Sari la conținut

Scooter Adventures 2011


geoopsy
 Share

Postări Recomandate

dati bre detalii! consum, timpi, cazare, oameni, probleme tehnice, etc..

 

...Consumul, a fost de la 1,8 cu Zhongyu Fortune de, 110cm3, pana la 2,8 cu Tornado FB, Stock.

Asta compensat(cu asemenea bagaje), in functie si de relief... :)

 

...Timpii de deplasare pe zi, au fost destul de mari.Avand in vedere ca nu sa mers cu viteza de "croaziera", admirand si surprizand in imagini peisajul... Sau, pe portiunea de drum de de la Vidraru, care o stiti si voi ca este :bike-037: Deci, cu multe opriri.

 

...Despre oamenii din zonele respective, in general numai de bine. Nu am avut surprize... Doar la camparea pe Transfagarasan, un "Pastor de mioare", luase in custodie tot "gazonul" si noi, ne' fiind fumatori, nu puteam sa-l "ajutam" cu "o tigare"... Da... am scoso la capat, el ca cheama jandarmii... noi ca facem "friptura din balada"...etc. :duel: A trecut...

...Cazarea sa facut, exclusiv la cort, cu tot echipamentul de campare si in locuri de campare, amenajate, sau nu.

...Probleme tehnice, nu au fost de nici un fel. Nici nu ne trebuia, la asa distanta de casa. Totul a fost pregatit din inainte, ca sa nu existe riscuri...

 

Cat despre...

Nu pot sa cred ca a mers un FB Champion pe Transfagarasan...

Avea ceva modificari?

 

...Nu, nu a avut modificari. Totul stock. Doar la intrarea si urcarea pe Transfagarasan si Transalpina, sau facut ceva setari la transmisie. Adica, a pus role de 6gr. El avand si scuterul cel mai greu (din Fabrica), plus alt centru de greutate...

 

In mare, a fost totul OK. Am prins vreme excelenta, pana in a 9-a zi...

Asi' mai face oricand, acest traseu. Dar in sens invers...

 

Asfalt Uscat... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari,v-am intanit cu motorul pe Cheia,ma miram de ce nu ati mai ajuns la Bradet,dar cred ca v-ati oprit la Babarunca....bafta!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Felicitari,v-am intanit cu motorul pe Cheia,ma miram de ce nu ati mai ajuns la Bradet,dar cred ca v-ati oprit la Babarunca....bafta!

:cheers:

 

A trecut si asta :burnout: a venit si frigul .... poate la anu' v-a mai fi ceva asemanator :friends: !

Editat de gabriell94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...