Sari la conținut

Unde pot retapita o sa pasager ?


Postări Recomandate

Unde in Bucuresti pot retapita o sa pasager neagra pentru un Gixxer K3 si cam la ce pret ?

cauta aici pe forum pe darian... /index.php?/topic/291524-reparatii-sei/

 

 

E vrun om care nu il stie pe Darian?

se pare ca da ;)

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde in Bucuresti pot retapita o sa pasager neagra pentru un Gixxer K3 si cam la ce pret ?

Incearca si pe Soseaua Fundeni , daca vii de la Penny xxl treci de lac si pe stanga e un atelier care repara ,inlocuieste . Au niste scaune auto afara langa usa . Daca nu esti pretentios la sa , in 2 ore ti-o face .. Pe mine m-a costat 80 lei si o jumate' :friends: pentru mosu de la atelier .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am apelat tot la Darian, care pe langa ca a retapitat-o, a facut-o si mult mai moale si mai confortabila la drum lung. Merita! :cheers:

cat te-a costat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

la Brasov mi-am facut una custom din piele(nu vinilin), la juma de pret.

 

unde, domnule, la Brasov?

 

un nume? un nr de tel? o adresa? un pret? si pe mine ma intereseaza...

 

Incearca si pe Soseaua Fundeni , daca vii de la Penny xxl treci de lac si pe stanga e un atelier care repara ,inlocuieste . Au niste scaune auto afara langa usa . Daca nu esti pretentios la sa , in 2 ore ti-o face .. Pe mine m-a costat 80 lei si o jumate' :friends: pentru mosu de la atelier .

 

Ce inseamna "sa nu fii pretentios la sa" ? cum e lucrata in detaliu si cat de durabila e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare Livius Ereticus,sunt si eu interesat de tipul din Brasov pentru mine ii mult mai aproape de cit bucurestiul sau pe cineva pe linga Cluj daca stie cineva ar fi si mai aproape.Trebuie sa retapitez saua ii din 2 buc la o Honda vf 750 c din 85 ceva mai vechie sa imi adauge si ceva material in plus pentru confort la drum lung si sunt interesat si de niste genti din piele.

Daca ma poti ajuta cu tipul din Brasov as fi tare bucuros si recunoscator daca ii sa ne vedem pe sosele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Livius Ereticus,sunt si eu interesat de tipul din Brasov pentru mine ii mult mai aproape de cit bucurestiul sau pe cineva pe linga Cluj daca stie cineva ar fi si mai aproape.Trebuie sa retapitez saua ii din 2 buc la o Honda vf 750 c din 85 ceva mai vechie sa imi adauge si ceva material in plus pentru confort la drum lung si sunt interesat si de niste genti din piele.

Daca ma poti ajuta cu tipul din Brasov as fi tare bucuros si recunoscator daca ii sa ne vedem pe sosele :cheers:

 

Interesat si eu, mai ales daca stie sa si modifice saua, nu doar sa retapiseze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@florynn

un pret pt o sha simpla de XT?-necesita si material negru, deci retapitare completa

 

si inca un pret daca poti sa imi faci, tot pentru o sha de XT, simpla...a fost retapitata prost si as vrea sa ii dau jos materialul, sa ii redau formele (muchiile ascutite de pe laterale), se poate refolosi materialul de pe ea, deci trebuie doar dezlipita, "cioplit" buretele si lipit la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cluj fac eu. adaug si burete pt comfort daca e cazu.

 

Ai putea sa schimbi si forma sau sa faci o sa dintr-o bucata la un motor cu sei separate (SV650) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@florynn

un pret pt o sha simpla de XT?-necesita si material negru, deci retapitare completa

 

si inca un pret daca poti sa imi faci, tot pentru o sha de XT, simpla...a fost retapitata prost si as vrea sa ii dau jos materialul, sa ii redau formele (muchiile ascutite de pe laterale), se poate refolosi materialul de pe ea, deci trebuie doar dezlipita, "cioplit" buretele si lipit la loc.

80 ron tapitat si 120 adaugat burete si tapitat. te salut. cred ca se poate face si cea de a doua. trebuie sa o vad. daca esti prin cj da un call. 0751232565

 

Ai putea sa schimbi si forma sau sa faci o sa dintr-o bucata la un motor cu sei separate (SV650) ?

doar tapitez sau adaug un strat doua de burete. dau si alta forma. daca se poate sculpta putin in sa.

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...