Sari la conținut

Unde gasim material Cordura?


Postări Recomandate

Salut!

 

Stie cineva unde putem gasi in RO material cordura?

Sau poate are cineva de vanzare o bucata (de preferat neagra)....?

 

Am niste pantaloni cu care am luat o tranta la enduro la viteza mica pe niste pietre cu marginile foarte taioase si au rezultat niste cipituri aiurea in zona genunchiului.

As avea nevoie de o bucata de material cordura negru sa i pun un petic.

Apreciez orice sugestie din partea voastra.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am eu,niste resturi. Banuiesc ca pantalonii aia ai tai,sunt facutzi din Cordura denier 500 D (specifica pt. imbracaminte).Ma gasesti la nr. de fix 021.313.36.59

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ai vorbit cu darian si nu te-a rezolvat ?

 

E partial rezolvat..Material,aveam destule bucãtzi rãmase " de pe vremuri"..Problema era de cutia-n care sã trimit...Nu gãseam asa micã,si ãstia de la Posta de-aici de lângã mine,sunt cam ciufutzi,nu vor s-accepte altfel.Azi,mi-a adus un prieten,o cutiutza..Luni,o trimit.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mersi!:ok:

 

Ai primit-o? N-am mai trecut pe ea niciun ramburs,c-ar fi costat treaba asta,mai mult decât materialele si expedierea în sine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n am primit inca nimic! cand ai pus la posta coletul?

 

Luni searã.Probabil c-a fost luat la socotealã,marti dimineatzã...Ar fi trebuit s-ajungã...Fã un drum pânã la Postã.Si eu,de foarte multe ori,n-am primit biletul . Ori m-am dus eu,sã-ntreb,ori m-am dus când mi-a venit re-avizarea.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Readuc la viata topicul asta fiindca am si eu nevoie de un petic de 10x10cm de cordura (de preferat 1000D).

 

Am gasit la astia: http://metalo-plast.ro/tesatura-cordura , doar ca acolo zice "tesatura tip cordura", ori de la "tip cordura" la the actual shit s-ar putea sa fie cale lunga.

 

Mai exista pe ebay, din US, toate culorile si rezistentele (500D, 1000D, etc), relativ ieftin (cativa dolari yard-ul), dar transportul ajunge pe la 20-30$.

 

Deci va intreb: stiti vreun magazin/atelier de la noi de unde pot achizitiona cordura cu specificatii reale ?

Editat de ovi_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am comandat de pe ebay, am gasit la cineva in UK, cu transport 5$, au la vanzare patch-uri de cordura, am luat unu de 12x12 inch, sa-mi ajunga si pe viitor :D

 

Asta e linkul: http://www.ebay.com/itm/CORDURA-PATCHES-LARGE-SMALL-IDEAL-MOTORCYCLE-CLOTHING-REPAIRS-TROUSERS-JACKET/152682657793?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=452258170457&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Sa vedem cand vine daca e match perfect cu materialul original..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...