Sari la conținut

CONCURS gratuit cu premii GRATIS pentru MOTOCICLISTI


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

primii inscrisi pana azi 7 februarie:

 

1. – Motanyc – 2 motociclete (marca?) – urmeaza km de start & poza

2. – sadixkid – moto? km de start? - urmeaza moto, km de start & poza

3. – Mitza123 – Honda Shadow 600 – km de start? - urmeaza km de start & poza

4. – racitcuaer – IJ Jupiter 350 – km de start? – urmeaza km de start & poza

5. – Feri – MZ ETZ 250 – km: 61.026 – urmeaza poza

6. – gaxel – Suzuki Vstrom DL 650 – km? – urmeaza km de start & poza

7. – dexxter – BMW R 1200 RT – km? urmeaza km de start & poza

8. – tiranspider – Yamaha Thundercat 600 – km? urmeaza km de start & poza

9. – Viesparul -Yamaha Virago250 & IJ Planeta5 350 – km: 31.840 (Virago) - urmeaza km de start & poza IJ

 

10. stulewa – ?

 

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

 

Kawasaki Ninja ZX6R 636 - 2006

 

pun poza cu km cand o scot de la naftalina :cheers:

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe sistemul ,, CONTEAZA SA PARTICIPI NU SA CASTIGI ''

 

, daca imi permiti , eu vreau sa acord un premiu surpriza tot in cadru concursului organizat de tine :

-------------- celui care va face cei mai FRUMOSI KM IN ROMANIA , asta sa fie dovedita cu poze !!! .......juriul va fi format din 2 motociclisti unul Finlandez si unul Polonez care au batut lumea cu motocicleta in lung si in lat , ei vor alege setul de poze , care le place cel mai mult din Romania

Sa auzim carcotasii biggrinbounce2.gif

 

 

Salut! Cu mare placere, imi place ideea ta! Cu mult drag. Asa sa fie, cum zici ! :cheers:

 

Cat despre carcostasi: sincer, nu ma pasioneaza. N-as vrea ca acest topic sa se transforme-n carcoteala, crede-ma. As prefera sa calarim mobrele si la sfarsit sa tragem linie. Si sa bem o bere impreuna cu castigatorul, apoi sa ne vedem sanatosi si veseli si la anul! Asa as vrea....

 

 

Dupa cum am spus , si initial , tot in cadrul concursului organizat de Festina Lente , magazinul moto ACHIMOTO.RO mai acorda un premiu surpriza la urmatoare categorie :

 

 

Cei mai FRUMOSI KM facuti IN ROMANIA , asta sa fie dovedita cu poze !!!

-- deci va trebuii sa notati km facuti in Romania separat + sa adaugati poze pe unde ati umblat prin tarisoara asta frumoasa .

 

 

-- Ca sa nu dam mult carcotasilor de vorbit , .juriul va fi format din 2 motociclisti unul Finlandez si unul Polonez !

 

Sa curga km multi si pozele frumoase facute in Romania , pentru ca sa mie imi place sa umblu pe afara , dar cand descopar tot mai multe locurui minunate in Romania , asta ma bucura si ma face sa fiu mandru ca sunt roman !!! Si insist tot mai tare sa descopar cat mai mutl din minunata Romania , intradevar mult pe off-road :banana: .

 

 

 

 

-- Si propun la finalul concursului , sa ne intalnim cat mai mutli din participanti , la un loc stabilit de comun acord , si sa facem un chef ..... si sa ne delectam cu pozne si poze !!

 

 

 

DRUMURI USCATE !!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

ma bucura mult ca participa lumea si ca exista si premii aditionale, de fapt nu premiile in sine sunt importante, nici cine le acorda si nici faptul ca sunt mai mult simbolice. ce conteaza e doar sa ne alergam mobrele frumos si da, la sfarsit sa drinkuim cu bucurie, indiferent de cine o sa castige intrecerea. am avut o zi cam tampita, maine am sa editez noile detalii adaugate de voi. lista, normal, ramane mereu deschisa...

 

pacat ca e o iarna asa grea si nu putem incepe de pe acum... :cheers:

 

tiranspider inmulteste premuiul cu un obiect descris astfel:

 

"o macheta de motocicleta facuta din diverse ( rotite, rulmenti, arcuri bujii si suruburi) cu un ceas de kilometraj (functional) de la ceva minune la care e atasat cablu de kilometraj, iar in capatul cablului.... hmmm... ceva manivela sa poata fi invartit astfel incat pe ceasul de kilometraj sa se miste acul.... bineinteles limita de sus 110 km/h"

- mi se pare foarte tare !:cheers:

 

la finalul concursului , sa ne intalnim , sa facem un chef ..... si sa ne delectam cu pozne si poze !!

 

am sa ma ocup de asta, am sa anunt la timp, cand se apropie sfarsitu` sezonului si discutam locatia. ideea e excelenta!

 

O sa intru si eu Cel mai probabil in Martie. :rolleyes:

 

ai numarul de concurs 15, Leule, te-am trecut in lista. BMW R1200GS - nu am gresit, nu? esti binevenit oricand, este binevenit oricine!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...am mai vazut asta... "Ba a mea e mai lunga!" Pueril. Cine inca se mai lauda cu numarul de kilometri inseamna ca n-are inca destui.

Drum bun.

 

Nota: N-am citit decat primul post. Daca s.au mai schimbat conditiile concursului imi retrag comentariul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit lista si am vazut ca nu apar pe acolo :D Am zis ca ma bag, nu? Nu de alta, da sa prin si eu o bere cu voi la sfarsit de sezon. So...care e numarul de concurs? :)

 

P.S. Mobra e sub o husa de sticla (a inghetat), cand o desfac din sarcofag, trimit si poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Am zis ca ma bag, nu? So...care e numarul de concurs? :)

 

P.S. Mobra e sub o husa de sticla

 

Scuze. Nu stiu cum de am omis sa te trec si pe tine. Esti pe lista acum, cu nr. 16. Cat despre poze, stai linistit, nu e graba: majoritatea sunt inzapezite ori prin garaje.

 

pot sa particip si la ala cu bormasina, pot, pot?????

 

pai pana la urma, te bagi ori nu? doar tu stii daca poti... :D - nu stiu ce e de facut cu aproximarea kilometrilor, poate gasesti o solutie....

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee, ma gandesc ca ar trebui diferentiate bormasinile cu acumulator fata de cele alimentate la 220V , cu percutie pana in 1000 si peste 1000.

Oricum, eu astept berea de la sfarsit de sezon :cheers:

am mai aranjat eu pe ici pe colo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

adauga in lista si pe 50BANI

 

done! cu tine suntem acum 17 si precum ati vazut, s-au inmultit si premiile...

 

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

done! cu tine suntem acum 17 si precum ati vazut, s-au inmultit si premiile...

 

L I S T A R A M A N E D E S C H I S A O R I C A R U I M O T O R I S T

:cheers:

 

 

Trece-ma si pe mine , si daca castig la categoria sponsorizata de ACHIMOTO.RO , donez premiul urmatorului concurent !!!

 

Yamaha XTZ 660 Tenere ( voi revenii cu un km la zi , mai sunt putini km adunati )

post-11187-0-30367000-1328999352_thumb.jpg

post-11187-0-93372600-1328999371_thumb.jpg

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am trecut, cu numarul de tricou 19. am pus si poza. :cheers:

 

intrebare: kilometrajul arata 67.007 sau 87.007 ?

 

67.007 km ........ oricum mai revin cu poze

 

Am mai mers ceva km si ieri prin zapadoi pe la Buzau , acuma sta in garaj , dar saptamana urmatoare o scot iarasi , si revin si cu poze :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

67.007 km ........ oricum mai revin cu poze

 

Am mai mers ceva km si ieri prin zapadoi pe la Buzau , acuma sta in garaj , dar saptamana urmatoare o scot iarasi , si revin si cu poze :banana:

 

ok, deci pleci de la 67.007 km. asteptam poze (de pe unde ai fost, cu ceva peisaje frumoase, daca vrei) - cat despre poza de start, ramane 67.007 nu? - bravo tie ca mergi si pe zapada, noi astialantzii ne vom stradui sa te prindem din urma, cand s-o face vremea buna... :cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste poze de delectare :

 

-- de la iesirea pe zapada , la final de decembrie ............. am facut pe cea mai grea portiune 2 km in 2 ore , si impingeam pe rand cate un motor toti 3 , altfel nu ieseam , si cazaturi , si trante , si transpiratie , si distractie si spirit moto !!!! :cheers:

 

Eram incaltati toti cu anvelope de strada - enduro toruing SHINKO e705 si Michelin ANAKEE .

post-11187-0-24157600-1329084355_thumb.jpg

post-11187-0-37285200-1329084356_thumb.jpg

post-11187-0-48864500-1329084357_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Niste poze de delectare

 

foarte misto pozele. asa DA! va invidiez putin pe cei ce va dati pe zapada... dar las` ca o sa am eu IJ-ul cu atas gata si atunci sa te tii... :cheers:

 

la intrecere suntem 21 pana astazi. Lista de inscrieri ramane deschisa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea matza a vazut zapada anul trecut, dar sincer sa fiu, nu stiu cat de mult as mai vrea sa repet figura. Si fiindca se pare ca exista o mare sansa sa incep si eu sezonul moto la timp, ma bag si eu in concurs, chiar daca si numai ca sa pun poze nu neaparat ptr premiu. Pe bord in momentul asta, sunt vreo 45000, sau 46000 nu mai stiu exact ..... o sa fac poza dupa ce o asamblez inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Si a mea matza a vazut zapada anul trecut

ma bag si eu in concurs, chiar daca si numai ca sa pun poze nu neaparat ptr premiu.

..... o sa fac poza dupa ce o asamblez inapoi.

 

Esti al 22-lea. Asa gandim cu totii: Premiul e doar un pretext si nu un scop. Trag nadejde sa ne distram bine impreuna, cand se va termina sezonul 2012 si castigatorul va primi premiul - sper eu la un party la care sa ne veselim cu totii...

Cand o dezapezesti, nu uita de poza! :cheers:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramasesem dator cu poza

 

Se vede rau, fiindca nu am momentan sticla la kilometraj de cand am dat cu toate alea de asfalt in 2010 si provizoratul pare-se se va prelungi.

 

Ia si alege-o pe care ti se pare mai buna, eu am facut din mai multe ughiuri ca sa se asambleze numarul intreg.

61028 ar trebui sa se inteleaga :-))

 

post-16788-0-17035100-1330301706_thumb.jpg post-16788-0-82217700-1330301739_thumb.jpg

post-16788-0-20166300-1330301781_thumb.jpg post-16788-0-35224800-1330301802_thumb.jpg

 

 

Bafta!

 

Pentru curiosi - e policarbonat, CD-ul acela chior care vine in bulk, cu gaura astupata de un decupaj din alt blank.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Se vede rau, fiindca nu am momentan sticla la kilometraj de cand am dat cu toate alea de asfalt in 2010 si provizoratul pare-se se va prelungi.

 

Pentru curiosi - e policarbonat, CD-ul acela chior care vine in bulk, cu gaura astupata de un decupaj din alt blank.

 

Rezolvat! Am incarcat una din poze, e f bine asa, n-are nimic ca-i mai neclara. Aia e.... Si da, ingenioasa reparatia! :peace:

 

Party-ul cred ca il astept mai mult decat premiul :laugh: la mine nu e vorba de scos din zapada, e vorba de refacut puzzle-ul, tocmai i-am schimbat inima :laugh:

 

Si eu sunt pe cale sa refac puzzle-ul (de fapt maistor Pedros) in ce priveste IJ-ul. Prin aprilie o sa zbarnaie...

 

Cat despre party, ramane hotarata treaba. Cand s-o apropia timpul lui, o sa fie detalii.

Dar dupa mine ar merge si o gustare, un paharel de start, ashea, cand o da coltzu`ierbii... ce spuneti?

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...