Sari la conținut

simson 425 s


bogdan_ionut
 Share

Postări Recomandate

vand simson sport,cu acte,totul original,se afla in apropierea mun.bucuresti.pret 700 euro .tel.0785189189

vand cz 175 din anul 1962,cu acte,totul original,iar pretul este de 400 euro,

mai se vand si piese de simson awo t,sport,mz 125,ij monocilindru

atasul de ce ii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand simson sport,cu acte,totul original,se afla in apropierea mun.bucuresti.pret 700 euro .tel.0785189189

vand cz 175 din anul 1962,cu acte,totul original,iar pretul este de 400 euro,

mai se vand si piese de simson awo t,sport,mz 125,ij monocilindru

 

un pret la casti si claxoane te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atasul de ce ii?

atasul este confectionat artizanal,a fost montat la simson sport si pretul este de fier vechi(numai 100 lei)

 

un pret la casti si claxoane te rog.

ambele casti sunt la pretul de 100 lei si la fel ptr.claxoane

 

vand simson sport,cu acte,totul original,se afla in apropierea mun.bucuresti.pret 700 euro .tel.0785189189

vand cz 175 din anul 1962,cu acte,totul original,iar pretul este de 400 euro,

mai se vand si piese de simson awo t,sport,mz 125,ij monocilindru

furca (posibil bmw r)care a fost montata pe simson sport

post-64362-0-16280500-1322404534_thumb.jpg

post-64362-0-87314500-1322404612_thumb.jpg

post-64362-0-91163000-1322404656_thumb.jpg

post-64362-0-23542200-1322404723_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un milion pe un buson de mz, nu imi vine sa cred.

 

Nu-i chiar un bușon obișnuit.

Eu, dacă la vremea respectivă l-am vrut, am dat chiar atât. Păi 100 lei = 22.22 euro, iar cu 22 cumperi din Germania un bușon ordinar nou.

http://www.ost2rad.de/Simson-Ersatzteile/Rahmen-Schloesser-Armatur-Lenker/Tankdeckel-abschliessbar-SIMSON-verchromt.html

 

Uite ce bine dă ăsta vechi, deși nu-i locul lui chiar acolo.

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii cam facem foamea cu recesiunea asta. Şi am impresia că o să cam pice şi euro-ul ăsta trâmbiţat şi mult-vestit. Salariile nemţeşti, în aceeaşi monedă pe care tot nemţii o cam dictează, mai au un zerou în coadă faţă de cele autohtone. Cred că cochetăm şi ne comparăm prea mult cu alte realităţi contemporane.

 

Un buşon, oricât de estetic, rămâne un buşon. Sau, vorba lu' Magritte:

 

 

MagrittePipe.jpg

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salariile nemțeÂşti, în aceeaÂşi monedă pe care tot nemții o cam dictează, mai au un zerou în coadă față de cele autohtone. Cred că cochetăm Âşi ne comparăm prea mult cu alte realități contemporane.

 

Pentru că vrem să fim ca ei. Că dacă n-am vrea, am lăsa dracu' motocicletele istorice și ne-am da cu trotineta.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că vrem să fim ca ei. Că dacă n-am vrea, am lăsa dracu' motocicletele istorice și ne-am da cu trotineta.

 

 

Aceste "motociclete istorice" de care tot scrieti sunt niste fiare pt romanul de rand pt ca e plin de ele, si cand vezi cum merg sute de istorice la remat clar ti-e cam greu sa dai 100lei pt buson, de n-ar fi fost in romanica plin de Mz-uri sau Simsonuri le-ar fi cumparat dracu doar asa de colectie sa fie "neamt" tocmai astea-s "trotinetele" de care povestiti. E adevarat si faptul ca uni au pus suflet si le-au restaurat (ma refer la cei ce le-au facut pt ei nu "afaceristI") dar asta tot nu ne face mai nemti, din pacate asa e in tarisoara asta daca nivelul de trai era altul sigur era si alta poveste fata de fiarele astea depasite...(n-o spun cu rautate) ca si eu fac parte din clasa de jos, nu arunc cu noroi da eu asa vad lucrurile. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vrut sa iau castile dar mi-a spus ca nu negociaza, deci nu e asa "flexibil". Asta nu inseamna ca nu e corect...

 

Referitor la preturi... ne vaitam ca nu avem bani si ca e scump busonul chiar daca "dincolo" acelasi buson e mai scump. Dar al dracului treaba, ca tot "dincolo" mergem sa cumparam motociclete ca sunt mai ieftine. Paradoxul dracului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste "motociclete istorice" de care tot scrieti sunt niste fiare pt romanul de rand pt ca e plin de ele, si cand vezi cum merg sute de istorice la remat clar ti-e cam greu sa dai 100lei pt buson, de n-ar fi fost in romanica plin de Mz-uri sau Simsonuri le-ar fi cumparat dracu doar asa de colectie sa fie "neamt" tocmai astea-s "trotinetele" de care povestiti. E adevarat si faptul ca uni au pus suflet si le-au restaurat (ma refer la cei ce le-au facut pt ei nu "afaceristI") dar asta tot nu ne face mai nemti, din pacate asa e in tarisoara asta daca nivelul de trai era altul sigur era si alta poveste fata de fiarele astea depasite...(n-o spun cu rautate) ca si eu fac parte din clasa de jos, nu arunc cu noroi da eu asa vad lucrurile. :cheers:

nu te agita degeaba ca nu ii asa cum zici tu.spre exemplu eu sunt acum in germania dar nu ii totul roz cum cred altii,nu ii raiul pe pamant io zic ca tot ii mai bine acas si ´ce ti am spus sa nu crezi ca ti am spus din rautate sau ca as vrea eu sa ma laud.aici moto vechi ca alea din tara nerestaurate tot pretul ala il au ii drept ca cele restaurate sunt la bani frumosi dar daca faci un calcul sa vezi cati bani bagi intr un moto sa il restaurezi plus cheltuieli de drum(traspotr masa cazare)ajungi la un castig de vreo 2-300 de euro pt un mz sau un simsom(exceptie fac niprele si dracovenile mai mari)parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te agita degeaba ca nu ii asa cum zici tu.spre exemplu eu sunt acum in germania dar nu ii totul roz cum cred altii,nu ii raiul pe pamant io zic ca tot ii mai bine acas si ´ce ti am spus sa nu crezi ca ti am spus din rautate sau ca as vrea eu sa ma laud.aici moto vechi ca alea din tara nerestaurate tot pretul ala il au ii drept ca cele restaurate sunt la bani frumosi dar daca faci un calcul sa vezi cati bani bagi intr un moto sa il restaurezi plus cheltuieli de drum(traspotr masa cazare)ajungi la un castig de vreo 2-300 de euro pt un mz sau un simsom(exceptie fac niprele si dracovenile mai mari)parerea mea

 

 

bafta in germanica domne, n-ai inteles mare lucru din ce ziceam eu, nu ma agit de loc si raman la parerile mele, ca asa-s eu mai incapatanat.....pana una alta bafta la vanzare (proprietarului) ca am fost destul offtopic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

vand simson sport,cu acte,totul original,se afla in apropierea mun.bucuresti.pret 700 euro .tel.0785189189

vand cz 175 din anul 1962,cu acte,totul original,iar pretul este de 400 euro,

mai se vand si piese de simson awo t,sport,mz 125,ij monocilindru

Motocicleta SIMSON s-a dat ,la fel si piesele de MZ rt,multumesc.Restul valabil si preturi negociabile.

Va urez Craciun Fericit alaturi de cei dragi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...