Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toba este una mid-race, neavand nici macar site in ea, singura limitare fiind saiba pe care am scos-o.

ai filtru sport??sau normal???cand tunezi cu o toba sport ar fi bine sa pui si filtru sport....ca sa egalizezi presiunile. mai clar: ii trebuie mai mult aer la motor....si poate o sa tebuiasca sa refaci reglajele la carburator sau un filtru sport ar ajuta

Editat de tttrix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai filtru sport??sau normal???cand tunezi cu o toba sport ar fi bine sa pui si filtru sport....ca sa egalizezi presiunile. mai clar: ii trebuie mai mult aer la motor....si poate o sa tebuiasca sa refaci reglajele la carburator sau un filtru sport ar ajuta

 

 

Gata am rezolvat :D , am pus un carburator malossi de 19 cu un RED filter. Cel mai turbat scuter!!! :D multumesc celor ce m-au ajutat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu dai toba aia leo vince dami pm

 

Pai am avut`o la vanzare, dar din pacate s-a vandut.

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...+sr+-16253.html

 

Nu vrei niste oglinzi?

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...+si+-20713.html

Editat de russu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am o problema ...azi am observat ca nu`mi mai merge claxonu cand : motoru e oprit,dar constactu pus sau cand e la relantii .... si chiar atunci cand merg foarte incet cu el , dar cand ii dau gaz si se tureaza .. claxoneaza de rupe ...aveti idee de la ce e ???? tin sa mentionez ca bateria are 3 luni si e buna , invarte demaratoru bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un kymco agility 50cc, de curand i-am desfacut variatorul si am observat ca unele role(nu toate) sunt mai patratoase, parca ar fi tocite. Intrebarea mea, este normal sa fie asa acele role? Am pus si poze sa vedeti. Alta intrebare, cate grame au rolele de agility, ca eu nu le-am cantarit? :D :D

post-28661-1205180074_thumb.jpg

post-28661-1205180109_thumb.jpg

post-28661-1205180142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un kymco agility 50cc, de curand i-am desfacut variatorul si am observat ca unele role(nu toate) sunt mai patratoase, parca ar fi tocite. Intrebarea mea, este normal sa fie asa acele role? Am pus si poze sa vedeti. Alta intrebare, cate grame au rolele de agility, ca eu nu le-am cantarit? :lol: :D

 

eu zic sa schimbi rolele :D

Editat de Razvy17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa capata ele uzura(fasii inguste) insa la ce se observa din poze sunt aproape noi, mai au destula viata, mai ales ca ai mentionat ca nu toate au inceput sa fie afectate. Cat despre greutate nu am idee, insa poti merge la o farmacie cu ele sa le cantaresti ca sa scapi si de grija asta. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa-mi recomandati si mie un service de scutere prin zona Drumul taberei. Vreau sa-i schimb uleiul la motor si cutie. Un service care are si ulei si filtru si sa nu stau la coada, eventual sa pot face o programare...

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehe...azi mi-a venit comanda dupa easyparts :D fix o saptamana jumate :D cum zicea si loza, coletul a venit cam sifonat, dar totul a fost ok, piesele care trebuiau...doar la niste stickere malossi am luat teapa pentru ca sunt prea mici, in rest parfum.

 

Acum care e problema...eu am luat si un set complet de garnituri si majoritatea stiu pe unde vin, dar sunt 3 de care n-am habar si ar mai fi garniturile de la baza cilindrului care sunt doua si difera una de alta doar printr-o gaura in plus...cum le pun pe-astea, pe amandoua sau cum?

 

Si poze...

post-16432-1205263402_thumb.jpg

post-16432-1205263464_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de ales intre o toba Leo vince zx utilizata aprox 30 km , dupa spusele vanzatorului , si una veche,uzata mult..cel care o are pe cea veche mi.a spus ca daca ii schimb vata din toba mica atunci o sa mearga la fel ca si cea noua.

ce sa aleg?

acea toba,uzata doar 30km ma costa 40euro , toba veche ma costa toba mea originala si inca 10euro.

 

ce mi.ati recomanda?trebuie sa schimb si altceva daca imi schimb toba?de exemplu,filtrul??

 

multumesc mult.astept raspuns

 

Florin Grec

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare..vreau sa`mi pun toba sport...am auzit ca la carburator trebuie facut ceva reglaje...la scuterele pe injectie nu trebuie sa se faca nimic ? :D :D

Editat de korectu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de ales intre o toba Leo vince zx utilizata aprox 30 km , dupa spusele vanzatorului , si una veche,uzata mult..cel care o are pe cea veche mi.a spus ca daca ii schimb vata din toba mica atunci o sa mearga la fel ca si cea noua.

ce sa aleg?

acea toba,uzata doar 30km ma costa 40euro , toba veche ma costa toba mea originala si inca 10euro.

 

ce mi.ati recomanda?trebuie sa schimb si altceva daca imi schimb toba?de exemplu,filtrul??

 

multumesc mult.astept raspuns

 

Florin Grec

parerea mea ii sa iei toba aia cu 40 euro macar sti cai noua :D si ai de rezerva si cea veche

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare..vreau sa`mi pun toba sport...am auzit ca la carburator trebuie facut ceva reglaje...la scuterele pe injectie nu trebuie sa se faca nimic ? :lol: :D

Trebuie reglat injectorul; te duci la un service autorizat sa-l regleze cu calculatorul.

 

 

Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine cu 6 gr merge perfect...cu 103 km/h pe loc drept. Cu alea de 8 gr merge prost scuteru. Deci depinde de mai multe lucruri alegerea rolelor. Cel mai bine e sa incerci mai multe gramaje si sa vezi cu care merge mai bine...

 

Si apropo intreba unu daca este de 8,1 gr...sunt si de 9 gr daca nu ma insel...poate si mai grele.

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine cu 6 gr merge perfect...cu 103 km/h pe loc drept. Cu alea de 8 gr merge prost scuteru. Deci depinde de mai multe lucruri alegerea rolelor. Cel mai bine e sa incerci mai multe gramaje si sa vezi cu care merge mai bine...

 

Si apropo intreba unu daca este de 8,1 gr...sunt si de 9 gr daca nu ma insel...poate si mai grele.

 

adica merge prost scuteru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut comanda la marius_motors...si i`am zis sa`mi de pt viteza si mi`o dat de 8.1 grame...

 

pt demaraj iti trb mai usoare..de 4 gr ..cred..

mersi,o sa vad ce role sunt mai bune :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ..

are un vecin un malaguti f12 din 2002..problema e cand ii dau acceleratia la maxim se ineaca si se opeshte ..cand merge constant merge bine iar apoi daca ii dau la maxim se opreshte.Ce ar putea fi ?

dealurile aproape impinge scuteru..40km/h si demaraj foarte greu!!

set nou,filtru de aer curatat,curea noua,variator nou,bile schimbate.

Poate sa fie de la carburator ?

care o mai avut problema asta ...sa posteze p forum!!

ma scuzati daca nu m`am exprimat bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...