Sari la conținut

filtru aer K&N


ctrad
 Share

Postări Recomandate

Salut !

Am cumparat un filtru aer K&N , YA 6001 , ptr yamaha R6 - 2003 , si nu sunt sigur daca vine uns deja din fabrica .

Pe unde m-am tot uitat , imi spune ca " majoritatea filtrelor K&N vin unse " , dar majoritatea nu inseamna toate .

Acum daca stie cineva sigur cum e cu acest model va rog nu ezitati sa-mi spuneti ( maine , 10.03 , ma apuc sa-i fac schimburile ).

Oricum , am cumparat si un kit de intretinere ( un spray de curatare si unul de ungere ) , dar nu as vrea sa-l spal si sa-l ung inutil .

Multumesc frumos .

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrele K&N pe care le am avut eu au venit unse si parca in prospect se specifica asta. Daca nu este uns nu trebuie spalat. Ce naiba e nou! Acum am luat un DNA si asta nu este uns, dar are in cutie un mic recipient cu ulei pt prima utilizare. Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"COObra" sper ca n-ai vrut sa fi ironic..........

Teoretic , daca l-as fi desfacut din folia de plastic in care e sigilat , ar fi trebui sa-mi dau seama , dar........nu mai strica cateva pareri obiective.

Culoarea e rosie-visinie .

Cand il ungi se face spre rozaliu .

Am mai avut un BMC .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da.

dupa cate vad stii ce si cum. nu ti se pare normal sa fiu ironic cand intrebi daca ceva e uns cu ulei sau nu? adica...cat de greu e sa iti dai seama daca ceva e unsuros? chiar si prin punga.

iar uleiul e chiar rosiatic (nu te lega de culoare acum ca intelegi ce am vrut sa spun) tocmai ca sa iti dai seama ca e uns....scrie chiar pe situl kn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu sa fac una alta la mobre si masini .

Azi i-am facut schimburile + antigel , dar chiar si asa nu vad de ce nu as avea voie sa cer niste opinii . Sunt o gramada pe forumul asta care pun intrebari cu adevarat impertinente , dar tu te gandesti sa-mi reprosezi mie .....

Exista vreo lege prin care sa fie interzise anumite intrebari ?

Daca tot nu-ti convenea intrebarea , nu trebuia sa te obosesti sa-mi raspunzi , sau vrei sa-ti mentii nr. de posturi ( nu te da afara de pe forum daca nu faci mai multe ) .

Asta-i scopul tau pe forum , sa te "intepi" cu lumea ?

Cum vrei sa mai intrebe " tinerii necunoscatori " cate ceva , sa se documenteze , daca se gaseste vreun super - super membru sa le taie creaca .

Ar mai fi multe de spus , dar nu este timp .

Dupa ce l-am scos din plastic , nu se vedea ca ar fi uns in schimb s-a vazut la mana dupa ce l-am atins ( a ramas uleios ) .

 

P.S.: Ti-a mai reprosat cineva pe alt topic cum ca vb aiurea si fara sens .

 

P.P.S.: acum ca am terminat cu schimburile si implicit cu filtrul , deci " problema " rezolvata , nu te mai chinui sa-mi scrii aici .

Daca vrei sa continui mascarada , o poti face pe privat , dar chiar si asa o vei face singur .

Ca sa te scutesc de efort , te anunt de pe acum ca am incheiat "dialogurile" , deci nu iti voi raspunde .

Asta era un apropo mai voalat de ati spune sa nu-mi scrii .

Ms ptr intelegere .

Stiu ca de altfel esti un prieten de nadejde si un exemplu printre motociclisti .

Eu te-am evaluat gresit .:bounce:

Numai bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca-ti trece supararea.

daca aveai un pic de bun simt, citeai pe situl producatorului - cel mai obiectiv punct de vedere. nu de alta, dar iti prezinta cum vine. daca aveai si mai mult bun simt desfaceai filtrul inainte sa pui o intrebare la care ti-ai raspuns singur dupa ce ai pus mana pe produs.

si incearca sa nu mai judeci oameni. nu de alta, dar nu prea iti iese, asta una la mana si doi la mana....e posibil ca interlocutorului sa nu ii pese de parerea ta. mai ales dupa intrebarea idioata care ai pus-o.

bafta la motociclit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...