Sari la conținut

Sudura suport scarita in Bucuresti


bogdan192
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

Ca idee, am rezolvat situatia la Cesar. L-am convins cu greu sa sudeze suportul inca o data, a pus niste chestii pe ici pe colo sa mareasca rezistenta sudurii, a pierdut juma de zi pentru piesa aia (cred) dar pana la urma a iesit cum trebuie. Acum am luat si un suport SH ca sa-l am de rezerva, dar lucrarea lui Cesar tine bine. Recomand, gege no re, ichiban number uoan omul. O observatie totusi: cand iesiti din curtea atelierului si e intuneric afara, si n-aveti frana spate, mergeti AL DRACU de incet ca-s niste cratere pe acolo de zici ca a dat cu bombe (eu era sa ma vars cand am incercat sa evit unul si am luat un petec de nisip cu fata).

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial am zis ca e speciala zona aia ca sa mai aiba si omu de reparat o carena, o scarita, o sudura, o atentie o maslina. Da pe urma cand am vazut ca munceste pana la 10-11 am realizat ca e defapt pusa sa nu vina decat aia care chiar au nevoie mare de ajutor si-s destul de curajosi sa intre in curte cu motorul. Un fel de sant de aparare cu cratere si nisip, echivalentul santului cu apa de la castele.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...