Sari la conținut

Probleme Cu Yamaha MT03!


Postări Recomandate

Oameni buni va rog ajutatima si pe mine.De curand am cumparat o Yama MT03.Toate bune si frumoase super incantat de ea dar dupa un timp a incepu sa imi faca niste figuri.Adica:la viteze mai mici(sub 90)daca o tin constant motorul imi sacadeaza,are niste mici intreruperi,iar din viteze mici spre mari (din a 2-a in a 3-a sa zicem)in momentul cand am lasat ambreajul mi se opreste motorul!!!!!Ma poate ajuta cineva?Va rog daca ati mai patit careva asa ceva sa imi impartasiti si mie cum ati rezolvat problema!Ms mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum este modelul tau,pe carburatie sau injectie?

Dar in prima faza verifica ,sau anuleaza pentru moment senzorul la cric

 

PS.Este acelasi motor care este echipata XT660 si tenere?

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum este modelul tau,pe carburatie sau injectie?

Dar in prima faza verifica ,sau anuleaza pentru moment senzorul la cric

 

PS.Este acelasi motor care este echipata XT660 si tenere?

 

Ii fix aceeasi motorizare, pe injectie.

 

Si eu zic ca-i ceva contact imperfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni va rog ajutatima si pe mine.De curand am cumparat o Yama MT03.Toate bune si frumoase super incantat de ea.....

 

 

Nu prea inteleg, ai cumparat-o de curand, esti incantat de ea dar totusi o vinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni va rog ajutatima si pe mine.De curand am cumparat o Yama MT03.Toate bune si frumoase super incantat de ea dar dupa un timp a incepu sa imi faca niste figuri.Adica:la viteze mai mici(sub 90)daca o tin constant motorul imi sacadeaza,are niste mici intreruperi,iar din viteze mici spre mari (din a 2-a in a 3-a sa zicem)in momentul cand am lasat ambreajul mi se opreste motorul!!!!!Ma poate ajuta cineva?Va rog daca ati mai patit careva asa ceva sa imi impartasiti si mie cum ati rezolvat problema!Ms mult!

ambreajul (probabil la maneta ambreajului) are un "senzor" (un rahat de intrerupator) care nu da curent electromotorului in cazul in care (cutia) e in viteza si nu ai tras ambreajul ... la fel are si cricul , daca e coborat cricu nu te lasa sa pleci ca sa nu iti rupi capu' la primul viraj stanga

Una dintre cele 2 chinezarii face "figuri" in mers

 

OFF - motorul ala cosuma chiar atat de putin cum il lauda producatorul?

 

Ii fix aceeasi motorizare, pe injectie.

 

Si eu zic ca-i ceva contact imperfect.

+/- o supapa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-am intors din garaj si nu are probleme nici la senzorul de la picior nici de la ambreaj deci problema e alta.Motorul meu consuma cam 5 afara,cu un rezervor pot face cam 260-270 km!

Cum ai verificat senzorul de la cric,l-ai anulat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...