Sari la conținut

INDIENII=JEGURI PENALE


todea
 Share

Postări Recomandate

ca tot zicea cineva pe aici ca avem noi ifose ,eventual inchipuite despre "cultura" lor. Ca am avea noi ,est-europenii prejudecati

 

 

 

 

 

before: :drink:

during: :yikes:

after: :puke:

watching...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aia sunt fakiri : cei mai viteji si mai rezistenti indieni . Si-au tras la neoane in cap de au albit scena . Ar putea face praf anglia dar nu vor .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todea fiule,imi pare rau pt tine,daca intr-adevar esti in UK,atuci esti degeaba,nu ai inteles nimic din viata de acolo,(si cainele meu se uita la stiri,dar nu pricepe nimic) mai bine du-te in alta parte. Daca deschizi asa un topic,e clar ce iti poate capul.

 

1. Cetateni jegosi,puturosi,badarani,lichele etc avem si noi (mai ales noi). Ati fost sa verificati in RO casele oamenilor? De ce nu va laudati cu boschetarii,jegosii,prostanacii,retardatii de aici care dorm si mananca intre fecalele lor ,cartoane,moloz etc sau nu stiti de ele?

Sa generalizezi in asa o problema e o idiotie specifica romanilor.

2. Sa vorbesti asa despre indieni este un alt cretinism major. Indienii au o cultura veche de milenii,cand ei aveau imperii, haine de matase,bijuterii, literatura,oameni invatati, notiunea de roman nici nu exista, stramosii nostri scormoneau in noroi dupa rame si locuiau rasfirati in gropi sapate in pamant.

Asta ca sa fie clar cum ne raportam noi la ei.

3. Am un cerc de prieteni si in Londra,printre care si indieni. Toti oameni exemplari.

 

Mai usor cu elucubratiile ca va faceti de ras.

 

PS:A ce credeti ca mirosim noi pt indieni? A lacrimioare? Surpriza NU! Undeva intre hoit si balega proaspata.

Editat de DucatiMeccanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todea fiule,imi pare rau pt tine,daca intr-adevar esti in UK,atuci esti degeaba,nu ai inteles nimic din viata de acolo,(si cainele meu se uita la stiri,dar nu pricepe nimic) mai bine du-te in alta parte. Daca deschizi asa un topic,e clar ce iti poate capul.

 

1. Cetateni jegosi,puturosi,badarani,lichele etc avem si noi (mai ales noi). Ati fost sa verificati in RO casele oamenilor? De ce nu va laudati cu boschetarii,jegosii,prostanacii,retardatii de aici care dorm si mananca intre fecalele lor ,cartoane,moloz etc sau nu stiti de ele?

Sa generalizezi in asa o problema e o idiotie specifica romanilor.

2. Sa vorbesti asa despre indieni este un alt cretinism major. Indienii au o cultura veche de milenii,cand ei aveau imperii, haine de matase,bijuterii, literatura,oameni invatati, notiunea de roman nici nu exista, stramosii nostri scormoneau in noroi dupa rame si locuiau rasfirati in gropi sapate in pamant.

Asta ca sa fie clar cum ne raportam noi la ei.

3. Am un cerc de prieteni si in Londra,printre care si indieni. Toti oameni exemplari.

 

Mai usor cu elucubratiile ca va faceti de ras.

 

PS:A ce credeti ca mirosim noi pt indieni? A lacrimioare? Surpriza NU! Undeva intre hoit si balega proaspata.

 

vezi sa nu-ti iasa pe cwr politically corectness-ul, aparatul american de PROPAGANDA are bataie mare!

 

generalizarile sunt de 2 bani pentru ca toata lumea are un contra-exemplu, din pacate lumea-i mare si exemplu vostru singular, dealtfel intr-un fel se poarta emigrantul in grupul sau minoritar si in cu totul alt fel se comporta cand incearca sa se asimileze altei culturi.

 

Iar sa scoti placa cu "cultura" pe cand noi mergeam desculti in noroi? NOI AM EVOLUAT FRIEND, ei sunt la o aruncatura de bat distanta. ma refer la indieni, arabeti si alti magraoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Todea fiule,imi pare rau pt tine,daca intr-adevar esti in UK,atuci esti degeaba,nu ai inteles nimic din viata de acolo,(si cainele meu se uita la stiri,dar nu pricepe nimic) mai bine du-te in alta parte. Daca deschizi asa un topic,e clar ce iti poate capul.

 

1. Cetateni jegosi,puturosi,badarani,lichele etc avem si noi (mai ales noi). Ati fost sa verificati in RO casele oamenilor? De ce nu va laudati cu boschetarii,jegosii,prostanacii,retardatii de aici care dorm si mananca intre fecalele lor ,cartoane,moloz etc sau nu stiti de ele?

Sa generalizezi in asa o problema e o idiotie specifica romanilor.

2. Sa vorbesti asa despre indieni este un alt cretinism major. Indienii au o cultura veche de milenii,cand ei aveau imperii, haine de matase,bijuterii, literatura,oameni invatati, notiunea de roman nici nu exista, stramosii nostri scormoneau in noroi dupa rame si locuiau rasfirati in gropi sapate in pamant.

Asta ca sa fie clar cum ne raportam noi la ei.

3. Am un cerc de prieteni si in Londra,printre care si indieni. Toti oameni exemplari.

 

Mai usor cu elucubratiile ca va faceti de ras.

 

 

PS:A ce credeti ca mirosim noi pt indieni? A lacrimioare? Surpriza NU! Undeva intre hoit si balega proaspata.

 

si tu se pare ca ai fost prin uk doar in trecere sau vb din ce iti spun prietenii..bafta cu prietenii indieni :cheers:

 

cei care locuiesc in uk sigur stiu despre ce vb..de fapt problema e foarte simpla,nu iti place pleaca!! dar nu vreau sa plec ca nici ei nu au plecat...raman! si am sa-i scuip cu orice ocazie :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=gvcS-Op3dMg

 

era un comentariu la un alt video asemanator:

"Multiculturalism = the ethnic cleansing of europeans"

sau

 

"sad isnt it that people are now scared to speak against having their country totaly flooded with migrants because they will be called racist"

 

sunt europenii rasisti sau/si ingrijorati de perspectiva unui viitor maro?

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rfm1l9g8UAY&feature=related

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant e ca tu crezi ca ai mai multe drepturi sa fii in UK decit indienii. Poti sa explici?

Nu cumva e plroblema englezilor pe cine primesc la ei in tara si ce drepturi le dau?

 

care englezi? :crack: bai vezi cum vb voi fara sa fi fost macar vreodata aici.la noi au daramat tarabele aici te impiedici de ele pe strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toleranta este un semn al inteligentei !

ne-am gasit noi rumanii , niste parliti aflati pe ultimele locuri la consumul de sapun sa comentam igiena indienilor ! nu neg jegul lor insa , nu cred ca suntem noi in masura sa ne dam cu parerea !

la noi e zapada de 3 metrii si toti asteapta sa vina armata sa dezapezeasca , cand premierul ii cearta sar toti de c.u.r. in sus ! in concluzie nu suntem departe de indieni ! parerea mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mult mai corect ar fi anumiti imigrant uras imigrantii. Fiecare cum poate...

 

Esti imigrant in UK of GB si emigrant din Romania. Subtil, este?

 

SI APROPOS URASC MIROSUL DE CURRY LA ORA 8 DIMINETA. HOPE U 2.

Muta-te. Poti sa te intorci in Braila daca vrei. Nu stiu daca te vor retine la granita sa nu pleci. Worth a shot, give it a spin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

supermembro nu-ti scriu din romania, am plecat si eu scarbit de ce e in tara. sint aici de 4 luni si ma simt ca un emigrant. bag mana in foc ca si dupa 10 ani tot asa o sa ma simt. in orasul in care sint sint exagerat de multi emigranti, f multi dintre ei mai colorati.

sintem in aceeasi oala cu totii, si cu indianu` care ziceti ca-i put hainele pe el, si cu turcu care are 5-6 copii, de "bastinasi" sintem toti bagati in aceeasi oala

 

 

ba nu , coloratii aia imputiti cum li se zice aici , au liber la drept de munca , pe cand romanii din cauza tiganilor nu au

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dincolo de titlul nefericit, care denota aceasi lipsa de educatie ca si in cazul celor care pun romanii in aceasi oala cu toate jegurile care se duc in cele tari si fac ce fac, am sa va spun si eu impresia mea, pe scurt, dupa mai bine de 3 ani de trait in Londra.

 

In cazul indienilor, intr-adevar multi dintre ei sunt vai de capul lor - dar sa nu uitam ca ceea ce numim noi indian ar putea fi pakistanez sau de alta origine, iar diferentele dintre ei sunt foarte mari, de cele mai multe ori.

Pe de alta parte exista in randul indienilor din UK oameni foarte bogati, milionari ...personal am cunoscut un astfel de om care ce sa vezi, avea Bentley-ul condus de un british :)

 

Ca am amintit de paki, aia mi se par cei mai jegosi, la propriu si la figurat; unde lucrez eu aveam in weekend niste paki ca si security - dincolo de faptul ca oamenii numai a security nu aratau, miroseau a (cuvant urat). Am scapat de ei intr-un final ... un adevarat cosmar.

 

Negrii au si ei specimenele lor - cei care sunt veniti din Africa, din tari "dubioase", sunt salbatici rau - au ajuns aici, au vzt ca pot manca ieftin si ca pot cere drepturi ca toata lumea, de unde ce sa vezi, au rezultat niste porcine arogante. Din nou, nu vreau sa generalizez.

 

Dar vreti sa stiti cine si ce ma scoate din minti ? "romanache" de UK, tarani aroganti, analfabeti sau semi, plin de ei ca nah, sunt in UK, marlani care vb tare peste tot pe unde dai de ei - cafenele, magazine sau chiar pe strada, genul de oameni care traiesc in UK de pe o zi pe alta dar care se simt niste zmei doar pt ca sunt aici. Acum cateva zile chiar imi povestea un prieten de niste astfel de specimene intalnite intr-o zona din N Londrei, Edgware, zona plina de romani ... erau jegosi la propriu, genul roman tiganizat, urlau pe strada, fericiti ca facusera vreo 20 lire de caciula in ziua respectiva. Din pacate, cum spuneam si mai devreme, oamenii ne confunda cu astfel de specimene, pt ca suntem romani ca ei cum suntem romani ca si tiganii - iar lucrul asta este a drek de trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam mult rasism prin coltul asta de forum... ce sa mai zic, ne-am gasit noi, romanii cu coada in sus sa zicem ca unii sunt tuciurii si miros urat, altii galbeni si prea mititei, ba ca au perciuni lungi si cipilica ori prosop in cap!

 

sa fie dna-ul mioritic de capra raioasa cu coada'n sus ori doar lipsa de experienta, in generatii, de coabitare cu alte rase in acelasi spatiu, ca-i apartament, bloc, cartier, oras sau tara. nu-ti place, nu te pune nimeni sa mirosi subtiori de minoritari ori sa le calci pragu. cat despre generalizari, noi astia "romanii albi" care am locuit ori locuim in strainatate ar trebui sa stim cel mai bine cat de injust este sa ajungi la gramada, cu eticheta de tigan roman, instalator polonez, tarfa moldoveanca si mai adaugati voi aici.

Editat de Serge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...