Sari la conținut

Am inversat polaritatea la borne


mishutz
 Share

Postări Recomandate

hahhaah

 

am făcut scurt cu cheia de 10 (la intruder bateria se află într-un loc cu adevărat imposibil) între borne Âşi burta mobrei... săptămâna trecută... nix, nici siguranța nu s-a ars...

Pai de ce sa se arda siguranta daca tu ai facut scurt intre borne? :huh:

Siguranta se arde daca ai un scurt pe un traseu in care este inseriata o siguranta.Tu ai dat o borna de plus la masa ca si cum ai facut scurt intre borne.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce sa se arda siguranta daca tu ai facut scurt intre borne? :huh:

Siguranta se arde daca ai un scurt pe un traseu in care este inseriata o siguranta.Tu ai dat o borna de plus la masa ca si cum ai facut scurt intre borne.

 

cred (adică sunt sigur) că am atins tot, + - burta cutiei bateriei... (mă joc de mult cu electrice... de toate)

tree să caut alte siguranțe nu deastea "inteligente"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai BATMAN de mine e cam blonda la capitolul electrica de "mobra". Cat de cat am habar, dar cand incepe frica de ars CDI, si alte piese de mobra.. Brr.. mai ales ca nu sunt ieftine deloc piesele. Mai ales ca in Calarasi nu-i prea mare aglomeratia de motocilisti, deci ajutorul tinde catre 0.

Multumesc pentru raspunsuri, nashpa ca m-a indus in eroare siguranta aceea de rezerva. Pusa foarte "la mishto", incat credeai ca e pusa acolo in functiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai BATMAN de mine e cam blonda la capitolul electrica de "mobra". Cat de cat am habar, dar cand incepe frica de ars CDI, si alte piese de mobra.. Brr.. mai ales ca nu sunt ieftine deloc piesele. Mai ales ca in Calarasi nu-i prea mare aglomeratia de motocilisti, deci ajutorul tinde catre 0.

Multumesc pentru raspunsuri, nashpa ca m-a indus in eroare siguranta aceea de rezerva. Pusa foarte "la mishto", incat credeai ca e pusa acolo in functiune.

Asta este ,ai mai invatat ceva :ok:

Cu placere!

 

cred (adică sunt sigur) că am atins tot, + - burta cutiei bateriei... (mă joc de mult cu electrice... de toate)

tree să caut alte siguranțe nu deastea "inteligente"...

Intre borna de plus de la baterie si burta cutiei sau cadru nu este nici o siguranta!Deci nu are ce sa se arda, ca este inteligenta sau nu, acea siguranta care nu exista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai rezolvat singur mai nasol a fost ca tea luat capu si ai intrat in panica cu CDI si alte acareturi.

Puteam la o adica sa vin si pana la tine dar prima data te trimiteam la motociclisti din Calarasi ca ai si tu ceva baieti pe acolo.

Bafta!!!

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

View Postjerry_mcrie, on 16 February 2012 - 03:56 PM, said:

cred (adică sunt sigur) că am atins tot, + - burta cutiei bateriei... (mă joc de mult cu electrice... de toate)

tree să caut alte siguranțe nu deastea "inteligente"...

 

Intre borna de plus de la baterie si burta cutiei sau cadru nu este nici o siguranta!Deci nu are ce sa se arda, ca este inteligenta sau nu, acea siguranta care nu exista!

 

Poate se arde siguranta "zilei de maine"... Sau siguranta "ca mai ajungem la pensie"...Ceva siguranta tot i se arde omului ceva...Vin vremuri grele...

Editat de livius_ereticus007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate se arde siguranta "zilei de maine"... Sau siguranta "ca mai ajungem la pensie"...Ceva siguranta tot i se arde omului ceva...Vin vremuri grele...

 

mda... poate se arde Âşi atitudinea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF 3 pagini iti spune lumea ca este o siguranta si tu nimic BATMAN,BATMAN! :laugh:

 

 

Asta e tare,sa schimbi siguranta de rezerva cu alta tot de rezerva,dar ca fapt divers si altii au dat jos motorul ca sa schimbe bujia.:grinbandit:

 

Tibi,ce are?

Niika,nu are compresie!

ok,da jos motorul sa vedem de set.

Tibi,da unde-i bujia???????

No lasa, pune motorul inapoi si pune si o bujie!!!

 

 

 

Fapt real!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...