Jump to content

Kawasaki ER6N / ER6F

Beatrice
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...

Buna seara!

In primul rand vreau sa va urez un “Craciun fericit!” si sa ne vedem sanatosi in Noul An. 

Sunt si eu in cautare de un parbriz pentru er6n meu an ‘06, insa nu am gasit foarte multe variante. Voi de unde ati cumparat parbrizele? Ma intereseaza si SH. 

Multumesc!

• 3 weeks later...
La 18.06.2020 la 23:32, Ovidiu89 a spus:

Buna seara, va rog sa ma ajutati , azi am vrut sa ies cu motorul si din pacate nu mai gasesc cheia de la el . Am un kawasaki er6n 2010 , m am tot interesat cum as putea sa i dau de cap, am inteles ca sunt care fac chei dupa butuc dar întrebarea mea er6n 2010 are chip la cheie sau nu ? Cheia mea din cate tin eu minte era turnata.  Astept răspunsuri din partea voastră dar va rog nu ma întrebați de ce nu am doua chei !😬😬😬 

Salut! Încearcă ca Unitedmotors 

Salutare! Caut sistemul de evacuare aftermarket pentru un kawasaki er6n 2012. 

La 18.06.2020 la 23:32, Ovidiu89 a spus:

Buna seara, va rog sa ma ajutati , azi am vrut sa ies cu motorul si din pacate nu mai gasesc cheia de la el . Am un kawasaki er6n 2010 , m am tot interesat cum as putea sa i dau de cap, am inteles ca sunt care fac chei dupa butuc dar întrebarea mea er6n 2010 are chip la cheie sau nu ? Cheia mea din cate tin eu minte era turnata.  Astept răspunsuri din partea voastră dar va rog nu ma întrebați de ce nu am doua chei !😬😬😬 

Se poate resofta si scoate immobilizatorul daca nu mai ai nici o cheie cu cip..sau reprezentanta cum au spus colegul de mai sus.

• 3 months later...

Buna ziua tuturor,

Fac și aici o încercare pentru o nefăcută.

Știe cineva unde as putea găsi pompa/sistemul ABS pe piață?

Am un model 2006 inițial cu ABS pe care l-am pierdut in urma unor carențe majore de întreținere... Detalii ar fi multe și explicații pe măsură.

Totuși apreciez orice intervenție din partea voastră pe acest subiect.

Cu stimă!

Edited by TyCkle

Vand parbriz si topcase complete, cu suport dedicat. Parbrizul și topcase-ul sunt demontate de pe Kawasaki Er6-n 2010, sunt complete, originale, includ tot setul de montaj. La cerere le pot monta eu.
Preț topcase cu suport 650 lei, parbriz cu accesorii de montaj 350 lei.

https://www.olx.ro/d/oferta/vand-parbriz-si-topcase-cu-suport-pentru-kawasaki-er6-n-2009-2011-IDg47jx.html

Edited by proffroad

Salut,

Am si eu un ER6N din 2007 si am observat ca turometrul nu se stabilizeaza ,atat la cald cat si la rece tot variaza.

Mai are cineva aceasta problema?

Oare este ceva normal avand in vedere ca este in 2 pistoane?