Sari la conținut

Gsx-r 600 Srad Facut Streetfighter....


2.02
 Share

Postări Recomandate

Carenele jos, ghidon de supermoto(mai usor si mai lat), de asemenea ghidonul trebuie sa vina un pic mai ridicat, exista in comert piese, o masca mica cu far mic incorporat (bec de xenon/halogen), turometru/vitezometru aftermarket de mici dimensiuni sa iti incapa in spatiul mic de la masca...

In rest poti sa ii pui un pinion cu 1-2 dinti mai putin si o foaie cu 1-2 dinti mai multi (demaraj mai bun, topspeed mai mic, dar nu mai conteaza asta), sa intaresti suspensia fata prin strangere sau un ulei mai gros (15W)

 

Dupa ce il faci, sunt curios cum o arata :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

 

In rest poti sa ii pui un pinion cu 1-2 dinti mai putin si o foaie cu 1-2 dinti mai multi (demaraj mai bun, topspeed mai mic, dar nu mai conteaza asta),

 

poate invers , pinion mai mare si foaie mai mica , pentru demaraj mai bun :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.goparts.nl/sf_suzuki_gsxr_600.asp

 

 

am gasit asta....dar sincer...pana nu vezi in fata ochilor ..si sa o 'calarasti' ..mai greu sa iti dau seama

 

Carenele jos, ghidon de supermoto(mai usor si mai lat), de asemenea ghidonul trebuie sa vina un pic mai ridicat, exista in comert piese, o masca mica cu far mic incorporat (bec de xenon/halogen), turometru/vitezometru aftermarket de mici dimensiuni sa iti incapa in spatiul mic de la masca...

In rest poti sa ii pui un pinion cu 1-2 dinti mai putin si o foaie cu 1-2 dinti mai multi (demaraj mai bun, topspeed mai mic, dar nu mai conteaza asta), sa intaresti suspensia fata prin strangere sau un ulei mai gros (15W)

 

Dupa ce il faci, sunt curios cum o arata :hug:

 

 

si de unde se cumpara piesele astea? magazine ..ceva?

Editat de matematik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

poate invers , pinion mai mare si foaie mai mica , pentru demaraj mai bun :hug:

 

ce ai spus tu este pt. viteza mai mare, la motociclete se spune exact invers ca la bicla! pinion la bicla=foaie la motor... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: ma gandeam eu acum 5 minute sa imi transform moto in streetfighter....si vroiam sa aflu pareri....pro, contra...ce presupune treaba asta.

cine ma poate ajuta?

ms :(

 

 

 

omule, lasa naibii jucariile astea ca iti sunt mici [pe bune] ... si ia-ti un enduro ... sa vezi atunci FUN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de unde se cumpara piesele astea? magazine ..ceva?

 

 

Ghidon supermoto CHT - 140 RON

Masca de fatza cu far incorporat - 80-140 Euro

Semnale mici (fata/spate) - 120 RON

Pinion si foaie - 80-100 Euro

Turometru+vitezometru mic (electronice, nu analogice) - 100-160 Euro

Ulei+simeringuri - 60-100 RON

Inaltatoare de ghidon - 120-180 Euro

 

De asemenea, iti recomand, pt o siguranta a motorului si sa nu plangi ca spargi capacele de la baia de ulei sau de la ambreiaj, 2 chestii:

- buloane de protectie - 270 RON setul

- capace turnate din carbon pe fiecare din capacele tale laterale - 80 Euro/setul

 

Optionale:

- filtru de aer sport

- capac monopost

- valve cu leduri

etc :hug:

 

In proportie de 99% te pot ajuta cu piesele de mai sus, eventual si cu discount pt acest ProjectBike. Dai un PM si discutam mai pe larg, sau YM (gasesti ID-ul in profil) sau tel 0727.285.805

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, lasa naibii jucariile astea ca iti sunt mici [pe bune] ... si ia-ti un enduro ... sa vezi atunci FUN

 

 

:( da! adevarat! :hug: cand ne vedem prima bere e din partea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aduci modificari la motocicleta este posibil ca asigurarile sa ti-o traga in caz de accident. Pt ca nu mai e originala.

 

Eu am avut discutii doar ca am avut alarma. Dupa ei, se numeste improvizatie daca nu am factura ca e montata la centru autorizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La SRAD e aiurea si ca ai prizele alea de la Ram Air si daca le scoti iese cam ciudat. Am vazut multe gixxere facute streetfighter dar alea pre-SRAD.

Si eu am ajuns la concluzia ca un enduro pe coclauri poate fi mult mai fun decat un speed pe drumurile din patria noastra mult iubita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot mica o sa fie de tine chiar si streetfighter :crack:

 

Subscriu Ivan- Endurooooo

 

 

:crack: mai oameni buni....voi vreti sa o vand si sa ma vedeti pe un KTM ceva..urcandu-ma la semafor pe toata coloana de masini? a? :crack:

 

imi surade ideea sa o fac mai...'altfel'...si de asta ma gandesc la varianta asta!

 

- capac monopost - asta il am deja.. :blink:

 

 

 

La SRAD e aiurea si ca ai prizele alea de la Ram Air si daca le scoti iese cam ciudat.

 

stiu la ce te referi....dar admisia in partea aia se mascheaza frumos cu niste "nari" de carbon...si arata interesant

post-9571-1161780399_thumb.jpg la asta ma refer!

 

 

 

 

Daca aduci modificari la motocicleta este posibil ca asigurarile sa ti-o traga in caz de accident. Pt ca nu mai e originala.

 

Eu am avut discutii doar ca am avut alarma. Dupa ei, se numeste improvizatie daca nu am factura ca e montata la centru autorizat

 

 

 

te referi la asigurarea tip CASCO? sau la cea obligatorie ...si in cazul nefericit in care ai nevoie de ea pt tine se uita si vad ca e custom neomologat? :hug:

 

Intrebare: de ce? :( :P

 

 

 

asta e ca bancul ala cu "I:De ce isi ling caini ouale? R:Pentru ca pot!" :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aduci modificari la motocicleta este posibil ca asigurarile sa ti-o traga in caz de accident. Pt ca nu mai e originala.

 

Eu am avut discutii doar ca am avut alarma. Dupa ei, se numeste improvizatie daca nu am factura ca e montata la centru autorizat

 

Nu e cazul de Casco la anul asta de fabricatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...