Sari la conținut

Caut Disperat Aprindere


adi_ms
 Share

Postări Recomandate

Fratzilo nu mai stiu ce sa fac. Caut disperat de 2 luni o aprindere AMAL SEM SWEDEN de la KTM 250. Din cate am inteles de la altii ar fi aceeasi aprindere si la Aprilia 125 motor ROTAX 123. Daca are careva sau stiti unde pot gasi asa ceva, noua sau second hand, va rog sa-mi spuneti.

Sa mai prind si eu ceva ture pana mai tine vremea asta buna. Mersi.

post-9284-1161775979_thumb.jpg

post-9284-1161775998_thumb.jpg

post-9284-1161776012_thumb.jpg

Editat de adi_ms
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

nu ai cautat suficient.daca te uitai pe forum,eu confectionez aprinderi electronice si relee de incarcare aproape pt orice motor.si ofer si garantie la ceea ce fac cu conditia sa fie montata de mine.

Tel:0722/769357 sau 0765/430058 sau trimite-mi mail pe adresa :emoisescu@yahoo.com

Editat de emoisescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

este si magnetou/alternator, nu se vede ce e din poza! :peace: aprinderea este alcatuita din platina(platini), senzor(senzori), modul de aprindere sau punte de diode si releu... :wave: ce se vede aici este si magnetou/alternator... poate ma insel totusi! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este si magnetou/alternator, nu se vede ce e din poza! :peace: aprinderea este alcatuita din platina(platini), senzor(senzori), modul de aprindere sau punte de diode si releu... :wave: ce se vede aici este si magnetou/alternator... poate ma insel totusi! :ok:

 

sal !

 

multumesc pt. descriere ....

nu te supara pe mine dar cred ca ultimele patru cuvinte spun totul !

daca nu te "prea pricepi" las-o balta sau crezi ca daca ala de pe ebay e negru in poza nu e bun?

din cauza unora ca tine incep in acest forum discutii la discutii !

nu are rost sa-mi bat eu sau altcineva capul sa-mi explice tie eventual mie din ce e compusa o aprindere.

daca te simti jignit sau lovit in amorul propriu te rog inca o data sa ma scuzi !

Editat de ticalosu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Fratzilo nu mai stiu ce sa fac. Caut disperat de 2 luni o aprindere AMAL SEM SWEDEN de la KTM 250. Din cate am inteles de la altii ar fi aceeasi aprindere si la Aprilia 125 motor ROTAX 123. Daca are careva sau stiti unde pot gasi asa ceva, noua sau second hand, va rog sa-mi spuneti.

Sa mai prind si eu ceva ture pana mai tine vremea asta buna. Mersi.

 

 

trebuie sa fii mai exact, "aprindere AMAL SEM SWEDEN....." este destul de ambiguu spus.

poate vrei magnetoul, adica platoul cu bobine generatoare......?

sau partea de comanda, CDI-ul?

si eu caut un CDI pentru o Husqvarna, tot SEM, si am inteles ca se mai pot gasi si pe Aprilia, Cagiva sau Ducati.

mai intereseaza-te vis-a-vis de marcile pe care ti le-am mentionat

succes

 

PS. intra pe linkul asta si vezi pe acolo :http://www.electrexworld.co.uk/

Editat de kikiroz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzilo nu mai stiu ce sa fac. Caut disperat de 2 luni o aprindere AMAL SEM SWEDEN de la KTM 250. Din cate am inteles de la altii ar fi aceeasi aprindere si la Aprilia 125 motor ROTAX 123. Daca are careva sau stiti unde pot gasi asa ceva, noua sau second hand, va rog sa-mi spuneti.

Sa mai prind si eu ceva ture pana mai tine vremea asta buna. Mersi.

 

Salut

Zi mi si mie cu s a manifestat defectul la tine si cum ti ai da seama ca incarcarea ar fi devina. Eu am Rotax 123 mi s e opreste dupa 10 min de functionare pt ca ramane fara scanteie. Am schimbat bobina si CDI in toamna pt problema asta. Acum insa face din nou.

M ar interesa pt ca poate tot problema asta o am si eu.

Un tip din Oradea are asa ceva. El dezmzmbreaza Aprilia. CRISTI il cheama 0745 283 242

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...