Sari la conținut

Problema cbr


releu
 Share

Postări Recomandate

Salut.am o problema cu mobra si anume...cand o bag in viteza si incep sa merg mi se aude o bataie puternica din zona schimbatorului de viteze mai exact din cutie(cred)...daca e pe liber nu are nimik dar in sarcina se aude tare si cu cat viteza creste cu atat bataia e mai puternica si mai rapida...am sckimbat uleiul si filtrul(recomandare)si degeaba..ce ar putea sa aiba??mi sa spus ceva de un rulment..mai merge ceva facut sau o bag la dezmembrari...mi-ar pare rau daca as face asta ca mobra nu mai are nimik,inafara de chestia asta merge ireprosabil....astept cateva pareri care mi-ar putea fi de folos.. zi buna si asfalt uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lantul in ce conditii este?

 

Nu stiu ce sa zic...un mecanic a spus ca ar mai merge dar eu stiu acuma...ar fi asta o problema??la mine bataia se aude exact de la pinionul cel mic...

 

In toate vitezele?

 

da in toate vitezele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intalnit problema da mi add pe mess id ul il gasesti in descriere la profilul meu..te ajut sa o scoti la capat salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept si alte pareri!!

 

Am uitat sa precizez ca bataile se aud doar cand accelerez....cand e pe liber sau in mers dar fara sa dau gaz nu se aude nimik

Editat de releu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai vorbit cu omul care a spus ca te ajuta?.....harley86 ....

Cel mai bine ar trebui sa o asculte un mecanic,sau cineva care poate defini bataia si zona de unde vine,eventual indentificarea piesei cu problema.

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai vorbit cu omul care a spus ca te ajuta?.....harley86 ....

Cel mai bine ar trebui sa o asculte un mecanic,sau cineva care poate defini bataia si zona de unde vine,eventual indentificarea piesei cu problema.

scuze de intarziere .... 1 intinzatorul de lant !!!! asta avea aia de batea....sau pinionu ....100% una din 2 de la altceva la acceleratie nu are ce sa fie .... nu mi a dat add pe mess ...am intrat abia acum sa vad daca ti ai rez problema!

 

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam aceasi problema o am si eu . Intinzatorul de la distributie e hidraulic si trebuie sa-l schimbi , nu-l mai poti intinde. La pinion ar mai putea fi problema ,sau lant , poate s-a blocat o za sau mai multe . Ridica si tu motoru si invarte roata spate si vezi

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma fac inteles...eu nu am probleme cu lantul de distributie sau intinzatorul,la mine problema pleaca din zona pinionului care invarte lantul de la roata....acolo se aude bataia....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma fac inteles...eu nu am probleme cu lantul de distributie sau intinzatorul,la mine problema pleaca din zona pinionului care invarte lantul de la roata....acolo se aude bataia....

 

 

 

Pai uita-te sa nu ai o za blocata . Eu am avut si la fel se auzea

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...