Sari la conținut

Suzuki GSR600


Zimbrutza
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

 

Sunt nou pe forum. Merg din mai pe Suzuki GSR600 (din 2007) adus din Italia. Recunosc ca am carnetul de A de anul trecut de la sfarsitul toamnei. Am decis in principiu asupra unui naked de 600 si GSR-ul mi s-a ivit si nu am ezitat sa il iau. Hornetul fusese prima optiune, apoi Z750 sau ER6-N Cred ca mi se potriveste. Nu sunt vitezan si cred ca experienta de posesor de carnet B prin Bucuresti si talentul de a intui gesturile altora in trafic ma ajuta sa cred ca am ales corect aceasta motocicleta. Am trecut de varsta la care sa fac chestii nesabuite ca sa 'traiesc clipa'

Imi dau seama nu am nici cea mai mica sansa sa il stapanesc momentan asa ca merg mocaneste pana invat. Incerc sa ma obisnuiesc cu franarea de urgenta.... Nu merg decat cu echipament complet (cateodata fara cizme recunosc), in care am investit destul de mult pentru ca stiu ca s-ar putea sa faca diferenta candva.

 

In schimb motorul e foarte misto, ma cam supara vantul la peste 90 la ora dar nu vreau sa ii pun un parbriz, cred ca i-as schimba aspectul in mod negativ. Este si cam silentioasa avand tobele stock. Nu sperie nici cainii, vin toti in valuri sa ma muste de gamba.

Ce are motorul schimbat: saua, scaritele, schimbatorul si frana spate, si cam atat. O sa ii pun cat de curand si niste crashpad-uri Barracuda. Poate intr-un viitor apropiat voi schimba si toba sau sa o vopsesc in negru pe cea actuala.

 

Sper ca va place, desi calitatea pozelor nu e cea mai grozava. Parerile, sfaturile dar si criticile sunt binevenite.

post-68552-0-57286700-1341858657_thumb.jpg

post-68552-0-28172300-1341859091_thumb.png

post-68552-0-87094400-1341859334_thumb.jpg

post-68552-0-87512200-1341859394_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am avut cu ce s-o leg, asa ca asta a fost singura solutie. Am fost cu ea asa si la RAR unde nu e asa fun la 80 la ora in remorca in curba pe soseaua Fundeni....

 

n-am avut cu ce s-o leg, asa ca asta a fost singura solutie. Am fost cu ea asa si la RAR unde nu e asa fun la 80 la ora in remorca in curba pe soseaua Fundeni....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca era pentru vant. O luasem cu mine ca sa testez motocicleta inainte sa o cumpar, atat cat se poate, cativa zeci de metri dus-intors pe o straduta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare poza cu remorca :)))

 

mie aia cu prietena in spate mi se pare cea mai tare...

 

:makeout:

 

sa te bucuri de ea, am avut un amic care a avut una ca a ta, si mi-a placut

ce nu mi se pare ok la bicicleta asta insa, e discrepanta dintre bascula foarte solida, si suspensia fata 'de buget'...

 

oricum

mistoaca :ok:

Editat de foyosu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru GSR se potrivesc multe modele.

Eu am GPR Ghost pentru ca nu schimba de loc felul in care arata spatele si asta imi place mult. Se potrivesc perfect pe locul celor stock si suna foarte bine.

In functie de gust sunt sigur ca gasesti ce vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/88193-suzuki-gsr600/page__st__440 pentru mai multe detalii :) eu am niste devil-uri si sunt foarte incantat de ele, daca vrei o sa iti arat niste filmulete/poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faina moto,e foarte faina,s-o stapanesti sanatos.

Ai intuit corect,silentiozitatea e periculoasa,desi sunt multi care sustin contrariul.Ia-ti niste tobe slip-on aftermarket,nu incerca sa scoti sitele la tobele stock sau sa le gauresti,pt ca vei obtine un sunet spart si urat(dar e adevarat puternic si pe bani putini).Tobele aftermarket insa au un sunet frumos,gros,etc dar nederanjant,mai ales cand iesi la o plimbare mai lunga.

Eu sunt fan Akrapovic si Yoshimura,mi se par cele mai frumoase sunete,dar si pretul pe masura,mai ales ca tie iti trebuie 2 buc.Arrow,Mivv,Devil,sunt o gramada de tobe foarte bune,poate gasesti la mana a doua ceva frumos.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Superba motocicleta,sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Ma bate gandul si pe mine una dar poate e prea mult pt un incepator ca mine.

Daca vrei o am eu pe a mea la vanzare, pm daca te intereseaza. Daca nu dai in ea, nu da nici ea in tine :)

 

trimite-mi te rog filmulete si poze daca ai. mersi!

http://www.youtube.com/watch?v=z4zTSYOyJng nu prea am filmulete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba motocicleta,sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Ma bate gandul si pe mine una dar poate e prea mult pt un incepator ca mine.

 

si eu tot ca incepator am luat-o. sunt cumpatat cu ea si dupa fiecare kilometru parcurs o invat mai bine. constientizez ca nu pot sa beneficiez de tot ce poate sa-mi ofere, dar sunt 'one with the bike'

 

Daca vrei o am eu pe a mea la vanzare, pm daca te intereseaza. Daca nu dai in ea, nu da nici ea in tine :)

 

 

http://www.youtube.c...h?v=z4zTSYOyJng nu prea am filmulete

 

thumb.gif impecabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...