Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

well, am ales 5 atunci :)

 

 

Mie imi place cel mai mult cea cu floarea (a doua)! Mai imi plac prima si a 4-a.

(zic si eu o parere; Achimoto e tartorul la sectiunea asta...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Ravishing

Eu am doua poze pe care le-as propune:

 

Una in care apare Doug Wothke cu care am baut o bere in Vama Veche. In poza apare HD-ul lui transformat in enduro.

 

558429_447326078622766_742450482_n.jpg

 

 

 

 

 

Si una facuta pe Transfagarasan, in drum spre Rachitele la intalnirea BMW Camp:

 

524032_442303139125060_1821599241_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

In poza apare HD-ul lui transformat in enduro.

 

adica HD Dirtster , cum l-a denumit Doug... :-)

 

Eu am doua poze pe care le-as propune:

 

tocmai ce m-am uitat pe lista celor inscrisi - de ce nu te-ai inscris? sunt frumoase pozele tale... insa la anul, mai bagam o runda: te asteptam cu drag in concurs!

 

*** la party bineinteles ca poti veni, daca ai chef sa ciocnesti o bere cu noi.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu astea 5 particip eu la concursul lui Achimoto, din sute am aleas 30 foarte frumoase(in ochii mei) apoi am tot taiat. La pub incerc sa ajung si sa vin cu stick-ul cu restul

 

Detaliu din Rapa Rosie, Sebes, AB.

 

ff62cc25cae5098b44b9276ccf088728b1126c7f.jpg

 

 

 

Buzias, TM restaurant "la Aeroport" - in parcul orasului

 

b633285c18ecdd28a13aae2a0bef946954501595.jpg

 

 

 

In craterul vulcanului de la Racos, BV zgura vulcanica

 

0bb0aa9ddebb0ae66970d1a1a622cf6e707cfa35.jpg

 

 

 

Coloanele de bazalt de la Racos, BV

 

cde589aafb5633775251f5c26d3461cf363cf083.jpg

 

 

Masivul Bucegi vazut intr-o plimbare insorita, dintr-un unghi favorabil(dinspre Holbav-Vulcan, BV)

 

13979a2ba868d961062887cd3a5e79e41b1c87da.jpg

 

 

Avem o tara foarte frumoasa, de pe motor e o placere sa o vezi, te tot opresti sa faci poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello,

 

astazi ajung la agregat si fac poza la km. tot azi (sper) iti dau un link cu poze din care ai sa selectezi ce crezi ca e mai bun. Din pacate la party nu ajung, temerile mele s-au confirmat.

Keep in touch!

 

uite si poza. imediat iti trimit pe mail vreo 30 de poze din care am sa te rog sa selectezi ce ti se pare mai ok pt proiectie.

PS: am reusit sa uploadez cu orientarea corecta a imaginii, nu ca pana acum :)

post-51350-0-68855800-1353788764_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

poate trec sa ma beau o ciorba la petrecere.....

 

pai sa stii ca pentru multi dintre noi n-a fost un an prea grozav, a mers fiecare cat s-a putut, dar nu numarul kilometrilor este important.

 

noi vedem "concursul" asta mai degraba ca un prilej de socializare, asa ca esti binevenit!

 

Pe 7 decembrie, la Papa la Soni , in Bucuresti, str. Sf. Voievozi nr. 13 .

Incepand cu ora 18 si pana la ora 24: haideti la party!

Nu uitati sa-mi trimiteti pozele kilometrilor vostri finali!

Atunci cand intrati la iernat – dar nu mai tarziu de 1 Dec.

Cu acest prilej se vor acorda micile noastre premii, dar mai ales vom povesti, vom glumi si vom vorbi despre ale noastre calatorii, mobre sau planuri viitoare de ieseala pe doua roti.

 

Sunteti asteptati toti cei inscrisi in concurs, cu rugamintea de a aduce (doar daca aveti chef – dar zic eu ca n-ar fi rau) un stick cu cateva dintre cele mai frumoase fotografii din iesirile voastre din acest an. Acestea vor fi proiectate pe peretii crasmei, sub forma unui slideshow.

Mai mult: Codru, proprietarul localului (si el motociclist) va asteapta cu cate un print al celei mai frumoase poze din calatorie. Aceste printuri ale pozelor noastre vor fi expuse timp de o saptamana la Papa la Soni , in cadrul unei expozitii foto dedicata calatoriilor noastre cu motocicleta.

 

Papa la Soni este un spatiu al gastronomiei alternative/creative, dar si pentru cei ce gusta muzica buna, teatrul ori fotografia. Haideti!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut din nou,

 

singurele 2 poze mai ok din cele foarte putine facute in tara (ambele pe urcare spre Balea Lac). N-am prea pozat la noi, ca am mai trecut de multe ori prin locurile respective si sincer e destul de greu sa gasesti un unghi in care sa nu se vada gunoaiele din jur.

Sper ca pana acum arhiva de pe transfer.ro cu celelalte poze sa fi ajuns la @Festina Lente.

 

Hai cu primavara! :)

 

post-51350-0-90887800-1353859405_thumb.jpg post-51350-0-60807500-1353859430_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare lume :)

 

 

salut Dexter :) sa stii ca mai am niste sirop de ala de tuse ( de am degustat la rasnov)

 

in alta ordine de idei... poza cu kilometrajul o sa pun zilele astea, nu is multi dar is frumosi.

 

din punct de vedere al pozelor... nu voi a strica bucuria altor participanti postand cele mai faine poze asa ca postez decat o (1) poza, instantaneu surprins cu primul motociclist al Daciei, sau , dupa cum atesta izvoarele istorice, conform unei inscriptii de pe o piatra de moara, scrisa de marele sculptor grec Dyonysosos :

 

" Decebal pe cand traia, cu Yamaha se plimba"

 

 

post-12078-0-78243600-1353918643_thumb.jpg

 

 

si o (1) poza cu cel mai mare luptator al antichitatii, aceleasi izvoare ne zic noua :

 

"Hercule venea in sat, pe Yamaha Thundercat"

 

 

post-12078-0-91423600-1353919166_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buzias, TM restaurant "la Aeroport" - in parcul orasului

 

b633285c18ecdd28a13aae2a0bef946954501595.jpg

 

Avem o tara foarte frumoasa, de pe motor e o placere sa o vezi, te tot opresti sa faci poze

 

foarte frumos, toate pozele sunt faine :)

 

din punct de vedere al pozelor... nu voi a strica bucuria altor participanti postand cele mai faine poze asa ca postez decat o (1) poza, instantaneu surprins cu primul motociclist al Daciei, sau , dupa cum atesta izvoarele istorice, conform unei inscriptii de pe o piatra de moara, scrisa de marele sculptor grec Dyonysosos :

 

" Decebal pe cand traia, cu Yamaha se plimba"

 

post-12078-0-78243600-1353918643_thumb.jpg

 

 

nu mi-ar fi dat prin cap sa ma gandesc la asta :D :10: pentru idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-ar fi dat prin cap sa ma gandesc la asta pentru idee

 

pentru cine nu crede in verilidilicetatea textelor atasez poze :P

 

locul unde se afla inscriptiile : post-12078-0-86633700-1353934557_thumb.jpg

 

 

si mulaj al inscriptiilor :post-12078-0-77765800-1353934614_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lies:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat mobra la iernat cu >10k km. aveam pastrat unul dintre km intermediare pe km totali facuti de la inceputul sezonului da l-am resetat ca prostu pe la 8500.. nu am poze, nu vreau premiu, vreau mai multi km la anu. la fel va urez si voua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar si eu cu poza kilometrajului. Putini tare au fost sezonul asta, dar nu-i nimic, motocicleta e reparata si recuperez la anul.

post-48060-0-85623900-1354208107_thumb.jpg

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Sar si eu cu poza kilometrajului. Putini tare au fost sezonul asta, dar nu-i nimic, motocicleta e reparata si recuperez la anul.

 

am inserat-o sub cea da start. n-are nimic ca-s putini, multa lume a facut mai putin din ce si-a propus, inclusiv eu. important e sa fim sanatosi si la anul iar pe drum!

 

vreau mai multi km la anu. la fel va urez si voua.

 

multumim! asa sa fie pentru toti cei pe 2 roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

vreau si eu cu portocaliu

 

ACUM, CU PORTOCALIU! :cheers: : http://calatoriifest...-premii-gratis/

(scz pentru intarziere, am fost plecat cateva zile, poza am primit-o de-atunci de cand mi-ai trimis-o, acum vreo sapt- dar am fost f prins)

 

Haideti si ceilalti cu pozele de final, rogu-va;

mai e f. putin pana pe 1 dec!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ACUM, CU PORTOCALIU! :cheers: : http://calatoriifest...-premii-gratis/

(scz pentru intarziere, am fost plecat cateva zile, poza am primit-o de-atunci de cand mi-ai trimis-o, acum vreo sapt- dar am fost f prins)

 

Haideti si ceilalti cu pozele de final, rogu-va;

mai e f. putin pana pe 1 dec!

multumeeeesc :)

cum sa-ti ceri scuze, cand noi ar trebui sa-ti multumim pentru initiativa si implicare?

la cat mai multi km colorati :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Trei poze si de la mine, pentru sectiunea Achimoto: cele mai frumoase poze din Romania

 

(in prima: o fotografie din vremea in care am calatorit cu IJ-ul de coarne, prin Bucuresti; celelalte doua sunt din vremea primei iesiri moto in 2012, cu Virago, in preajma Brasovului si apoi spre casa, prin Rucar-Bran)

 

L.E.: Nu uitati de stick-ul cu pozele voastre - le vom proiecta pe peretii crasmei. Iar Codru, proprietarul localului (si el motociclist) va asteapta cu cate un print al celei mai frumoase poze din calatorie. Aceste printuri ale pozelor noastre vor fi expuse timp de o saptamana la Papa la Soni , in cadrul unei expozitii foto dedicata calatoriilor noastre cu motocicleta.

post-67793-0-61432900-1354269490_thumb.jpg

post-67793-0-44995900-1354269503_thumb.jpg

post-67793-0-78025900-1354269516_thumb.jpg

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am scos si eu calul de la hibernare. Scuzati calitatea imaginii, e luata cu mobilul, dar e lizibila.

Un sezon minunat tuturor!

 

Calul a intrat la hibernare, dupa ce azi a facut o ultima plimbare in sezonul acesta. Asteapta cu nerabdare urmatorul :)

Mai tarziu pun si pozele din plimbarile din tara.

post-22744-0-68427200-1354296992_thumb.jpg

Editat de ggabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a intrat si pisicosul la nani. maine vine poza cu km. siii pe ultima suta de metri am modificat designul machetei. luni sau marti fac modificarile

 

 

 

in concurs intra pozele cu Decebal si cu Hercule

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Mai tarziu pun si pozele din plimbarile din tara.

bun asa! acum si poza ta e la locul ei. toate bune!

 

designul machetei.

 

esti tare, man! sunt foarte curios cum o sa arate macheta. Trofeul, adica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...