Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

Acum am vazut ca esti radioamator.

 

Intzeleg ca te bagi si tu, Sorin? Suntem 26 acum.

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

 

se pare ca 27 e numarul meu norocos? :D

 

nu se pare, ESTE numarul tau happy! :cheers:

 

(culmea e ca personal, mereu am avut de-a face cu nr. 27 si a fost de bine. sa-ti poarte noroc! astept poza kilometrajului)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

M-as baga si eu, dar nu imi merge kilometrajul:))))))

Dar vreau si incerc sa particip la domeniul fotografii daca se poate:)!

 

se poate, dar numai CU kilometraj functional, ca mine si ca toti ceilalti... repara-l si haide!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Ma bag fratzie !

 

oki, cu ambele motoare? nu uita de poza (poze) cu kilometrajul... esti al 30-lea la start.

 

pe criza asta...km sunt mai greu de facut. Dar poate reusesc sa vin cu ceva foto mai deosebite de prin turele pe care cred ca le voi face sezonul asta :-)

 

ai nr 31, bine-ai venit!

da, e drept cu criza dar aia e... la tătzi ni-i greu...

 

f buna ideea cu ceva pozele, sper cat mai multi sa aduca ceva poze pe un stick - de fapt, in masura in care oamenii au chef, cred ca o vizionare colectiva ar putea fi funny. sau si aici, pe topic, normal. sau oriunde, cu un link...

 

nu uitati ca pentru pozele din tzara, Achimoto are o surpriza...

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai dau o idee,poate a mai spuso careva,in fine,luati harta stabiliti o zi si un loc de preferat in mislocul tari alba iulia,gasiti ''judecatori'' in fiecare oras fiecare va aveaun nr corespunzator de cartonase conf listei celor inscrisi in cursa, se da startul si treseul si fiecare sa-l faca pina da zapada la incheeierea cursei in functie de cartonasele adunate cu nr de km trecuti pe fiecare se cistiga premiul,,, este o idee oricum succes tuturor:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

va mai dau o idee,poate a mai spuso careva,in fine,luati harta stabiliti o zi si un loc de preferat in mislocul tari alba iulia,gasiti ''judecatori'' in fiecare oras fiecare va aveaun nr corespunzator de cartonase conf listei celor inscrisi in cursa, se da startul si treseul si fiecare sa-l faca pina da zapada la incheeierea cursei in functie de cartonasele adunate cu nr de km trecuti pe fiecare se cistiga premiul,,, este o idee oricum succes tuturor:)

 

e o idee foarte frumoasa, din pacate insa: greu de pus in practica.

 

ar fi fost misto cum zici, dar din pacate mecanismul e mai laborios cum spui tu; precum ne stim, cam cu totii suntem mai leneshi, uita-te de exemplu: intalnirile moto -cat dureaza pana se bate ceva-n cuie, etc...

de-aia ideea asta, cu pozele kilometrajului, mi s-a parut cea mai simpla si eficienta (idee furata de la motoveterani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o idee foarte frumoasa, din pacate insa: greu de pus in practica.

 

ar fi fost misto cum zici, dar din pacate mecanismul e mai laborios cum spui tu; precum ne stim, cam cu totii suntem mai leneshi, uita-te de exemplu: intalnirile moto -cat dureaza pana se bate ceva-n cuie, etc...

de-aia ideea asta, cu pozele kilometrajului, mi s-a parut cea mai simpla si eficienta (idee furata de la motoveterani)

sincer iti trebuiesc colaboratori,prieteni,destoinici si corecti a caror onoare este impecabila,,si totul se rezolva:)) pt inceput si in teorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o idee foarte frumoasa, din pacate insa: greu de pus in practica.

 

ar fi fost misto cum zici, dar din pacate mecanismul e mai laborios cum spui tu; precum ne stim, cam cu totii suntem mai leneshi, uita-te de exemplu: intalnirile moto -cat dureaza pana se bate ceva-n cuie, etc...

de-aia ideea asta, cu pozele kilometrajului, mi s-a parut cea mai simpla si eficienta (idee furata de la motoveterani)

 

Mi se pare greu de pus in practica. "Judecatorii" ce fac? nu se misca din orasul lor, asteptand motociclistii? Si nu stiu daca treaba asta lasa loc spontaneitatii. Daca mie mi se pune pata la zece noaptea sa ma duc pana-n port la Constanta, ce fac? Il trezesc pe om in toiul noptii sa imi "valideze" trecerea pe acolo?

 

Concursul mi se pare frumos asa cum e, simplu, fara prea multe reguli.

 

E doar o parere ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Daca mie mi se pune pata la zece noaptea sa ma duc pana-n port la Constanta, ce fac? Il trezesc pe om in toiul noptii sa imi "valideze" trecerea pe acolo?

 

Corect. In plus, acum ca ma gandesc mai mult la ideea lui Deceneu, realizez ca era imposibil de "rezolvat" cu cei din strainatate. Sau neaplicabil celor care merg multi km in oras (ca se poate inscrie oricine, poate fi de ex vreunul care e de meserie curier moto? poate!)... Io zic ca e foarte bine asa, fiecare-n legea lui, nu?

 

S-a mai spus mai pe la inceput ca e posibil ca sa fie falsificat kilometrajul. Da, este adevarat. Teoretic. In fapt, nimeni nu se va preta la asta. Si imi vine greeeeeu sa cred ca cineva se va stradui sa faca asta doar ca sa castige un mic premiu ce are valoare simbolica... Cred ca joaca e frumusetea intrecerii noastre, nu premiul - si dealtfel cam asa am bagat de seama ca judecam cu totii, cei inscrisi (Apropo, suntem 31 acum...)

 

Si eu sunt adeptul regulilor cat mai putine si mecanismelor simple, simple de tot. :cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu, de distractie. Mi se pare o idee namaipomenita acest concurs.

Nu stiu daca o sa sar de 10.000 de km anul asta, sper insa sa nu ies chiar ultimul, oricum nu asta e ideea. Daca-mi aduc aminte sa mai fac si niste poze, mai trimit si din astea pe parcurs.

 

Deci, Yamaha TDM850 din 1999 cu 48.646 de km momentan. Distractie placuta tuturor !

 

post-9261-0-70037900-1330534660_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Daca-mi aduc aminte sa mai fac si niste poze, mai trimit si din astea pe parcurs

 

Ar fi super! Si eu am sa mai pun poze, cred ca si ceilalti... ma bucura mult ca ideea prinde.

Bafta si tie, esti al 32-lea din lista de start, iar gratzie camaradei incognito, si locurile 2 si 3 vor fi lichide...:hug:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

pe cand e fixata "sosirea"? :scratch: Cand ne socotim kilometrii facuti? 1 Decembrie?

 

cand da prima zapada din 2012. sau cel mai tarziu, daca nu ninge: uite, sa mor daca mai stiu cand am zis. m-am ramolit.

 

treaba cu zapada, zic eu, ca e cel mai bun si mai clar finish -am scris pe blog... in extenso - dar daca vreti ca sa se opreasca mai devreme intrecerea... no problem.

 

de fapt, fiecare se opreste cand vrea si cand obisnuieste (uite, multi dintre prietenii mei isi iau asigurare doar pe 6 luni si de prin sept-oct cam intra la iernat, chiar daca se mai poate merge. deci nu e o problema, fiecare atunci cand simte ca i-a ajuns...)

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...