Sari la conținut

Vind proiect de restaurare pentru la iarna


ioneld
 Share

Postări Recomandate

Vind acest simson din imaginile de mai jos ,an 1961 , motorului ai lipsesc tijele de la culbutori catre tacheti , surub prindere rotor dinam , magnetoul este blocat trebe desfacut { nu stiu daca mai si este recuperabil }, acte mai complicat am doar un contract vinzare-cumparare dar nu pe numele meu .Tobei de esapament ai lipseste partea finala .

Pret 400 euro , se poate vedea in Chitila ,Ilfov , relatii la 0740376555

post-29942-0-11062800-1318925055_thumb.jpg

post-29942-0-48623900-1318925083_thumb.jpg

post-29942-0-75079900-1318925103_thumb.jpg

post-29942-0-79462900-1318925126_thumb.jpg

post-29942-0-32794500-1318925145_thumb.jpg

post-29942-0-26430000-1318925168_thumb.jpg

post-29942-0-07120400-1318925189_thumb.jpg

post-29942-0-69896400-1318925216_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vind acest simson din imaginile de mai jos ,an 1961 , motorului ai lipsesc tijele de la culbutori catre tacheti , surub prindere rotor dinam , magnetoul este blocat trebe desfacut { nu stiu daca mai si este recuperabil }, acte mai complicat am doar un contract vinzare-cumparare dar nu pe numele meu .Tobei de esapament ai lipseste partea finala .

Pret 400 euro , se poate vedea in Chitila ,Ilfov , relatii la 0740376555

Salve!Far original(sticla,rama,kilometraj,contact,lampi,prinderi).Lipseste tablita de aluminiu(cheia nu se pune la socoteala).Telescoape,aripa,roata fata originale.E interesant ca pe ghidonul acceptabil e butonul de lumini original.Cadrul pare bun,fara indoituri.Roata spate,ca si cea de fata,are spite originale.Asta inseamna ca trotineta nu a transportat greutati enorme,desi niste prinderi de atas se ginesc pe acolo.Aripa spate e netaiata,telescoapele is acceptabile si lampa e originala.Cricul e original dar e foarte bine ca exista parte mare din toba originala.Daca ar mai fi si toate filtrele inauntru(nu se vede in poze)atunci se pot trece cu vederea lipsa finalului si micile probleme de la imbinarea partii cilindrice cu cea conica.Motorul,grupul se repara usor,nu sunt probleme.Bascula nu e rupta si nu pare umblat la ea.Concluzionand face biletele.Mai ales daca se da de urma actelor.Chiar,unde e talonul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: ..doar cei care cunosc adevarata valoare a acestor lucruri pot spune lucrurile astea :cheers: ceilalti sunt doar umplutura care nu da doi bani pe istorie sau pe lucruri de epoca si le consindera doar fiare vechi . Daca as fi vopsito un pic ca "nea Spirica " de la tara cu pensula si mai era si lucioasa si montata sigur acei circotasi luau teapa si ziceau " uau ce super arata " si ar fi apreciat-o altfel . Doar cei care restaureaza asa ceva stiu ca e mai bine sa fie asa cum e asta un pic ruginita decit vopsita ca este mai usor de pregatit pentru vopsit , iar faptu ca are organele inprastiate pe jos nu este deloc o problema . :bounce:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. aici ionele tu gresesti in anunt tu scri ca vinzi proiect de restaurare asta nu inseamna ce trebuie sa jegmanesti viitorul restaurator sau client in conditiile de mai jos Bach vinde la 400-500 e in perfecta stare de fuctionare si nr noi itp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionel scrie că vinde un proiect de restaurare. Adică o motocicletă care nu este perfectă Âşi la care trebuie să munceÂşti pentru a o finaliza Âşi a te bucura de plimbările cu ea. Ionel nu bagă mână în buzunar la nimeni, nu jecmăneÂşte pe nimeni, chiar dacă prețul cerut de el ni se pare mare. Dar totul se negociază Âşi se ajunge la un numitor comun.

 

Cât despre Simsonul lui Bach, cred că se va vinde mai repede al lui Ionel. Chiar Âşi fără acte.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. aici ionele tu gresesti in anunt tu scri ca vinzi proiect de restaurare asta nu inseamna ce trebuie sa jegmanesti viitorul restaurator sau client in conditiile de mai jos Bach vinde la 400-500 e in perfecta stare de fuctionare si nr noi itp.

1 .. este normal sa spui lucrurile astea ca daca nu ma insel acel simson pe care il vinde mai sus numitul l-a cumparat de la tine si a fost facut probabil de tine

2... mie personal i-mi place Simsonul pe care il vinde Bach , dar valoarea lui pe piata i-a scazut considerabil in momentul aduceri anumitor schimbari de la original . Inca o data este o moto modificata frumos care se merita pastrata dar doar pentru uz personal .

3... adevaratii restauratori apreciaza intotdeauna originalitatea pe care pun pret si de fapt in asta si consta RESTAURAREA

4.. nu vad nici-o legatura intre anutul meu si al lui Bach pe care l-ai pomenit mai sus :scratch: fiecare vindem doua lucruri diferite la ce suma consideram noi ca este convenabila pentru noi in functie de niste criterii de achizitie , munca ,timp pierdut ,consum de energie {benzina arsa pentru achizitionarea fierului } ,etc. care le sti si tu foarte bine dar se pare ca de multe ori nu se tin cont de ele .

Nu stiu de ce tu ai parerea gresita ca eu as avea ceva personal cu Bach , pe care nici macar nu il cunosc si doar mi-am spus o parere personala la el pe topic in legatura up''purile dese pe care de fapt i-am si explicat-o la el pe topic . In rest toate cele bune tuturor combatantilor si sa auzim de bine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. aici ionele tu gresesti in anunt tu scri ca vinzi proiect de restaurare asta nu inseamna ce trebuie sa jegmanesti viitorul restaurator sau client in conditiile de mai jos Bach vinde la 400-500 e in perfecta stare de fuctionare si nr noi itp.

 

 

 

Gabi fiecare cere cat vrea pe "fieru" lui e greu de spus ca greseste sau nu, eu am fost sincer cand mi-am pus anuntul si am cerut in minus fata de cat am investit doar pt ca vreau ceva cu atas si nu mi se potriveste simsonul, intradevar se vand mai bine cele cat mai "originale" ca asa e piata de ultima ora, nu sunt mai multi pasionati de original ci sunt mai multi "afaceristi" care revopsesc si vand la preturi de Germania, fiecare cu hobby-ul lui, eu oricum nu ma agit sa-l mai vand nici nu arunc banii pe geam ca nu-mi permit, numai eu stiu cum am tras sa am motocicleta da nah. Ionele Bafta cu vanzare, n-am absolut nimic cu nimeni de pe forum fiecare face cum crede, si scuza-ma daca ti-am stricat topicul in vre-un fel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi fiecare cere cat vrea pe "fieru" lui e greu de spus ca greseste sau nu, eu am fost sincer cand mi-am pus anuntul si am cerut in minus fata de cat am investit doar pt ca vreau ceva cu atas si nu mi se potriveste simsonul, intradevar se vand mai bine cele cat mai "originale" ca asa e piata de ultima ora, nu sunt mai multi pasionati de original ci sunt mai multi "afaceristi" care revopsesc si vand la preturi de Germania, fiecare cu hobby-ul lui, eu oricum nu ma agit sa-l mai vand nici nu arunc banii pe geam ca nu-mi permit, numai eu stiu cum am tras sa am motocicleta da nah. Ionele Bafta cu vanzare, n-am absolut nimic cu nimeni de pe forum fiecare face cum crede, si scuza-ma daca ti-am stricat topicul in vre-un fel!

:makeout: Nici-o suparare .

Dar sa sti ca nu vad nimic rau in a fi afacerist si a inbina utilu cu placutu . Daca e ceva rau in asta atunci hai sa dam cu pietre in toate magazinele , supermarketuri etc ca toti as niste bijnitari si au niste adausuri care mai de care mai mici sau mai mari .

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: Nici-o suparare .

Dar sa sti ca nu vad nimic rau in a fi afacerist si a inbina utilu cu placutu . Daca e ceva rau in asta atunci hai sa dam cu pietre in toate magazinele , supermarketuri etc ca toti as niste bijnitari si au niste adausuri care mai de care mai mici sau mai mari .

 

 

 

n-am dat cu pietre in nimeni ca fiecare face ce vrea si cum vrea ca de-aia e democratie (sau se vrea a fi), mi-am spus doar parerea, cum vad eu lucrurile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Proiectul continua , chiar daca nu s-a vindut pina acum . S-a mai investit in motor 100 euro si anume : cutie viteze alta in stare excelenta , magnetou bun care face plici :bounce: , tije culbutori si surub de prindere a rotorului de dinam . :banana: .....va dati seama ca si pretu de vinzare a crescut :crack: .Urmeaza montarea motorului pentru probe de functionare si dupa aceea va intra sub flexu cu perie de sirma pentru pregatirea de vopsit . Dar sigur se va vinde afara la fratii nostri occidentali ca aici nu are decit valoare de fier vechii , 95 % din motocicletele de epoca se vind afara , de ce oare :scratch: dati-va cu parerea .

PS ...plus ulei motor REPSOL 20W50 ,1,5 L :moto:

 

Se scoate de la vinzare . Azi m-am apucat de el sa il desfac pentru al vopsii , etc. . Moto nu a fost desfacuta nici-o data , avea pe ea montata pina si bateria veche originala ca sa nu mai spun de releul de incarcare care arata ca nou .

post-29942-0-70553600-1319534993_thumb.jpg

post-29942-0-66496200-1319535015_thumb.jpg

post-29942-0-22948900-1319535037_thumb.jpg

post-29942-0-76138800-1320075021_thumb.jpg

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...