Sari la conținut

IN MEMORIAM ADRIAN BERESCU AKA TAZ


manutza
 Share

Postări Recomandate

apreciez pe toti cei ce au avut aceasta frumoasa initiativa si au facut -o realizata!!! va multumesc, de pe acum, pt patch!!!

imi pare rau ca, din motive pe care le-am spus mai sus, nu voi putea sa il port alaturi de cel facut in memoria lui "Fleica"!

Dumnezeu sa ii odihneasca pe amandoi si pe toti prietenii nostri trecuti acum in alta lume!!!

on:

patch-urile nu sunt la vanzare (si da, iti ofer unu), sunt oferite cu drag si simpatie din partea lui Radu fara nici o taxa suplimentara

mh1: " in memoria sa, pentru oricine doreste un patch comemorativ il va primii de la noi total gratuit cu conditia sa-l coase pe vesta/geaca. Cine doreste imi poatrimite pm cu datele sale si trimit cu drag. "

Si eu.. am vorbit cu Radu(mh1) sa imi trimita mie sa le distribuii pt cine doreste ca sa nu puna el cate un plic in fiecare zi la cate o adresa.

 

 

 

off:

nu va intepati si aici va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.... http://filarmonicais.ro/ro/concerte ...

„In memoriam Adrian Berescu”

 

Numai miercuri pun concertele de genul, când nu pot ajunge și eu la ele. Ah și ce rău îmi pare că nu l-am văzut cu cvartetul. Poate reușește cineva să filmeze, deși nu e voie fără acceptul Filarmonicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa merg...se ocupa careva de organizare ca sa ia toate biletele odata ?

daca se ofera cineva sa organizeze, e ok,....dar e cam greu sa stranga cineva banii pt toti,

... am sunat la filarmonica si deocamdata e sala libera.... eu zic sa stabilim cateva randuri si cine doreste bilet sa-si cumpere singur in acele randuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuvintele sunt putine si sarace in fata atmosferei din sala filarmonicii!

a fost o sala neincapatoare pt toti cei doriti sa asiste la acest concert in memoria lui "TAZ". in aplauzele spectatorilor am simtit f puternic si aplauze si pt cel ce lipsea in seara aceasta de la spectacol si acest lucru a starnit in mine o emotie f puternica!!!

Dumnezeu sa il odihneasca pe prietenul nostru Taz!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa postez cateva poze de la Filarmonica (de pe 25 Ian 2012).

Pacat ca prima oara cand calc in Filarmonica...a trebuit sa fie cu o ocazie de genul asta...

Mda Adi..cred ca a fost foarte frumos ..dar cnd am vazut pozele mai ca dadeau lacrimele..lipseste Taz in acele poze pacat insa ca nu ai reusit sa il vezi si asculti...eu avut placerea sa asist la doua concerte..si imiu pare rau acum ca le am ratat pe celelalte...Odihneasca se in pace si sa ii incante pe Cei de sus cu sunetul vioarei.R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Marți e din nou concert în memoria lui Taz: http://filarmonicais.ro/ro/concerte

 

Din păcate nu sunt în Iași și nu am cum ajunge la concert, așa că vă rog pe voi ce care ați mai fost să mergeți și de data asta, mai ales că vine Alexandru Tomescu la vioara I. Poate ar fi frumos de vorbit cu cei din cvartet să intre cu o cască pe scenă pe care s-o așeze pe undeva pe lângă ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marți e din nou concert în memoria lui Taz: http://filarmonicais.ro/ro/concerte

 

Din păcate nu sunt în Iași și nu am cum ajunge la concert, așa că vă rog pe voi ce care ați mai fost să mergeți și de data asta, mai ales că vine Alexandru Tomescu la vioara I. Poate ar fi frumos de vorbit cu cei din cvartet să intre cu o cască pe scenă pe care s-o așeze pe undeva pe lângă ei.

 

 

Poate inregistreaza cineva din Iasi concertul si-l pune pe youtube...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate inregistreaza cineva din Iasi concertul si-l pune pe youtube...

 

Teoretic nu ai voie să înregistrezi fără acceptul Filarmonicii, așa că ar trebui ca cineva să ceara acordul directorului să facă o filmare ceva mai bunicică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic nu ai voie să înregistrezi fără acceptul Filarmonicii, așa că ar trebui ca cineva să ceara acordul directorului să facă o filmare ceva mai bunicică.

 

 

Ma indoiesc ca s-ar opune daca i s-ar spune ca este pentru comunitatea de motociclisti din care si Taz facea parte...Sau, cine stie?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca s-ar opune daca i s-ar spune ca este pentru comunitatea de motociclisti din care si Taz facea parte...Sau, cine stie?!

 

Directorul Filarmonicii, dl Bujor Prelipcean știu că a fost profesorul de vioară al lui Taz. Și eu cred că nu va avea nimic împotrivă dar poți să te aștepți la orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

RIP TAZ!...L-am cunoscut acum cativa ani in Fundatie, nu aveam si nici nu am motor (o problema cu spatele, nu ca nu mi-as dori), stateam pana spre dimineata pe scari la discutii, si altele. Era o persoana placuta, l-am tot vazut prin Iasi cu motoru... pacat de ce s-a intamplat cu el. De multe ori vad ca o patesc cei care nu merita.

Editat de isdny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...