Sari la conținut

MOTO ROCK FEST


LeL
 Share

Postări Recomandate

Salutari !!!

 

Vecinii si prietenii nostri bulgari organizeaza un super festival moto rock, o intrunire pe romaneste, in cel mai frumos oras din lume, Veliko Tarnovo. Ca de obicei va fi ceva deosebit, ca de altfel toate intrunirile lor moto. Pot sa confirm ! :friends:

 

Pentru bikerii straini, adica noi romanii, intrarea e gratis (doar intrarea!). Draga Tsvetan, te rog sa nu retractezi promisiunea cu intrarea gratuita ca voi avea cauciucurile dezumflate in toate sezoanele de acum incolo :))(oricum nu stie romaneste deci o sa-i traduc ce am scris aici!)

 

ORGANIZATORI: MC OLD BASTARDS BULGARIA. ( daca aveti intrebari le puteti posta pe facebook - OLD BASTARDS )

 

Intrunirea are si o tematica cu o semnificatie speciala, mai jos regasiti programul:

 

MOTO-ROCK FEST

VELIKO TARNOVO,BULGARIA 2012!

 

This event will be held on 1 and 2 of June 2012. This years festival is dedicated to the 100th Anniversary of the outbreak of the Balkan War. The main idea is all bikers to show that despite the horror of war, we have left behind all prejudices and we can live , ride and have fun together!

This is why we invite moto clubs from all countries that were involed into the Balkan War to join the moto-rock fest and to support the initiative.

During the event there will be LIVE performances by rock bands from Bulgaria /Signal and Fobos/, and 2 bands from Serbia / BANDX and Aivar Mleven/.

And our very special guest on stage will be Joe Lynn Turner / Rainbow/

 

EVENT AGENDA OF THE

MOTO-ROCK FEST VELIKO TARNOVO, BULGARIA

CHOPPERS PARTY

01-02 JUNE 2012

 

1-ST JUNE /FRIDAY/

7..00 P.M. – OFFICIAL OPENING OF THE FEST

08.30. P.M. – LIVE MUSIC –“ BANDX” – AC/DC TRIBUTE BAND /SERBIA

10.00 P.M. LIVE MUSIC – SIGNAL BAND /BULGARIA/

00.30 – AFTER PARTY – BAR ROCKA ROLLA

 

2-ND JUNE /SATURDAY/

01.00 P.M – RECEPTION OF THE MOTOCYCLE CLUBS FROM THE FOREIGN COUNTRIES

02.00 P.M – POKER RUN

04.00 P.M – CHROME CHALLENGE

05.00 P.M – GAMES AND CONTESTS

06.00 P.M- LIVE MUSIC – METALLICA TRIBUTE BAND /BULGARIA/

07.30 P.M. LIVE MUSIC – AIVAR MLEVEN-IRON MAIDEN TRIBUTE BAND /SERBIA/

09.00P.M. – LIVE MUSIC – FOBOS BAND /BULGARIA/

10.00.P.M. - LIVE MUSIC – JOE LYNN TURNER /RAINBOW/

00.30 -AFTER PARTY CLUB SPIDER

 

post-61824-0-09609700-1336511688_thumb.jpg

post-61824-0-48443800-1336511787_thumb.jpg

 

Invitatia fiind facuta, traiasca prietenia intre popoare ! :cheers:

 

P.S. Multumiri Tsvetan pentru petrecerile de neuitat si pentru cele de vor fi sa vina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte tare!

unde o sa se tine in oras? un camping, ceva? cazare unde se gaseste, doar in oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare!

unde o sa se tine in oras? un camping, ceva? cazare unde se gaseste, doar in oras?

 

 

In jur de 150-200 locuri de campare in zona. Cam putine dupa parerea lor. Revin cu informatii despre hoteluri.

 

http://www.bing.com/maps/default.aspx?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&rtp=adr.~pos.43.082156988877_25.637819347688_%D0%9F%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D0%90%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%86%D0%B8&cp=43.082156988877~25.637819347688&lvl=16&sty=r&rtop=0~0~0~&mode=D&FORM=FBKPL6&mkt=en-US

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt si cateva case de inchiriat in zona veche,hostel, eu am mai stat in ele de fiecare data cand am mers sunt ok la pret, din pacate nu mai am nici un nr de tel pt rezarvari. ia vezi daca gasesti niste nr de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parada ceva?

 

 

Draga mea, este si parada. Dar e pacat sa vii cu prietenul. Sa-ti explic de ce:

 

post-61824-0-23362800-1336668809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, este si parada. Dar e pacat sa vii cu prietenul. Sa-ti explic de ce:

 

post-61824-0-23362800-1336668809_thumb.jpg

Donsoara Lel, fii mai explicita, parada este de barbati sau de motociclete.., :scratch: . Ma rog, probabil te uiti si tu la ceea ce intelegi sau te intereseaza mai mult! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, este si parada. Dar e pacat sa vii cu prietenul. Sa-ti explic de ce:

 

post-61824-0-23362800-1336668809_thumb.jpg

:lol: :lol: buna asta... dar nu ma atrage genul umflati de steroizi.. sper sa ajung.. s-a anuntat un colocviu chiar pe 2.. si tare ma mai interesa concertul tribut Ac/dc :rock:

 

totusi.. se stie cand este parada? poate reusim sa ajungem..

Editat de redhair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt si cateva case de inchiriat in zona veche,hostel, eu am mai stat in ele de fiecare data cand am mers sunt ok la pret, din pacate nu mai am nici un nr de tel pt rezarvari. ia vezi daca gasesti niste nr de tel.

 

 

Locatia + site-ul pentru hoteluri + info parcare (text primit de la organizatori)

 

http://en.bghotelite.com/

 

Ok, so the entrance for Romanian bikers is free. Please, post some information - Because it is choppers party there will be TWO PARKING places. One for the CHOPPERS and second for all OTHERS bikes(at the beginnings of the area). Both parking places will be in the area of the FEST and there will be guards.

 

post-61824-0-21024800-1336677185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locatia + site-ul pentru hoteluri + info parcare (text primit de la organizatori)

 

http://en.bghotelite.com/

 

Ok, so the entrance for Romanian bikers is free. Please, post some information - Because it is choppers party there will be TWO PARKING places. One for the CHOPPERS and second for all OTHERS bikes(at the beginnings of the area). Both parking places will be in the area of the FEST and there will be guards.

 

post-61824-0-21024800-1336677185_thumb.jpg

 

bun .. am inteles

o mica mare intrebare .. pana la urma se va putea campa cu cortu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sunt locuri suficiente de corturi? sau ne orientam catre altceva?

 

Oamenii au fost cinstiti si au recunoscut ca 150-200 de locuri nu prea sunt suficiente.

I-am intrebat de locatia exacta a campingului , astept raspuns si postez diseara informatia, ca sa-i raspund si lui Smeagol.

 

De aceea mi-au transmis si link-ul pt hoteluri, vezi preturile pe site.(exemplu: Hotel Priyately in centru, 40 leva (20 eur)/camera dubla/noapte deci 10 eur de pers/noapte). Asta la o prima cautare, cred ca gasesti si mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fun mai e la cazare? nu poti sa bei linistit ci tre sa te gandesti.. baaa tre sa ajung la cazare... asa ... cu cortul.. e altceva:)) e mai aproape.de cat timp merg cu moto, nu am stat niciodata la cazare. numai cu cortul. merg mana in mana din pdv meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

In jur de 150-200 locuri de campare in zona. Cam putine dupa parerea lor. Revin cu informatii despre hoteluri.

 

http://www.bing.com/...BKPL6&mkt=en-US

 

Asadar, locul intalnirii este chiar in mijlocul orasului, la statuia aceea mare ? Locul e genial, ma intreb insa daca incap 150-200 de corturi+motoare acolo... Deci acolo se tine?

 

Ma bate gandul sa vin dar am sa semnalizez la apropierea momentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, locul intalnirii este chiar in mijlocul orasului, la statuia aceea mare ? Locul e genial, ma intreb insa daca incap 150-200 de corturi+motoare acolo... Deci acolo se tine?

 

Ma bate gandul sa vin dar am sa semnalizez la apropierea momentului.

 

cica parcarea moto va fi langa, pazita, etc .. deci teoretic locu de cort nu va fi ocupat de motoare

asteptam detalii de la LeL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

am sa intreb si eu un prieten motorist bulgar, din ruse, daca aflu ceva concret postez detalii dar desigur ca LeL e sursa de baza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica parcarea moto va fi langa, pazita, etc .. deci teoretic locu de cort nu va fi ocupat de motoare

asteptam detalii de la LeL

 

 

Parcarea e pazita. Ei au recomandat hotelurile din mai multe motive: locuri insuficiente de campat pt toti participantii (nu suntem numai noi, au invitati din toata bulgaria si din alte tari vecine, anul trecut de ex. au fost rusii, si erau destui...), concertele fiind tot acolo nu se va putea dormi din cauza zgomotului, in plus nu stii cum va fi vremea, daca ploua torential cum e azi in bucuresti nu prea e ok sa te culci in balta.

So, uitati-va in link-ul cu hoteluri, cazarea la ei nu e scumpa. Userul yo3 a facut rezervare pe booking.com camera dubla doua nopti 150 lei. Orasul e mic, intrunirea e la statuie, deci de la orice hotel ajungi imediat, si viceversa, daca iti tremura gladiolele de la alcool tot ajungi safe in camera.

 

Festina, vorbeste si tu cu bastinasul din Ruse, vezi ce zice.

Eu aleg cazarea la hotel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Orasul e mic, intrunirea e la statuie, deci de la orice hotel ajungi imediat, si viceversa, daca iti tremura gladiolele de la alcool tot ajungi safe in camera.

 

Festina, vorbeste si tu cu bastinasul din Ruse, vezi ce zice.

Eu aleg cazarea la hotel.

 

Si eu tot la hotel. (daca am sa vin - sper sa nu apara nimic la job, de aceea pot confirma doar cu cateva zile inainte) Din experienta, pretul obisnuit pentru o camera dubla e de 40 leva, dar la Veliko o camera dubla poate urca si la 50-60 leva daca alegi sa stai in centru insa chiar si asa pretul mi se pare abordabil. Taxi de asemenea e foarte ieftin, cu vreo 3-4 leva te plimbi din centru pana la vechea cetate, spre exemplu.

 

Amicul din Ruse nu are amanunte, spune doar ca suntem bineveniti. (dealtfel, mereu m-am simtit in Bulgaria binevenit cu motocicleta, parca mai mult ca acasa...)

 

Inca un amanunt pt cei ce vor sta la hotel si vor sa aiba motocicleta in preajma in loc s-o lase in parcarea pazita a intalnirii: rugati la receptie pentru un loc safe pentru moto. Oamenii sunt draguti si o vor adaposti gratuit.

 

Eu nu voi uita acasa nici micul stegulet pe care uneori il port in calatorie. Tinand cont ca intalnirea are si o componenta legata de comemorarea razboiului balcanic (la care si noi, romanii, am participat) zic eu ca ar fi nimerit ca si ceilalti ce mai au stegulete romanesti acasa sa le arboreze la aceasta intalnire, asa cum sunt sigur ca si bulgarii sau ceilalti invitati straini o vor face.

 

Despre razboiul balcanic (de fapt au fost doua) puteti citi un rezumat echidistant aici: http://www.rri.ro/ar...sec=40&art=8410

 

MOTO-ROCK FEST

 

am sa pun un anunt si pe probike legat de aceasta intalnire.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu voi uita acasa nici micul stegulet pe care uneori il port in calatorie. Tinand cont ca intalnirea are si o componenta legata de comemorarea razboiului balcanic (la care si noi, romanii, am participat) zic eu ca ar fi nimerit ca si ceilalti ce mai au stegulete romanesti acasa sa le arboreze la aceasta intalnire, asa cum sunt sigur ca si bulgarii sau ceilalti invitati straini o vor face.

 

Despre razboiul balcanic (de fapt au fost doua) puteti citi un rezumat echidistant aici: http://www.rri.ro/ar...sec=40&art=8410

 

 

 

am sa pun un anunt si pe probike legat de aceasta intalnire.

 

Multumesc amice pentru anuntul de pe probike !

Ideea cu steagurile e marfa, bravo, pana la urma ar trebui sa le purtam pe ale noastre cu mandrie! Ca si ei !

 

post-61824-0-36660300-1337106063_thumb.jpg

post-61824-0-28683600-1337106090_thumb.jpg

post-61824-0-33605600-1337106116_thumb.jpg

post-61824-0-69175100-1337106190_thumb.jpg

post-61824-0-84345800-1337106366_thumb.jpg

post-61824-0-90232600-1337106645_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul intrunirii e anuntat aici.

Sunt doua oferte pentru cazare postate de Petar Stefanov pe Facebook:

 

1. СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА

за настаняване в Интерхотел В.Търново

на участници в мото-рок фест 1.06-3.06.2012

/Хотелът е на около 50 метра от мястото на ФЕСТА/

...

Нощувки Интерхотел/без закуска/

Единична -35 лв.

Двойна – 50 лв.

/останали са още около 15 стаи/

http://www.interhotelvt.bg/

 

Asta e hotelul comunist de langa insula, preturile sunt pentru simpla/dubla fara mic dejun.

 

 

 

2. СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА

за настаняване в хотел ‘ЕТЪР’,В.Търново

на участници в мото-рок фест 1.06-3.06.2012

/Хотелът е на около 100 метра от мястото на ФЕСТА/

... 1.Цена за двойна стая без закуска – 40 лв

2.Цена за единична стая без закуска – 35 лв

3.Цена за двойна стая със закуска – 54 лв

4.Цена за единична стая със закуска – 42лв

За датите 1.06 и 2.06 хотелът разполага с 55 двойни стаи.

За резервация :

0888 889117 - Ивайло Русев

062/62 18 38 - рецепция

hoteletar@hotmail.com

 

Asta e hotelul situat un pic mai sus, preturile sunt pentru dubla simpla fara mic dejun, respectiv cu mic dejun.

 

Mai exista si ceva mai modest ca pret (15 leva de persoana de noapte daca stati doua nopti, 17 daca stati o singura noapte), dar trebui sa vorbiti la telefon, probabil in bulgara:

https://www.facebook.com/pages/Chamurkov-guest-house/53449809533

СПЕЦИАЛНА ЦЕНА за ВАС, участниците в мото-рок фест.

Чамурковата къща предлага:

15лв. за нощувка на човек при ангажиране на двойна стая за 2 нощувки

17лв. за нощувка на човек - за 1 нощувка

... Телефон: 0885 42 00 20

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...