Sari la conținut

Accident la sfarsit de sezon


AthoStyle
 Share

Postări Recomandate

Pe 19.11.11 am avut un accindent, o proasta mi-a taiat calea virand la stanga pe una din strazile Sibiului. Am scapat bine, cu niste vanatai si dureri de oase. Acum nu asta ar fi problema ce-a mai mare in momentul de fata ci asigurarea.

Tiganii de la Euroins m-au trimis la un service in domeniu moto sa imi evalueze motorul ptr. a face nota daunelor. Acum v-a intreb pe voi care sunteti din Sibiu sau cunoasteti, exista vreun service care se ocupa cu asigurari? Eu am auzit k nu exista in Sibiu, iar fara nota din partea unui service boul de la asigurari a spus k nu poate face nimic. De nervi ma gandeam sa ii pun pe birou toate piesele avariate sa le faca poze , eventual sa ii le bag si in fund

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai nevoie de un deviz de reparatie cu toate piesele busite + manopera. acelasi service daca se ocupa si de comercializarea echipamentelor moto ar putea sa iti dea un deviz si pe casca, geaca, manusi etc.

 

ps:eu am fost despagubit cu 700 euri contravaloarea fara TVA a echipamentului avariat, deci nu uita sa treci tot in deviz

Editat de Vishco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar zice ca tu esti singurul inteligent din tara asta... :rolleyes:

Daca tot te-au trimis la un service moto, de ce-ti trebuie alt service?

 

Ei m-au trimis dar in Sibiu nu exista nici unul asta e problema. ce fac merg cu mobra in Bucuresti, ex

Ce ar trebui sa fac in cazul in care nu exista nici un service in oras ?(sau chiar judet)

Editat de AthoStyle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei m-au trimis dar in Sibiu nu exista nici unul asta e problema. ce fac merg cu mobra in Bucuresti, ex

Ce ar trebui sa fac in cazul in care nu exista nici un service in oras ?(sau chiar judet)

 

Din ce ai scris am inteles ca te trimisesera intr-un loc concret.Poti sa stai linistit, service-uri moto sunt destule in SB.

Te rezolva colegu Google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o simpla cautare pe google mi-a dat 3 rezultate click

 

intradevar exista unu din cele trei, multam fain. Sa speram c-a face o nota buna, oricum nu despagubesc astia 100%

O parere din partea voastra, ce asigurare ar fi mai serioasa in tara asta de cacao ?

 

Din ce ai scris am inteles ca te trimisesera intr-un loc concret.Poti sa stai linistit, service-uri moto sunt destule in SB.

Te rezolva colegu Google.

 

Intradevar sunt multe dar cam toate au renuntat sa mai lucreze cu asiguri din cauza k nu ii plateau asigurarile la timp :), multam

Editat de AthoStyle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei m-au trimis dar in Sibiu nu exista nici unul asta e problema. ce fac merg cu mobra in Bucuresti, ex

Ce ar trebui sa fac in cazul in care nu exista nici un service in oras ?(sau chiar judet)

 

google cum ti-au spus baietii sau in cel mai rau caz faci o lista cu piesele avariate constatate de politie si soliciti pe mail un deviz de la orice dealer autorizat.binenteles deviz-ul trebuie platit!

 

ce asigurare ar fi mai serioasa in tara asta de cacao ?

casco :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred sa i faca cineva casco la F2 .

asigurare obligatorie iti poti face oriunde ptr ca nu te despagubeste pe tine , stiu ca suna rau dar asa este .

 

 

si iti poti face devizul de reparatie oricat vrei tu de mare ,ei vor calcula dupa tabelele lor si vei lua ca despagubire fix praful de pe toba .

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu Euroins(cum si mai ales cand reusesti sa iti scoti banii de la ei)...eu unul,prin vara,la masina ,a trebuit sa o fac pe CASCO cu regres ca sa fiu sigur ca imi scot masina in timp util din service.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten de-al meu l-a lovit pe unu cu asigurare la Euroins din vina aluia si acum sunt foarte curios sa vad in cat timp isi scoate banii de la ei,ca despre Euroins am auzit si eu numa vorbe naspa.

Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te demoralizez, dar oricare ar fi suma devizului, moto avand peste 10 ani, o sa iti dea auna totala si o sa iti dea 15% x 0.85 12.75 din valoarea de catalog + epava.

Nu stiu cat costa F2 la lansare, dar nu cred ca mai mult de 5.000$ deci nu cred sa iti dea mai mult de 20 de milioane, asta cel mult.

Ca exemplu, un prieten pe un sv650s din 1999 a luat 700 de euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine 12 ani vechime ..uzura nu mai stiu cit au zis ...pret de catalog 14000 marci (undeva la 7000 de E) mi-au evaluat motorul la 1200 E ...devizul fiind de 8000 de lei aproape 2000 de E :angryfire: bani primiti efectiv : 3700 lei :disappointed: :finger:

astea sunt asigurarile la noi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine 12 ani vechime ..uzura nu mai stiu cit au zis ...pret de catalog 14000 marci (undeva la 7000 de E) mi-au evaluat motorul la 1200 E ...devizul fiind de 8000 de lei aproape 2000 de E :angryfire: bani primiti efectiv : 3700 lei :disappointed: :finger:

astea sunt asigurarile la noi .

 

Intr-adevar mie groaza sa aud cati bani primesc, asta e traim in (cuvant urat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...