Sari la conținut

INDIENII=JEGURI PENALE


todea
 Share

Postări Recomandate

Puteti sa-mi spuneti cum se comporta indienii astia in public , in magazine , la teatru , la opera ? Si inca ceva , ce fac acolo , ce lucreaza , din ce traiesc pana la urma de isi permit sa inchirieze case chiar onorabile ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se comporta foarte okey, pe mine putin ma intereseaza ce au ei in case. Da , lucreaza de cand sunt mici, stau la gramada si ajung sa cumpere casele pe care le inchiriaza. Apoi se muta iar in chirie si repeta ciclul. Asa ajung landlorzi. E corect, e chinul lor, munca lor, nu sunt agresivi deloc, ba sunt chiar manierati, isi cer scuze daca se lovesc de tine in magazin. Or avea si ei uscaturile lor dar agresivitatea nu e caracteristica.

 

Atata timp cat se comporta/imbraca civilizat si muncesc nu vad care ar fi problema indiferent de culoare/etnie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat se comporta/imbraca civilizat si muncesc nu vad care ar fi problema indiferent de culoare/etnie.

 

e cu dus întors... peste 25 de ani... (cel puțin ai noÂştrii indieni fac minim 2 copii fiecare...)

începutul de la idiocracy este din păcate o posibilitate destul de posibilă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

începutul de la idiocracy este din păcate o posibilitate destul de posibilă...

 

e canci posibilitate, selectia naturala nu mai functioneaza la oameni de cateva mii bune de ani, de ce crezi ca nu prea mai evoluam?

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e reversul medaliei tata, albii nu s-au dus peste ei? Au infiintat colonii, au luat sclavi, aur, pietre pretioase etc etc. Si-au bagat singuri mortu-n casa pentru ca aia au devenit vorbitori de engleza/franceza/spaniola. In ziua de azi toata lumea stie engleza, cine e de vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa ma mut asa ca am inceput sa caut casa din agentie in agentie.in final am gasit una la 1200 care de afara parea foarte promitatoare dar odata deschisa usa de la intrare am crezut ca imi dau matele afara :puke: cu putin curaj si aer tras adanc in piept intru in casa...focar de infectie putin spus!pur si simplu nu aveai ce curata in casa aia,singura solutie era sa arunci tot si podeaua sa o schimbi.pana azi nu am crezut ca o casa poate arata in halul ala sau mai bine zis ca cineva ar putea trai in infectia aia

de ce dracu' nu i-a omorat hitler pe astia???oricum i trebuia 3 razboaie la cati sunt :angry2:

 

the total number of people living in India has been estimated at 1,210,193,422 (1.21billion).in londra cred ca sunt cateva milioane

 

so pe scurt nici sa nu va ganditi sa va mutati dupa astia

 

casa era asta

 

Este foarte gresit sa generalizezi... Nu e normal sa generalizezi cand vine vorba de romani care is 20 de mil, ce sa mai vb de indieni. Nu pot sa spun ca ii am la inima f tare, dar am lucrat ca si curier si am fost in foarte multe case. Am vazut case de indieni multe si nici una nu a fost murdara. In schimb am fost la un evreu si greu am rezistat. Ceea ce nu inseamna ca nu stiu evrei care au palat. Si exemplele pot continua la nesfarsit.

 

Este adevarat insa ca in cartierele in care sunt majoritari indienii nu e foarte placut sa mergi. Dar la ei ca si la noi, cativa oameni sunt foarte cool, majoritatea insa ne facu sa emigram...

 

Pe mine altceva ma deranjeaza si anume faptul ca nu se adapteaza civilizatiei europene ci isi aduc "taraba" de acasa, transformand cartierele in adevarate mahalale.Imi displac in special islamistii de orice neam care insista sa se imbrace/poarte ca la ei acasa dar tu ca european cand mergi la ei in vizita au pretentii sa te adaptezi la legile lor. Pe astia i-as expulza sau nu i-as lasa sa intre in tara. Vin din tari subdezvoltate, nu au nici o pregatire, toarna puradei si cer drepturi. Atat.

 

Sunt total de acord.

 

Aici vina mare este a idiotilor de englezoi care le permit sa vina si sa traiasca dupa cum ii taie capul in loc sa ii integreze. Tata vii din tara ta de (cuvant urat) pune mana si ridica-ti standardul de viata nu il cobori pe cel de acolo. De ce mai vii aici daca traiesti dupa normele de acolo?

 

Totul a plecat de la politica idiotica a laburistilor ce au relaxat deliberat formalitatile de acceptare a imigrantilor in ideea de a obtine o diversitate etnica si culturala (bineinteles asta insemnand si o ieftinire a fortei de munca necalificata si/sau slab calificata. Efectul a fost insa acela de pierdere a identitatii nationale si de devalorizare a normelor de civilizatie, scaderea nivelului de trai prin scaderea salariilor si nu in ultimul rand al discriminarii inverse prin asa zisa idee de politically corectness, cell mai mare bullshit posibil.

 

Eu am patit-o si cu romani. Cautand apartamente am dat peste niste cocini de nici platit n-as fi stat acolo.

 

Toate neamurile au jegosii lor. Cel mai relevant exemplu este in Regie. Toti studentii se plang de jegul din camine uitand insa ce ei il fac. Ce am vazut in caminele din Bucuresti m-a oripilat. Este adevarat ca in unele gen Moxa parca era mai civilizat...

 

Cat despre arabi.....nu va convine dictatura de la ei, simplu: nu mai mergeti la ei, eu n-o sa merg veci, astfel creindu-le un embargou n-au decat sa isi manance petrolul lor imputit, de-altfel si de calitatea 3-a ca si cel romanesc sau sa i-l fure americanii construindu-le platforme!!!

 

Este dreptul tau sa mergi unde vrei, dar sa pui toti arabii in aceeasi oala sau si mai rau toti musulmanii e destul de limitat ca sa folosesc o expresie soft. Sunt multe lucruri incredibile de vazut pe la ei si din multe pdv-uri romania nu le ajunge nici la degetul mic de la picior.

 

Ceea ce nu inseamna ca nu detest islamism-ul radical, dar ce forma de radicalism nu e detestabila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu reuÂşesc să înțeleg de ce Europa le-a deschis uÂşa ăstora. Cineva spunea ca e o problemă de genetică,europenii-s degenerați Âşi trebuie amestecat sângele..

În ritmul ăsta vor dispărea rapid diferențele dintre Asia,Africa Âşi Europa,va fi o țigănie peste tot.

 

Pai cred ca am explicat mai sus: li s-a deschis usa in principal de catre tarile colonialiste, Anglia, Franta, Spania, Olanda etc. Pai au fost acolo si au supt tarile alea de seva si inevitabil o parte din oamenii exploatati de acolo au ajuns pe meleagurile lor, in special ca mana de lucru ieftina.

 

Plus imbecilitatea engleza care pe langa mana de lucru ieftina au incercat o multiculturalizare fortata ce le iese acum pe nas cu varf si indesat.

 

majoritatea comentariilor unde am citit nemultumiri din cauza migrarii libere a oamenilor in lume, culmea, vin de la romani plecati din tara stabiliti pe mai stiu eu unde. de ce?

 

Pai pt ca romanii pe langa faptul ca au impresia ca sunt buricul pamantului, sunt si in general needucati. Si din lipsa de educatie rezulta si o intoleranta exacerbata. Oricum dreptatea este pe la mijloc: si tarile care au acceptat imigratia fara sa impuna niste norme mai stricte referitoare la integrarea acestora in societatea de acolo. Si romanii gresesc prin intoleranta exagerata. Si sa stii ca nu numai romanii sunt asa, ci in general tot ce tine de est europeni.

 

Se comporta foarte okey, pe mine putin ma intereseaza ce au ei in case. Da , lucreaza de cand sunt mici, stau la gramada si ajung sa cumpere casele pe care le inchiriaza. Apoi se muta iar in chirie si repeta ciclul. Asa ajung landlorzi. E corect, e chinul lor, munca lor, nu sunt agresivi deloc, ba sunt chiar manierati, isi cer scuze daca se lovesc de tine in magazin. Or avea si ei uscaturile lor dar agresivitatea nu e caracteristica.

 

Atata timp cat se comporta/imbraca civilizat si muncesc nu vad care ar fi problema indiferent de culoare/etnie.

 

Perceptia englezilor despre indieni e foarte buna. Spre deosebire de perceptia lor despre est europeni si negrii.

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea comentariilor unde am citit nemultumiri din cauza migrarii libere a oamenilor in lume, culmea, vin de la romani plecati din tara stabiliti pe mai stiu eu unde. de ce?

Pentru ca numai ei au intrat in contact cu alte "culturi", tu de acolo din Romania nu ai cum sa fii nemultumit de ce fac X popoare in Londra pentru ca nu te afecteaza.

Eu ca cetatean european am dreptul sa vizitez sau sa ma stabilesc intr-o alta tara europeana pentru diverse motive, studii, cariera etc.

 

Si un alt motiv pentru care romanii (bulgarii, polonezii) nu prea agreeaza alte neamuri/culturi/ este din cauza ca romanii nu sunt obisnuiti cu ninje, afgani, somalezi, indieni. Este un soc cultural ca sa zic asa, nu te astepti sa vezi asa diversitate intr-o capitala europeana. E o chestie de mentalitate, cu timpul inveti sa ii accepti si sa nu te mai uiti stramb. Eu am avut intr-o perioada vecini somalezi de-o parte si de alta a casei si crede-ma , copiii lor sunt destupati la creier si vorbesc engleza perfect. Pe aia nu ai cum sa ii trimiti inapoi, nu se poate asa ceva. Sunt nascuti acolo, sunt anglizati. Din pacate parintii ii imbrobodesc ca deh sunt islamisti, sunt sigura ca daca ar avea de ales nu s-ar imbraca asa.

 

Parca vad ca ajungem la discutii despre religie/traditii, ca asta pare sa fie miezul "problemei" de fapt.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu in Harrow vrei sa te muti :lol: :lol: acolo e "general headquarters" a indienilor! si GoldersGreen e al evreilor ortodocsi...

btw, am observat ca mai toti est-europenii sunt un pic deranjati de colorati, asta din cauza ca nu sunt obisnuiti cu ei (in afara de tigani)

si negrii sunt deranjati de toti asiaticii, se cred mai breji :))

 

toata londra e o mahala pur si simplu oriunde te-ai muta imposibil sa nu dai de tarabe sau jegosi dinastia..exceptand zona 1 si 2 mai exact centrul londrei dar din pacate nu am 5 mi lire pe luna de chirie.

cineva imi zicea ca nu e bine sa generalizezi :scratch: pai te iau de manuta si te duc din casa in casa unde stau jegosii astia sa te convingi.90% din ei sunt jegosi :angryfire: hoituri in plm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca numai ei au intrat in contact cu alte "culturi", tu de acolo din Romania nu ai cum sa fii nemultumit de ce fac X popoare in Londra pentru ca nu te afecteaza.

Eu ca cetatean european am dreptul sa vizitez sau sa ma stabilesc intr-o alta tara europeana pentru diverse motive, studii, cariera etc.

 

Si un alt motiv pentru care romanii (bulgarii, polonezii) nu prea agreeaza alte neamuri/culturi/ este din cauza ca romanii nu sunt obisnuiti cu ninje, afgani, somalezi, indieni. Este un soc cultural ca sa zic asa, nu te astepti sa vezi asa diversitate intr-o capitala europeana. E o chestie de mentalitate, cu timpul inveti sa ii accepti si sa nu te mai uiti stramb. Eu am avut intr-o perioada vecini somalezi de-o parte si de alta a casei si crede-ma , copiii lor sunt destupati la creier si vorbesc engleza perfect. Pe aia nu ai cum sa ii trimiti inapoi, nu se poate asa ceva. Sunt nascuti acolo, sunt anglizati. Din pacate parintii ii imbrobodesc ca deh sunt islamisti, sunt sigura ca daca ar avea de ales nu s-ar imbraca asa.

 

Parca vad ca ajungem la discutii despre religie/traditii, ca asta pare sa fie miezul "problemei" de fapt.

 

 

 

 

 

 

supermembro nu-ti scriu din romania, am plecat si eu scarbit de ce e in tara. sint aici de 4 luni si ma simt ca un emigrant. bag mana in foc ca si dupa 10 ani tot asa o sa ma simt. in orasul in care sint sint exagerat de multi emigranti, f multi dintre ei mai colorati.

sintem in aceeasi oala cu totii, si cu indianu` care ziceti ca-i put hainele pe el, si cu turcu care are 5-6 copii, de "bastinasi" sintem toti bagati in aceeasi oala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomanda-mi o zona mai buna in heilbronn te rog. sincer unul din motivele principale cand am luat decizia sa plec din tara a fost minoritatea nemtilor pe kilometru patrat in orasul asta. e multa galagie aici kiar si dupa ora 10-11 seara, destul de multa mizerie

e mai apropiat de atmosfera de acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supermembro nu-ti scriu din romania, am plecat si eu scarbit de ce e in tara. sint aici de 4 luni si ma simt ca un emigrant. bag mana in foc ca si dupa 10 ani tot asa o sa ma simt. in orasul in care sint sint exagerat de multi emigranti, f multi dintre ei mai colorati.

sintem in aceeasi oala cu totii, si cu indianu` care ziceti ca-i put hainele pe el, si cu turcu care are 5-6 copii, de "bastinasi" sintem toti bagati in aceeasi oala

 

Nu aveai trecut la profil, nu aveam de unde sa stiu.

Pana acum oamenii din jurul meu nu m-au facut sa ma simt ca un emigrant. Stiu si ei destule despre Romania, multi motociclisti englezi au fost pe Transfagarasan sau au vizitat diverse parti ale tarii. Parerea lor despre romani este cel putin neutra mai ales ca romanii sunt putini ca numar in comparatie cu emigrantii polonezi sa zicem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare relativ off-topic:cum stau cu engleza?eu am avut lucrat cu niste indieni,si ,cu rare exceptii,engleza lor nu prea reauseam sa o inteleg

Pun pariu cu tine ca nici engleza de UK n-o intelegi la fel ca pe cea de la tv(americana). N-ai cum, sunt aici niste accente de te doare capul. L-ai auzit pe Guy Martin vorbind, cat ai inteles?

Asa e si cu indienii, jamaicanii sau altii, au accente. Daca traiesti printre ei cateva luni ajungi sa intelegi. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca nu e cazul sa generalizam.mie mi s-a intamplat sa fiu "baga in aceeasi oala" cu toti ciorditorii cand am fost in Italia.Ma intreaba un tip daca merge autobuzul in x loc,ii explic,apoi mai stam de vb in asteptarea autobuzului.La sfarsit ma intreaba de unde sunt,cand ii zic ca sunt roman,....s-a uitat perplex,mi-a zis "ciao" si s-a tirat instant....Nu m-am simtit deloc ok..

Editat de lokko_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu privesc lucrurile asa. emigrantii cauta o viata mai buna, implinirea unor dorinte (cel mai des materiale) care le-ar lua mai mult timp/efort in tara de origine. in tara de adoptie sunt nevoiti sa munceasca (de cele mai multe ori mai mult si mai greu dacat in tara de origine) ca sa dovedeasca si sa se integreze. de cele mai multe ori aceasta munca este exploatata in folosul bastinasilor. cazul extrem este in Dubai si tarile arabe bogate unde practic indienii, tailandezii, filipinezii si alte natii sunt sclavii moderni ai arabilor.

ce porcarie poate fi mai mare decat doar pe baza petrolului cu care s-au trezit sub picioare ei nu muncesc, au salariu viager si cine a fost acolo stie, un aer de superioritate nejustificat prin nimic.

nu poti sa zici nimic de americani cum ca ar fi imperialisti sau mai stiu eu cum. daca in locul americanilor ar fi fost imperiul roman i-ar fi ras pe arabi de pe fata pamantului si ar fi exploatat bogatiile doar pentru ei.

 

iar emigrantii in tarile europene beneficiaza de un sistem social pe care nu l-au creat nici ei nici parintii lor ca sa ma exprim asa. ei culeg roadele muncii altora.

de aceea mi se pare absolut jenant sa vii cu obiceiuri si religii tribale in tari dezvoltate pe care sa le impui celor de acolo. dupa ce ca nu ai contribuit cu nimic la acel sistem social ci doar ii culegi beneficiile, il mai si sabotezi prin obiceiurile tale primitive de care societatea adoptiva probabil s-a scuturat in urma cu sute sau chiar mii de ani.

bina ca francezii s-au trezit si au interzis valul islamic desi mi se pare tarziu. eu le-asi fi interzis si dreptul la religie. daca vrei religia ta, vrei sa te imbraci ca in tara ta si sa te porti ca in tara ta, du-te naibii inapoi in tara ta si scuteste-ne.

 

macar australienii au zis-o verde in fata:

http://dancingredfeather.hubpages.com/hub/AUSTRALIAN-PRIME-MINISTER-TELL-MUSLIMSTAKE-IT-OR-LEAVE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun pariu cu tine ca nici engleza de UK n-o intelegi la fel ca pe cea de la tv(americana). N-ai cum, sunt aici niste accente de te doare capul. L-ai auzit pe Guy Martin vorbind, cat ai inteles?

Asa e si cu indienii, jamaicanii sau altii, au accente. Daca traiesti printre ei cateva luni ajungi sa intelegi. :laugh:

 

Referitor la engleza de UK,da,daca nu esti obisnuit ,ai ceva probleme .

Eu ma refeream la engleza in general.

Sorry,nu m-am exprimat clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu privesc lucrurile asa. emigrantii cauta o viata mai buna, implinirea unor dorinte (cel mai des materiale) care le-ar lua mai mult timp/efort in tara de origine. in tara de adoptie sunt nevoiti sa munceasca (de cele mai multe ori mai mult si mai greu dacat in tara de origine) ca sa dovedeasca si sa se integreze. de cele mai multe ori aceasta munca este exploatata in folosul bastinasilor. cazul extrem este in Dubai si tarile arabe bogate unde practic indienii, tailandezii, filipinezii si alte natii sunt sclavii moderni ai arabilor.

ce porcarie poate fi mai mare decat doar pe baza petrolului cu care s-au trezit sub picioare ei nu muncesc, au salariu viager si cine a fost acolo stie, un aer de superioritate nejustificat prin nimic.

nu poti sa zici nimic de americani cum ca ar fi imperialisti sau mai stiu eu cum. daca in locul americanilor ar fi fost imperiul roman i-ar fi ras pe arabi de pe fata pamantului si ar fi exploatat bogatiile doar pentru ei.

 

iar emigrantii in tarile europene beneficiaza de un sistem social pe care nu l-au creat nici ei nici parintii lor ca sa ma exprim asa. ei culeg roadele muncii altora.

de aceea mi se pare absolut jenant sa vii cu obiceiuri si religii tribale in tari dezvoltate pe care sa le impui celor de acolo. dupa ce ca nu ai contribuit cu nimic la acel sistem social ci doar ii culegi beneficiile, il mai si sabotezi prin obiceiurile tale primitive de care societatea adoptiva probabil s-a scuturat in urma cu sute sau chiar mii de ani.

bina ca francezii s-au trezit si au interzis valul islamic desi mi se pare tarziu. eu le-asi fi interzis si dreptul la religie. daca vrei religia ta, vrei sa te imbraci ca in tara ta si sa te porti ca in tara ta, du-te naibii inapoi in tara ta si scuteste-ne.

 

macar australienii au zis-o verde in fata:

http://dancingredfeather.hubpages.com/hub/AUSTRALIAN-PRIME-MINISTER-TELL-MUSLIMSTAKE-IT-OR-LEAVE

excelent post

linkul il cautam de mult

 

"When in Rome you do as the Romans"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot zicea cineva pe aici ca avem noi ifose ,eventual inchipuite despre "cultura" lor. Ca am avea noi ,est-europenii prejudecati

 

 

 

Editat de chubby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...