Sari la conținut

Reparatii Carene


madcox
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor.

va rog sa imi spuneti( cine stie) daca se repara bine plasticul, si la cati

bani.eventual cu exemple.nu ma intereseaza unde, ci per ansamblu

numai ptr carenele din plastic

multumesc...

Editat de madcox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca se poate, dar acum depinde de mana cui le face. Eu cand am nevoie, le comand in germanica. Am gasit second-uri foarte bune la bani buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca se poate, dar acum depinde de mana cui le face. Eu cand am nevoie, le comand in germanica. Am gasit second-uri foarte bune la bani buni.

la cati bani le iei?de curiozitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Materialul din care sunt construite carenele (ABS) este un plastic foarte flexibil.Poate fi sudat cu un pistol special in asa fel incat la o urmatoare eventuala cadere sa reziste exact lafel ca cel original.

 

Multi mesterasi repara carenele cu fibra de sticla ceea ce este total gresit.Acestea se dezmembreaza si duc la ruperea vopselei si implicit un aspect de ...

 

Daca vrei sa o faci singur atunci iti recomand un letcon batranesc ascutit ca o surubelnita in varf si o armatura de sarma otelita (plasa) de 0,3 mm pe care sa o topesti dupa lipirea pieselor pe spatele carenei.

 

Cum am mai spus ai nevoie de un pistol special si de material ABS pentru a face ceva de calitate ce va rezista in timp si conditii diverse.

 

Racetek foloseste sistemul si sculele mai sus mentionate iar rezultatele dealungul timpului ne-a aratat a fi cea mai buna metoda.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...