Sari la conținut

salutari din praga!


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Hei, domnu' Q7(GSA), matale vorbesti?

/index.php?/topic/663628-thasos-vazut-altfel/

/index.php?/topic/589734-transfagarasan-de-octombrie-si-sibiu/

 

:blbl:

 

gata mosule M AI PRINS

 

pacat ca ai comentat asa tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hei, domnu' Q7(GSA), matale vorbesti?

/index.php?/topic/663628-thasos-vazut-altfel/

/index.php?/topic/589734-transfagarasan-de-octombrie-si-sibiu/

 

:blbl:

 

Asa este, Ianachim cand e cu nevasta si conserva, se gandeste tot la doua roti si totul pentru el este o ... iluzie moto, deci el poate posta, dar Doru ba!

 

m-am intors. frumoasa praga dar cred ca nu se poate compara cu viena. pare daca vreti, asa mai provinciala, nu are maretia vienei. spatiile sunt inguste, nu e vegetatie, e extrem de poluat. am pus si poza cu bodega de la viena din grinzing unde spun ei ca se mananca cele mai bune coaste. am testat, sunt f bune, nici snitelul nu e de lepadat. strada cu bodegi din grinzing se numeste himmelstrasse, o gasit pe harta sau in gps, in nord langa canal.

......

 

Eu am fost vara si m-as duce si a doua oara, pentru ca mi-a placut. Dar la Viena am fost de 10 ori si o s-o mai fac de cate ori o sa am ocazia.

Si intr-adevar, exact asta am simtit si eu despre Praga fata de Viena, adica am vazut-o ca pe un oras (foarte frumos) de provincie. In plus, am vazut si urmele comunismului, pe care la Viena nu le-am descoperit. As putea spune ca este ca Iasi.ul fata de Bucuresti, bineinteles pastrand proportia. Ca oameni, cehii mi se par mai ciudati daca ar fi sa-i comparam cu austiecii, dar probabil ca din acest motiv Belbody este in elementul lui, lucru care de altfel, nu este o critica ci doar o constatare.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat anul trecut in Praga trei saptamani (cu biznis) si am apucat sa vad orasul pe indelete. Catedrala St. Vitus (aia din varful dealului de peste raul Vltava ) cred ca e cea mai mare atractie a orasului, mai ales daca urci in turn vei avea o priveliste uimitoare (cam 100 de coroane parca a fost biletul ), urmata de gradina parlamentului. Eu am ajuns acolo in vara si tare mult mi-a placut, si da, Praga este mai faina ca Viena, clar. Ma duc iarasi la vara, de data asta ca turist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai bagat un sifon mic? :grinbandit:

 

|Topicu asta nu are ce cauta aici, daca eram moderator il zburam imediat, dar nu mai sunt :|

 

Esti doar un troll, stii prea bine. Te oftici pentru ca nu mai esti moderator dar in acelasi timp esti fericit pentru ca poti injura in voie. Complex.

Mult succes in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e sectiune de poze la liber, aka "poze de unde nimerim, nu conteaza" bag si eu o poza recenta:

 

cesar.jpg

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la masini, gaze de esapament. poate fi si un efect al amplasarii geografice, nu stiu, poate e o depresiune acolo habar n-am. cert e ca mirosea rau a gaze si era negru peste tot.

 

Vreme foarte urata ca sa vezi un oras frumos de altfel. Sa compari orice oras pe care il vezi cu orasul care iti place cel mai mult, este insa cam nedrept :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Praga e poluat inseamna ca Viena e Bangalore. In Viena e ditamai rafinaria.

Statuile sunt special innegrite, cladirile de la fel, dar parvenitul securist care a vazut doar casa poporului nu stie ca asa se face.

 

Mie imi place aia:

frig, umezeala, ziua mica. mai umblu maine. mancare e pe strada la tot pasul. pizza si altele.

E de vina praga ca e ziua mica... :scratch: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreme foarte urata ca sa vezi un oras frumos de altfel. Sa compari orice oras pe care il vezi cu orasul care iti place cel mai mult, este insa cam nedrept :)

 

 

nu viena imi place cel mai mult ci miami. comparatia viena- praga s-a nascut cumva de la sine. sunt aproape, au acelasi stil de arhitectura. sunt ambele frumoase, eu prefer viena (de departe). sunt de inteles preferintele fiecaruia, ce nu inteleg sunt decretele si tendinta de absolutizare. e un forum de primate (maimute).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti doar un troll, stii prea bine. Te oftici pentru ca nu mai esti moderator dar in acelasi timp esti fericit pentru ca poti injura in voie. Complex.

Mult succes in continuare!

Ti se pare arbitrar ca odata cu Admin ai aparut si tu pe topic? Sau invers. E rezultatul unui mic sifon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody, nu faci decat sa confirmi ca n-ai avut nici in clin nici in maneca, vreodata, cu moderatul. Ceva-ceva, nu te lasa sa fii linistit. Tu cu mica ta gasca de trolli si clone ati reusit sa dati peste cap multe teme serioase, sa le umpleti de offtopic si postari cretine. Daca aceasta "activitate" se rezuma la o singura sectiune a forumului, era absolut ok din punctul meu de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu viena imi place cel mai mult ci miami. comparatia viena- praga s-a nascut cumva de la sine. sunt aproape, au acelasi stil de arhitectura. sunt ambele frumoase, eu prefer viena (de departe). sunt de inteles preferintele fiecaruia, ce nu inteleg sunt decretele si tendinta de absolutizare. e un forum de primate (maimute).

Si tu esti de departe cel mai fain reprezentant al lui! Buhuhuhuhu!

 

 

"Gorila parvenita in vizita la Praga" - va rog redenumiti topicul.

 

Belbody, nu faci decat sa confirmi ca n-ai avut nici in clin nici in maneca, vreodata, cu moderatul. Ceva-ceva, nu te lasa sa fii linistit. Tu cu mica ta gasca de trolli si clone ati reusit sa dati peste cap multe teme serioase, sa le umpleti de offtopic si postari cretine. Daca aceasta "activitate" se rezuma la o singura sectiune a forumului, era absolut ok din punctul meu de vedere.

 

Ciprian, iti spun cu mana pe inima ca nu am avut nici cea mai mica intentie de a fi moderator pe forumul asta, si in nici un caz unul global, poate doar la service.

M-am trezit moderator, nu am zis niciodata ca as fi unul bun, ca mi-am dorit sa fac asta. Ca am facut si treaba de moderare, da, ca asa-s eu, daca ma roaga cineva sa schimb 2 litere sau sa editez un topic de anunt cu ghereta lui de service cand isi schimba adresa, da.. nu m-a durut mana.

Dar sa ma ataci spunand cu nu am avut talent, nu tine... pt ca nu am pretins asta.

Si da, ai dreptate, am prea multi prieteni troli si haimanale ca sa pot fi un moderator obiectiv, asa e.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare arbitrar ca odata cu Admin ai aparut si tu pe topic? Sau invers. E rezultatul unui mic sifon.

 

Bogdanele (ce duios suna), exista forme de paranoia care se pot trata. :) Eu nu am fir direct cu domnul Admin, nici nu ne cunoastem personal.

Consider ca a dat dovada de istetime cand te-a tratat cu un sut in dos din pozitia de moderator. A dat dovada si de multa, foarte multa rabdare cand te-a lsata sa faci pe nebunul in fel si chip. Aceasta din urma este insa explicabila, din pozita sa de proprietar al antfarm-ului si a placerilor ascunse la care muritorii de rand nu au acces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand te-am facut in toate felurile eram sigur ca nu o sa mai fiu moderator.

Eu nu mai sunt moderator, dar din pacate tu ai ramas asa cum te-am denumit eu acolo. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc asemenea cuvinte grele pe un topic de fotografii, mai ales din partea unor membri vechi ai forumului. Sfatul meu este sa reveniti la tema topicului si sa lasati balacareala deoparte. Fiecare are dreptul la opinie personala si la libertate de exprimare. Cu stima, Gospodarul

 

Haidi bre, strici toata distractia :disappointed: Lasa-i sa-si rupa capetele, mai radem si noi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprian, iti spun cu mana pe inima ca nu am avut nici cea mai mica intentie de a fi moderator pe forumul asta, si in nici un caz unul global, poate doar la service.

M-am trezit moderator, nu am zis niciodata ca as fi unul bun, ca mi-am dorit sa fac asta.

Atunci cand te-am facut in toate felurile eram sigur ca nu o sa mai fiu moderator.

Eu nu mai sunt moderator, dar din pacate tu ai ramas asa cum te-am denumit eu acolo. :grinbandit:

 

Intre detasarea plictisita pe care o afisezi pe public, si incrancenarea imatura cu care ai discutat cu mine in particular, intrevad o doza deloc neglijabila de ipocrizie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incrancenarea?

 

Incrancenarea era despre forta de frecare, nu despre a fi moderator sau nu. Eram ofticat ca eu am fost suspendat pt ca am sustinut niste idei...

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...