Sari la conținut

accident statuie aviatorilor, motociclist mort!


iuliano
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am citit un pic mai sus... de acolo am luat viteza de 160... daca nu era asa imi cer scuze...dar mi se pare un picut cam mult pt artera aia si mai ales pt o intersectie.... inteleg ca a fost vina taxiului si merita bagat la puscarie mult timp dar nu este un pic cam aiurea sa mori cu dreptatea in mana??? Am inteles ca el nu mergea asa...dar uite, ceasul rau , pisica neagra. Oricum toata lumea circula haotic noaptea ca de "cica" e un pic mai liber si poti forta anumite intersectii, depasiri, etc...Din nou, Dumnezeu sa il ierte ca e pacat de tineretile lui.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va tot vad ca pomeniti de 160 asta....de unde stiti? sa faceti ca bagaciosi de seama de pe margine? avea domne viteza mare ca am auzit eu motorul turat.

nu-l cunosc si nu am neaaparat un motiv sa il apar, dar daca nu exista proba....iar din poza eu il vad la 10 - 15 metri de taxiu....la 160 trebuia sa fie la 50 metri, mao ales ca e asfalt pe care aluneci.

lasati-l sa se odihneasca in pace. cum a zis cineva mai sus - a murit legal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP baiatului, inca o data se demonstreaza ca nu conteaza cat de bine conduci tu, soarta ti-o pot face altii...

 

Aseara centrul era plin de motociclisti... multi ii dadeau destul de tare. Am vazut si motociclisti fara echipament, pasageri fara casca. Inteleg ca baiatul era echipat dar la 160 km/h aproape ca nu a mai contat...

 

Am plecat din zona putin inainte de accident, m-a socat sa aflu ce s-a intamplat apoi. Aveti grija de voi, daca voi nu aveti nu are nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde ati aflat ca avea 160 la ora?

 

cica asa se spune cabd ti se blocheaza acul la o anumita viteza... sincer mi se pare o prostie...

de asemenea mi se pare foarte periculos sa circuli cu vitezele astea in oras... urmarile le vedeti aici clar.

cu totii ne avantam cateodata, facem prosti si platim mai mult sau mai putin... din pacate asta e viata, nu sti niciodata cand se stinge lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vehiculeaza pe aici ca ar fi avut 160 km/ora. Pe Facebook altii discuta ca ar fi avut 200 km/h. De unde scoateti fratilor cifrele astea? A fost careva cu radarul acolo?

 

Stim niste lucruri cu exactitate: cine era, pe ce motor era, cu cine s-a tamponat, de ce taxi-ul era in acel loc. Dar ma seaca cei care nu pot trai decat privind prin prisma stirilor de la ora 5 cu pareri de expert ca avea 160 la ora sau 200 uite nenorocitii cum se sinucid ei pe sosele. Dati-o dracului de treaba, atata timp cat nu a fost un radar care sa masoare viteza sau nu cunoastem rezultatele expertizei comandate de politie privind viteza nu mai vorbiti prostii doar ca sa va dati super informati si moralisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va tot vad ca pomeniti de 160 asta....de unde stiti? sa faceti ca bagaciosi de seama de pe margine? avea domne viteza mare ca am auzit eu motorul turat.

nu-l cunosc si nu am neaaparat un motiv sa il apar, dar daca nu exista proba....iar din poza eu il vad la 10 - 15 metri de taxiu....la 160 trebuia sa fie la 50 metri, mao ales ca e asfalt pe care aluneci.

lasati-l sa se odihneasca in pace. cum a zis cineva mai sus - a murit legal.

 

da furca aia rupta nu iti sugereaza nimic? ca nici 60-70 nu cred ca a avut din pacate pentru el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica asa se spune cabd ti se blocheaza acul la o anumita viteza... sincer mi se pare o prostie...

de asemenea mi se pare foarte periculos sa circuli cu vitezele astea in oras... urmarile le vedeti aici clar.

cu totii ne avantam cateodata, facem prosti si platim mai mult sau mai putin... din pacate asta e viata, nu sti niciodata cand se stinge lumina.

 

motorul a luat foc, are cineva o poza cu acul blocat la valoarea aia? dupa un asemenea impact ar putea cineva sa jure ca acul nu s-a miscat din loc si a ramas blocat la viteza la care a avut loc impactul? reveniti-va fratilor!

 

da furca aia rupta nu iti sugereaza nimic? ca nici 60-70 nu cred ca a avut din pacate pentru el....

 

da frate, cum e furca aia am vazut o furca de motor dupa un impact la 40 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica asa se spune cabd ti se blocheaza acul la o anumita viteza...

am lucrat si lucrez in industria asta cu masini....nu e adevarata zicala asta.

acul nu se blocheaza la nici o viteza ci doar zbarnaie pacolo din inertia care i-o da greutatea lui. viteza nu o stabileste decat politia prin cercetari specifice.

da furca aia rupta nu iti sugereaza nimic? ca nici 60-70 nu cred ca a avut din pacate pentru el....

nu.

am vazut masini accidentate la 30 la ora si ziceai ca au avut cel putin 90 si maisni accidentate la 150+ si ziceai s-au sters in parcare.

tine mult de dinamica accidentului, de descompunerea fortelor in momentul impactului, etc. din cate citesc paici te pricepi bine la sporturile cu motor, deci nu cred ca intelegi foarte bine ce zic.

Editat de COObra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, nu exista un raport al politiei care sa spuna viteza aproximativa pe care a avut-o in momentul impactului, nu exista inregistrare radar cu viteza, nu exista decat persoane care-si dau cu parerea in ceea ce priveste viteza, mergand pe ideea idioata ca daca a murit inseamna ca avea 300 la ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l cunosc si nu am neaaparat un motiv sa il apar, dar daca nu exista proba....iar din poza eu il vad la 10 - 15 metri de taxiu....la 160 trebuia sa fie la 50 metri, mao ales ca e asfalt pe care aluneci.

toti ne dam cu parerea doar...si aia de forum gen 160, 15 metri si aia de rau, ca deh, atat putem sa mai facem...cum adica "mai ales ca e asfalt pe care aluneci"? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooo cobro... nu vorbesc din carti... citeste mai sus..."m a sunat un prieten. Motociclistul mergea spre romana, taxiul a trecut pe rosu sau nu s-a asigurat.

Motociclistul avea 160 si nu a mai putut frana, s a proptit in portiera de la pasager a taqxiului.

Cica ar fi murit pe loc. A murit regulamentar cum s ar spune .... " nu te mai oparii atata ca nu dau din burta...dau din ce citesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar nu va mai saturati odata ,de atatia ani,de acelasi cliseu de cearta?

 

Mereu e la fel,ca avea viteza vs ca nu avea ca nu-s dovezi,ca acu indica viteza vs nu indica nimic.Mereu ,dar mereu este LA FEL,mi se face sila.

 

Este clar ca motociclistul avea viteza.Ca era 100,120,160,200 nu vom sti niciodata exact,si nici nu ar trebui sa ne intereseze cifra exacta,ci mai degraba invatamintele.PRIN ORAS (MAI ALES BUCURESTI) las-o naibii mai moale pentru ca fiecare masina si straduta laterala reprezinta un pericol potential.Unde sunt cele mai multe combinatii dintre acestea?Da,in oras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica "mai ales ca e asfalt pe care aluneci"?

nu inteleg ce nu intelegi. daca ai cazut pe asfalt, aluneci usor, fata de ipoteza in care s-ar fi lovit de o masina parcata, sau de un copac de pe marginea drumului, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HOOOO, FRANA......

 

am citat din martorii de mai sus, nu am fost acolo, nu am vazut ce si cum.... si daca maister COOBRA citai tot ce am scris ai fi obsercat ca am zis : SINCER, MI SE PARE O PROSTIE!!!

 

PFFF, s-a facut 8:30-9:00 si s-a trezit lumea...ca s-a ativat topicul, beti frate si o cafea inainte, o dau eu daca trebuie :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat ca sunt pe sectiunea de accidente unde toata lumea e experta toti se respecta in trafic si nu depasesc viteza legala, unde se stie ca daca ai depasit cu 10 la ora limita esti clar bucati pe asfalt. dati-i inainte cu 160, 200 si asa mai departe, pentru satisfactia voastra. si justificati-va in felul asta teama pe care o aveti cand va urcati pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vehiculeaza pe aici ca ar fi avut 160 km/ora. Pe Facebook altii discuta ca ar fi avut 200 km/h. De unde scoateti fratilor cifrele astea? A fost careva cu radarul acolo?

la cati retardati suprta forumurile, indiferent de numarul de roti, feisbucul ii suporta pe toti la un loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica ar fi murit pe loc. A murit regulamentar cum s ar spune .... " nu te mai oparii atata ca nu dau din burta...dau din ce citesc...

si tu te iei de mine pentru ca?....

nu imi aduc aminte sa fi acuzat pe cineva explicit, ci doar am zis ca nu e ok sa isi dea toata lumea cu parerea aiurea de o viteza pe care nu a intregistrat-o radarul si nici nu ati fost vreunu pe motor sa vedeti exact cu cat mergea omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru motociclist, cat despre partea de viteza poate ne lamureste cineva care se plimba cu el. Daca e cum am citit pe undeva pe net intr-un articol ca taximetristul iesise pe rosu e in totalitate vina lui dar daca motociclistul avea viteza foarte mare... stiti si voi prea bine ca te poti uita de 3 ori in stanga/dreapta si cand ai intrat in intersectie te-ai si trezit cu el langa tine. E o lectie pentru toti ceea ce sa intamplat si de fiecare data cand citesc asa ceva mi se face piele de gaina si ma intreb daca e bine sa duc scoala de soferi pana la capat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg ce nu intelegi. daca ai cazut pe asfalt, aluneci usor, fata de ipoteza in care s-ar fi lovit de o masina parcata, sau de un copac de pe marginea drumului, etc.

pai nu te exprimi cu toate gandurile pe taste...alunci cand? aseara? oricand? cu piele pe tine? textil? pe vopseaua de la trecere? pe ud? uscat? poti detalia tehnic textura asfaltului?

ia vezi, la impact perpendicular, motoristul ce face? se duce taras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citat din martorii de mai sus

care martiro frate?

daca tot cititi, pai cititi.

primul om zice ca a fost sunat de nu stiu cine care a vazut masuratori, altul ca a ajuns dupa impact ca se dadea cu rolele, etc.

deci care e martor?

care e ala care a zis "am vazut eu accidentul"?

si te rog lasa ironia ieftina. nu-s nici un maistru. aveti dracu sange-n bilute sa recunoasteti ca v-ati dat cu presupusul aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca imi zici mie ca ma bag in seama aiurea ca de unde scot viteza de 160... eu am specificat ca zic din ce am citit... si am zis ca imi cer scuze daca gresesc...plm... ce interpretabile sunt toate... OFF OFF...Inca o data o sa zic Dumnezeu sa il ierte si am iesit din discutia asta ca vad ca lumea o ia razna cand zic ca ar fi un pic cam mult 160 pe o artera ca aia mai ales intr-o intersectie. Imi pare rau ca am specificat asta ca vad ca am agitat apele. Zi placuta in continuare tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia vezi, la impact perpendicular, motoristul ce face? se duce taras?

 

perpendicular pe ce? pe un bat? pe un autobuz? pe o pisica?

exprimate si tu cu toate vorbele al tine pe taste.

hai sa o lasam balta ca nu terminam in felul asta.

 

lumea o ia razna cand zic ca ar fi un pic cam mult 160 pe o artera ca aia mai ales intr-o intersectie

eu personal nu am avut nimic cu afirmatia asta. e foarte corecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la stiri o declaratie a unui politist de la fata locului ,care declara ca se vor analiza imaginile de la camerele de luat vederi din apropiere.sigur se poate face o estimare a vitezei .sunt sigur ca se pot gasi imaginile de pe camere.sa asteptam sa apara apoi sa ne dam cu parerea! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...