Sari la conținut

Accident(e) In Timisoara


cstelia
 Share

Postări Recomandate

Alaltaieri la intersectia Bogdanestilor cu Cetatii faza clasica. Un taxi a intors in fata unui motociclist (Silviu parca il cheama) cu un Suzuki GSXF750. Motociclistul s-a ales doar cu un ghips pe picior.

 

Azi de dimineata La aprox 5km de Timisoara in drum spre servici un angajat de la firma la care lucrez, Georgian Gaal, cu un CB500 a suferit un accident. A lovit frontal o Dacia 1300 care intrase in depasirea unui camion. Se pare ca viteza motocicletei a fost mare pentru ca nu exista urme de franare. In urma impactului motocicleta a fost taraita vreo 25-30m. Cei de la descarcerare l-au scos pe Geo de sub Dacie!

Motocicleta este 90% distrusa. Soferul Daciei si Georgian au fost transportati in stare foarte grava la spital.

 

Edit: Georgian a murit. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Odihneasca-se in pace.. :hug:

 

m-am saturat sa tot aud de-astea - 2006 a fost un an super naspa :(

Poate ar trebui sa face un bilant al accidentelor moto pe zone, sa il postam undeva..poate are 1 % efect si asupra noastra si asupra automobilistilor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! :crack:

 

Acuma dimineatza am auzit si eu de accident, dar nu stiam mai multe.... Stiam doar ceva de un motor negru.. Si ca motociclistul a murit. :crack:

 

:hug: :(

 

DDC

 

pacat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din auzite pot sa va spun ca soferul camionului a dat declaratie la politie cum ca motociclistul circula regulamentar pe banda lui, de vina fiind soferul Daciei care a fortat depasirea. Din pacate asta nu-l mai aduce inapoi pe Geo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu in dimineata asta la locul accidentului cu cstalia, venind si eu la randul meu cu motorul la lucru.

Am apucat sa vorbesc cu politia care mai era acolo si se pare ca Geo nu a avut nici o vina. Dacia care a intrat in depasirea unui camion a intrat pe sensul de circulatie al lui Geo, inpactul fiind frontal nu ia mai dat nici o sansa. :hug: I-am cules ce a mai ramas din motor si l-am dus in hala firmei ICCO pana una din rudele lui va veni sa o ia.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte..Mi-e groaza de astia care imi intra pe contrasens...in felul acesta mi s-a smuls oglinda stanga acum ceva luni..daca nu luam mult dreapta cine stie ce se intampla..:(

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :hug: :( :P

 

Nu ca ar mai conta dar se pare ca si soferul daciei este in stare grava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...