Sari la conținut

Accident Dealu Negru 29.10.2006


Baiatu` cu Transalp`
 Share

Postări Recomandate

 

Ca sa demonstrezi asta trebuie sa arati ca circulai cu o viteza sub limita legala(nu stiu exact cat e limita acolo, dar presupun ca undeva la 40-50), desi ceva ma face sa cred ca aveai un pic mai mult.

 

@Bogdis, inainte sa tii coada sus ar trebui sa te gandesti cu ce viteza circulai pe acel sector. Curba , din poze, nu este un ac de par si nici noapte nu a fost sa zici ca nu ai vazut-o. Faptul ca ai circulat cu scuterul de la 16 ani nu are nici in clin nici in maneca cu conducerea unui RR pe serpentine cand te dai cu baietii din Pitesti. Foarte multi am trecut anul asta (si acum cateva zile) pe acea curba si nici unul nu a luat-o in freza. Asta ar trebui sa-ti spuna multe si sa inveti din greseala ta. Ma bucur ca nu ai patit ceva mai grav pt ca esti baiat tanar si ar fi pacat sa-ti strici tineretile cu tije, complicatii, etc. Dar sper si ca ai invatat ceva din asta.

 

Sanatate si minte pe viitor, cat despre datul in judecata .... intai vezi cum o sa te coata Politia in urma cercetarilor si apoi abia discuta cu un avocat.

 

@AKY, in afara de amuzamentul replicii tale la adresa lui @zahei (amuzament pt cei care il cunosc), iti recomand , daca tot ai intrat pe profilul omului, sa ii si citesti posturile din trecut. Vei avea o surpriza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Thomas, desi nu te cunosc se vede ca te bagi aiurea, in primul rand nu stiai cum merg, ce motocicleta am avut inainte si tot asa, varsta nu conteaza asa de mult asa ca mai gandeste-te inainte de scrie un post in care nu zici mai nimik. Politia nu mi-a dat amenda ceea ce spune destul de multe despre vinovatia mea. Iar viteza nu putea fii foarte mare, acele denivelari nu ai cum sa le vezi in momentul in care intrii in curba si sunt mai pronuntate pe exteriorul virajului. Imi doresc sa fii mers tu atat de mult pe motocicleta si asa de bine cum mergeam eu in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdis:s-ar putea sa se rida de tine daca te duci si spui "sunteti de vina ca nu m-ati anuntat ca e periculoasa curba"

SUNT SEMNE CARE EXACT ASTA ZIC (panou de avertizare plus panouri aditionale pentru "curba deosebit de periculoasa"). se vad cele care erau pe contrasensul tau dar banuiesc ca sunt si de unde veneai tu. daca mai era si un panou cum e pe transfagarasean (ceva de genul "drum periculos, mergeti cu grija") atunci or sa dea vina pe tine fara sa clipeasca.

 

le: bogdis si thomas, nu va mai certati pe kilometri parcursi si km pe ora ca nu ajungeti nicaieri (parca as fi eu moderatorul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdis:s-ar putea sa se rida de tine daca te duci si spui "sunteti de vina ca nu m-ati anuntat ca e periculoasa curba"

SUNT SEMNE CARE EXACT ASTA ZIC (panou de avertizare plus panouri aditionale pentru "curba deosebit de periculoasa"). se vad cele care erau pe contrasensul tau dar banuiesc ca sunt si de unde veneai tu. daca mai era si un panou cum e pe transfagarasean (ceva de genul "drum periculos, mergeti cu grija") atunci or sa dea vina pe tine fara sa clipeasca.

 

:cheers: la faza cu panourile de avertizare...

 

:) bogdis si thomas, nu va mai certati pe kilometri parcursi si km pe ora ca nu ajungeti nicaieri (parca as fi eu moderatorul)

 

On topic: Insanatosire grabnica...si sa nu uiti ca mergi cu motorul in Romania...si asta pe orice sosea te-ai afla !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba despre denivelari, adica despre ridacturile de 10-15 cm care erau in curba respectiva, in special pe marginea benzii. Intra-devar, curba era semnalizata ca fiind deosebit de periculoasa, dar nu era nici o problema dak nu erau denivelari, iar viteza nu era chiar asa de mare. Mai multi au patit-o in locul ala. In plus prima parte a curbei avea asfalt ca in palma si abia la jumatatea ei erau denivelarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bogdis: daca iti cauti o consolare,caut-o in alta parte;aici "klanurile" sunt formate,iar pentru faptul ca motocicleta ta este visul irealizabil al unora,nu esti bine primit in comunitatea lor;poate era mai bine daca "nenorocitul de conservar" iti lovea IJ-ul,iar tu primeai incurajari de genul "rupe-i capu'!".Ai gresit,ma bucur ca nu a fost mai rau si iti doresc sa nu mai ai parte de asemenea capcane!

 

p.s.:sper ca ai inteles exact ceea ce am vrut sa comunic tie si celor care se intreaba de ce nu mai postez pe acest forum

Editat de autoVIP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, desi nu te cunosc se vede ca te bagi aiurea, in primul rand nu stiai cum merg, ce motocicleta am avut inainte si tot asa, varsta nu conteaza asa de mult asa ca mai gandeste-te inainte de scrie un post in care nu zici mai nimik. Politia nu mi-a dat amenda ceea ce spune destul de multe despre vinovatia mea. Iar viteza nu putea fii foarte mare, acele denivelari nu ai cum sa le vezi in momentul in care intrii in curba si sunt mai pronuntate pe exteriorul virajului. Imi doresc sa fii mers tu atat de mult pe motocicleta si asa de bine cum mergeam eu in fiecare zi.

 

 

Daca tii in continuare coada sus, nu ai sa rezolvi nimic. Ti-am explicat cu frumosul si inca iti zic cu frumosul ca drumul respectiv l-au facut si wk trecut chiar zeci de motociclisti. Si cu speedere si cu choppere si cu o gramada de alte motociclete. Faptul ca ai intrat TARE intr-o curba care era RELATIV USOARA si de la o denivelare ti-a sarit fatza spune multe despre "anii tai pe moto". Amenda ai sa ti-o iei DUPA finalizarea cercetarilor, nu ti-o da pe loc. Si o sa-ti iei una pt neadaptarea vitezei la conditiile de drum. Iar daca Garcea se prinde ca motorul depaseste cei 25 kw cu care ai voie maxim sa mergi la cei 19 ani ai tai, iti mai iei una.

 

 

 

P.S. si O.T. Vrei sa ne laudam in km parcursi ? Hai sa luam de exemplu doar anul asta: 5 zile/sapt * 80-100km/zi * 35 saptamani/anul asta = X Apoi X + turele lungi de cate 1000-1200 km/week-end care aiu fost in numar de 5 anul asta....

 

Calculeaza suma tu si apoi sa-mi spui mie ca nu merg cu motorul la fel de mult si ca nu stiu despre ce vb. Iar drumul asta l-am facut de 4 ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot stai pe net cauta pe ebay piese pt motor. Gasesti sigur si ieftin.

 

Daca nu aveai casco iti recomand sa complectezi la RCA formularul de reparare in regie proprie (in cazul in care cadrul e ok)

 

1. iti da banii in mana + supliment ca o repari singur

2. nu stai sa astepti piese prin serviceuri si sa decontezi singur o parte (RCA deconteaza doar o parte)

3. iti mai raman si bani daca iei de pe ebay

4. placerea de a mesteri la motor (eu o am)

 

Eu asa am facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tii in continuare coada sus, nu ai sa rezolvi nimic. Ti-am explicat cu frumosul si inca iti zic cu frumosul ca drumul respectiv l-au facut si wk trecut chiar zeci de motociclisti. Si cu speedere si cu choppere si cu o gramada de alte motociclete. Faptul ca ai intrat TARE intr-o curba care era RELATIV USOARA si de la o denivelare ti-a sarit fatza spune multe despre "anii tai pe moto". Amenda ai sa ti-o iei DUPA finalizarea cercetarilor, nu ti-o da pe loc. Si o sa-ti iei una pt neadaptarea vitezei la conditiile de drum. Iar daca Garcea se prinde ca motorul depaseste cei 25 kw cu care ai voie maxim sa mergi la cei 19 ani ai tai, iti mai iei una.

P.S. si O.T. Vrei sa ne laudam in km parcursi ? Hai sa luam de exemplu doar anul asta: 5 zile/sapt * 80-100km/zi * 35 saptamani/anul asta = X Apoi X + turele lungi de cate 1000-1200 km/week-end care aiu fost in numar de 5 anul asta....

 

Calculeaza suma tu si apoi sa-mi spui mie ca nu merg cu motorul la fel de mult si ca nu stiu despre ce vb. Iar drumul asta l-am facut de 4 ori

Iar ai gresit, mai informeaza-te. Daca erai acolo ai fi vazut care era treaba cu aceea curba "relativ usoara" si sa stii ca eu am facut drumul ala cred ca de 20 de ori pana acum si nu mi s-a intamplat nik. Eu de aici voi incheia discutia cu tine care este penibila.

 

Deja m-am apucat sa caut piese, cat despre RCA, nu pune problema, eu a trebuit sa il dau celui cu masina. Voi repara motorul pe banii mei. Merci mult de grija. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

damburile alea nu au voie sa apara pe un drum.

ar fi interesant de vazut cand s-a reparat portiunea aia de drum

am facut drumul ala prin primavara sau prin vara si parca se lucra pe acolo

asa ca ia si asta in calcul..daca scapi de gabori

in principiu la drumuri astia dau 1 an garantie si 6 luni daca e doar o reparatie

daca damburile alea au aparut in perioada de garantie a drumului .. si-o fura aia care au facut drumul..deci de la ei ar trebui sa ceri bani..si cred ca ar fi mai usor...fiind firme private

daca e iesit din garatie si au aparut alea..ar fi vina administratiei drumurilor..si cam greu sa scoti bani de la ei

oricum, e bine ca ai martori pe langa tine ca nu era drumul umed sau cu pete de ulei

cred ca ar fi bine ca in PV-ul de la politie sa apara si ca accidentul s-a intamplat din cauza conditiei drumului

ah, da, bine ca ai scapat..

 

PS: ma gandesc ca sa se specifice in PV-ul de la politie ca motorul era in prfecta stare de functionare..altfel spus ca sa nu aibe "aparatorii drumului" (suna ca razboinicii luminii :cheers: ) nimic de care sa se ia de tine, de cauciucuirle tale, de gradul de uzura, de umflare, de frane..etc..banuiesc ca ai inteles cam care ar fi ideea

tre' sa te acoperi de hartii ca tu mergeai legal si motorul functiona perfect si a fost exclusiv vina drumului

nu sunt avocat..dar pe mine asa ma duce capul!

Editat de HONDANEGRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

damburile alea nu au voie sa apara pe un drum.

ar fi interesant de vazut cand s-a reparat portiunea aia de drum

am facut drumul ala prin primavara sau prin vara si parca se lucra pe acolo

asa ca ia si asta in calcul..daca scapi de gabori

in principiu la drumuri astia dau 1 an garantie si 6 luni daca e doar o reparatie

daca damburile alea au aparut in perioada de garantie a drumului .. si-o fura aia care au facut drumul..deci de la ei ar trebui sa ceri bani..si cred ca ar fi mai usor...fiind firme private

daca e iesit din garatie si au aparut alea..ar fi vina administratiei drumurilor..si cam greu sa scoti bani de la ei

oricum, e bine ca ai martori pe langa tine ca nu era drumul umed sau cu pete de ulei

cred ca ar fi bine ca in PV-ul de la politie sa apara si ca accidentul s-a intamplat din cauza conditiei drumului

ah, da, bine ca ai scapat..

 

PS: ma gandesc ca sa se specifice in PV-ul de la politie ca motorul era in prfecta stare de functionare..altfel spus ca sa nu aibe "aparatorii drumului" (suna ca razboinicii luminii :) ) nimic de care sa se ia de tine, de cauciucuirle tale, de gradul de uzura, de umflare, de frane..etc..banuiesc ca ai inteles cam care ar fi ideea

tre' sa te acoperi de hartii ca tu mergeai legal si motorul functiona perfect si a fost exclusiv vina drumului

nu sunt avocat..dar pe mine asa ma duce capul!

Multumesc pentru sfat ma voi interesa. Motocicleta era in perfecta stare, cauciucri bune, frane, suspensii, furca. Am vorbit cu cineva si mi-a promis ca ma ajuta. Sunt fericit ca am scapat cu viata si ca sunt acasa. Desi va dura destul de mult pana ma voi recupera. Dar sper ca dupa ce trece iarna ca toate probleme sa fie rezolvate si sa mergem toti la o plimbare, de asta fara incidente :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@AKY, in afara de amuzamentul replicii tale la adresa lui @zahei (amuzament pt cei care il cunosc), iti recomand , daca tot ai intrat pe profilul omului, sa ii si citesti posturile din trecut. Vei avea o surpriza.

 

Recomandarea e inutila. E firesc sa-ti completezi profilul corect, deasemenea e firesc sa oferi replici utile, nu de genul:"va impusc pe toti care...", in al treilea rand e aberant sa soliciti unui om sa citesca posturile unui user inainte de a da un reply(exista rubrica "motocicleta" in profil, apare "nu am avut in viata mea", singura concluzie acceptabila este aceea ca omul nu are si nu a avut motor, trebuie sa fii nebun sau sa dispui de mult timp liber pentru a te apuca sa verifici posturile lui zahei sa vezi daca omul minte sau nu). :cheers:

 

@Bogdis totusi pentru informatia noastra, cu ce viteza circulai?

Daca nu vrei sa stie tot poporul, da PM :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas, desi nu te cunosc se vede ca te bagi aiurea, in primul rand nu stiai cum merg, ce motocicleta am avut inainte si tot asa, varsta nu conteaza asa de mult asa ca mai gandeste-te inainte de scrie un post in care nu zici mai nimik. Politia nu mi-a dat amenda ceea ce spune destul de multe despre vinovatia mea. Iar viteza nu putea fii foarte mare, acele denivelari nu ai cum sa le vezi in momentul in care intrii in curba si sunt mai pronuntate pe exteriorul virajului. Imi doresc sa fii mers tu atat de mult pe motocicleta si asa de bine cum mergeam eu in fiecare zi.

 

Fara suparare, dar tocmai increderea prea mare care ai avut-o in tine a fost cea mai mare cauza care a dus la procerea accidentului, chit k erai sau esty un bun motociclis (sau rossi) trebuia sa iti iei niste marje de siguranta, astfel incat tu si moto a ta sa fiti in siguranta, nu zic k esty vinovat si eu am fost luat prin surprindere de multe ori dar am scapat, treaba este k se circula asa cum se circula in Romania si soselele sunt proaste, asa k trebe sa faceti ochii cat cepele.

Bine k nu a fost mai rau, sanatate maxima si tie si RR-lui tau.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ai gresit, mai informeaza-te. Daca erai acolo ai fi vazut care era treaba cu aceea curba "relativ usoara" si sa stii ca eu am facut drumul ala cred ca de 20 de ori pana acum si nu mi s-a intamplat nik. Eu de aici voi incheia discutia cu tine care este penibila.

 

Deja m-am apucat sa caut piese, cat despre RCA, nu pune problema, eu a trebuit sa il dau celui cu masina. Voi repara motorul pe banii mei. Merci mult de grija. :cheers:

Daca iti zice unu' unde ai gresit si tu zici ca e penibil, spune din nou multe. Ai noroc ca baietii din Pitesti nu prea intra pe net sa ne spuna despre tine mai multe si de cum se mergea atunci. Oricum, sper ca ai invatat ceva din acest incident.

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aky, nu aveam viteza foarte mare in aceea curba mai mult de 60 nu cred ca aveam, cat despre marja de siguranta, asa este, poate daca anticipam mai bine ceea ce este in acel viraj, nu se intampla nimik. Multumesc ptr toate urarile de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc multa sanatate si totodata multa minte. La varsta de 19 ani tocmai trecut de adolescenta este nevoie de multa minte pentru a conduce un RR in siguranta pe drumurile frumoase din romania.

Daca se analizeaza momentele dinaintea accidentului denota o totala LIPSA de EXPERIENTA pe care o negi cu inversunare.

 

Ai plecat cu prietenii la o tura sa te dai pe curbe. Nimic rau in asta dar mersul in grup implica parcurgerea drumului la viteza mult mai mica decat la mersul de unul singur, lucru care nu s-a respectat in cadrul grupului. Daca se respecta regurile mersului in grup acele denivelari puneu in dificultate tot grupul nu doar pe tine. Dar asa e cand apar HORMONII si dorinta de a triunfa in fata prietenilor apar si belelele.

 

Analiza echipamentului: Mers la o tura in afara orasului cu gandul de a te bucura de curbele frumoase IMBRACAT IN BLUGI oare ce inseamna aceasta abordare???? Cred ca tot lipsa NOTIUNULOR PRIVIND PILOTAREA IN SIGURANTA pe care o dobandesti prin nr de km si propria analiza a stilului de mers si-au spus cuvantul. Cand pleci la o tura cu gandul sa mergi tare pe curbe te gandesti si la eventualele accidente. Din nou lipsa de experienta.

 

 

Draga prieten nu mai sarii cu texte de genul ca "nu ai fost de fata" , "nu stii cum conduc" pt ca faptele, limbajul te tradeaza. Lipsa de experinta si-a spus pe deplin in acest eveniment. Tot ce poti sa face este sa multumesti lui Dumnezeu ca ai scapat doar cu atat si sa INVETI CEVA DIN ACEST ACCIDENT. O a doua sansa se poate sa nu mai ai. Asfalt uscat si fara denivelari.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va mai luati de saracul baiat. Cu experienta sau fara, oricare din noi puteam sa cadem in curba aia din cauza denivelarilor.

 

@Zahei > curba de la lacul morii nu ar fi trebuit sa puna probleme unui om cu experienta ca tine, nu ?

 

Bogdins : insanatosire grabnica si bafta la repararea motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, acum ma adresez grupului cu care te deplasai, normal ar fi fost ca cel care era in fata ta sa iti faca semn cu mana ca sa reduci viteza iar tu la randul tau sa faci ce a zis si sa ii atentionezi si pe ceilalti din grup, io asa stiu ca se procedeaza, cel putin eu asa fac, si asa ar trebui sa faca toata lumea, mersul in grup implica o mai mare atentie deoarece trebuie sa ii protejezi si pe ceilalti.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc multa sanatate si totodata multa minte. La varsta de 19 ani tocmai trecut de adolescenta este nevoie de multa minte pentru a conduce un RR in siguranta pe drumurile frumoase din romania.

Daca se analizeaza momentele dinaintea accidentului denota o totala LIPSA de EXPERIENTA pe care o negi cu inversunare.

 

Ai plecat cu prietenii la o tura sa te dai pe curbe. Nimic rau in asta dar mersul in grup implica parcurgerea drumului la viteza mult mai mica decat la mersul de unul singur, lucru care nu s-a respectat in cadrul grupului. Daca se respecta regurile mersului in grup acele denivelari puneu in dificultate tot grupul nu doar pe tine. Dar asa e cand apar HORMONII si dorinta de a triunfa in fata prietenilor apar si belelele.

 

Analiza echipamentului: Mers la o tura in afara orasului cu gandul de a te bucura de curbele frumoase IMBRACAT IN BLUGI oare ce inseamna aceasta abordare???? Cred ca tot lipsa NOTIUNULOR PRIVIND PILOTAREA IN SIGURANTA pe care o dobandesti prin nr de km si propria analiza a stilului de mers si-au spus cuvantul. Cand pleci la o tura cu gandul sa mergi tare pe curbe te gandesti si la eventualele accidente. Din nou lipsa de experienta.

Draga prieten nu mai sarii cu texte de genul ca "nu ai fost de fata" , "nu stii cum conduc" pt ca faptele, limbajul te tradeaza. Lipsa de experinta si-a spus pe deplin in acest eveniment. Tot ce poti sa face este sa multumesti lui Dumnezeu ca ai scapat doar cu atat si sa INVETI CEVA DIN ACEST ACCIDENT. O a doua sansa se poate sa nu mai ai. Asfalt uscat si fara denivelari.

:cheers:

:) :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, acum ma adresez grupului cu care te deplasai, normal ar fi fost ca cel care era in fata ta sa iti faca semn cu mana ca sa reduci viteza iar tu la randul tau sa faci ce a zis si sa ii atentionezi si pe ceilalti din grup, io asa stiu ca se procedeaza, cel putin eu asa fac, si asa ar trebui sa faca toata lumea, mersul in grup implica o mai mare atentie deoarece trebuie sa ii protejezi si pe ceilalti.

Bafta

cum dracu era sa faca semn ala din fatza din moment ce denivelarile incepeau in a doua jumatate a curbei, el fiind aplecat (pe curba) ?

 

ps: sau asta a incercat sa faca si a cazut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult, eu am fost in cauza cu accidentul, ce sa mai zic.. sper sa ma fac bine cat mai repede, cat despre motor, fiarele se vor face. Era o curba destul de stransa la dreapta si care la inceput nu parea a fi denivelata iar exact la mijlocul ei cand eram aplecat am dat de o denivelare, a sarit roata si m-a aruncat pe viraj in masina si dupa aia in parapet. Motorul este praf, iar eu sunt lovit la picior si un pik la cap, ma dor toate oasele si incheieturile si ma bucur ca am scapat. multumesc tuturor celor care m-au ajutat. P.S. bea2000 , de unde stii ca am 19 ani?

Offfff, Doamne!!! Bine ca ai scapat doar cu atata!!!

De unde stiu?? Una dintre motorete (un GSX 600 F), am luat-o de la un tip din Pitesti.Asa se face ca stiu cativa motociclisti de acolo.Tipul de la care am luat motorul, are acum un Repsol de-o mie si cand am vazut postat accidentul, mi s-a facut rau.Aproape ca mi-era frica sa-l sun.L-am sunat pana la urma.El nu aflase, dar s-a interesat si mi-a zis si mie.Imi cer scuze daca te-a deranjat ca am postat, dar am facut-o de bucurie, cand am aflat ca ai scapat usor.

Sanatate multa si ai grija de tine!

 

Da, asa s-a intamplat. Nu am avut ce sa mai fac. Oare am vre-o sansa sa ii dau in judecata pe cei de la drumuri?

Din pacate, cred ca te bati cu morile de vant.Si eu tot din cauza denivelarilor din asfalt am patit-o.Si tot in cap am fost aruncata si eu.Stii ce mi-a zis politistul??? Ca nu am adaptat viteza la conditiile carosabilului.Si circulam cu mai putin de 40 la ora.

 

Daca iti zice unu' unde ai gresit si tu zici ca e penibil, spune din nou multe. Ai noroc ca baietii din Pitesti nu prea intra pe net sa ne spuna despre tine mai multe si de cum se mergea atunci. Oricum, sper ca ai invatat ceva din acest incident.

Sanatate

Thomas, eu nu va stiu personal nici pe tine, nici pe Bogdan.Dar in clipa in care am sunat sa vad cine este, mi s-a spus asa: "Nu se poate!!!! Tipul asta??? Asta merge pe motor de cand se stie!! Si vara si iarna, el e pe motor!!! El este zi de zi pe motor!!! Nu pot sa cred ca tocmai el a furat-o! E chiar meserias!".Si stii cine imi spunea asta? Un alt tip, care in conceptia mea, chiar este un meserias! Nu mai judecati omul doar prin prisma celor 19 ani! Daca suntem mai maturi, hai sa aratam asta! Cand am avut accident, au fost unii care au sarit la fel si pe mine.Nu ca n-as fi gresit, dar mai mult pentru faptul ca sunt fata si ma dau cu un motor de 750 cmc.

Hai sa fim oameni, inainte de orice altceva! Bogdan ,cu siguranta a invatat ce avea de invatat.Asa cum si eu am invatat.Si altii.

Hai, asfalt uscat tuturor!

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta i-a repetat toata/majoritatea lumii: ca e bine ca a scapat asa usor si ca spera ca a invatat din asta. Nimeni nu are nimic cu el, Doamne feri' :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :cheers: :D

Aky, nu aveam viteza foarte mare in aceea curba mai mult de 60 nu cred ca aveam, cat despre marja de siguranta, asa este, poate daca anticipam mai bine ceea ce este in acel viraj, nu se intampla nimik. Multumesc ptr toate urarile de bine.

 

 

 

Sal Bogdan. Bine ca sa intamplat numai atat ,putea fi mai rau dupa ce am vazut pozele puse de tine.

Eu vreau sa-ti spun ca nu conteaza varsta cum zic alti [edit] .Un la 19 ani poate sa mearga mult mai bine ca unu la 30 de ani .Si in plus cand e sa fie numai conteaza prea mult ca ai 19 ani sau 55 de ani.Un prieten de al meu a murit la 54 de ani si era cam cel mai bazat din mures.Alceva vroiam sa-ti spun ,nu stiu de ce voi din pitesti alegeti sa va dati pe dealul negru ? Este varza ,foarte putine portiuni sunt bune .Eu sunt din valcea si cand plec la plimbare cu baieti trecem si noi pe dealul negru dar mergem usor ,foarte usor.Si apoi mergem spre slatina.Deci de la pitesti la slatina frate ai drum foarte bun ,poti sa merge foarte tare nu e nimic pe asfalt si daca mai vrei sa te plimbi dute frate la Craiova si esti satul de drum bun.Noi trecem pe dealul negru pt ca nu aveam pe unde.Prin dragaseani e si mai varza drumul.Oricum cand o sa mai fie timp frumos poate ne vedem toti in pitesti si facem un traseu catre slatina :) . Parerea mea evita dealu negru cat poti sau daca mergi pe el mergi usor . Eu nu ma dau ca am experintza foarte mare si ma dau si eu destul de tare .Acum am o yamaha yzf R1 din 2005 180 CP si este a 2 motocicleta.Prima a fost un R6. [edit] .Cum ai zis u mai sus daca anticipai mai bine ceea ce este in viras ,pai nu ai cum pt ca pe dealul negru mereu apar gropi si denivelari :), asta e Romania.

 

 

Asfalt uscat si usor pe curba :)

 

Cand mai ai de gand sa vii si sa jignesti, ia o gura de aer curat inainte.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...