Sari la conținut

Accident Cheia 15.07.2012


Minu
 Share

Postări Recomandate

hai sa lamurim o treaba, fiindca se bate multa moneda pe tema echipamentului. casca e obligatorie oricum deci o scoatem din discutie.

 

da!! e bine sa mergi echipat si pana la paine in costumu de piele cat mai groasa de cangur. dar in acelasi timp tre sa rationezi, si-atunci ajungi la urmatoarele concluzii:

 

1. echipamentu complet nu te face captain planet. doar iti da un sentiment de siguranta. in realitate plusul de siguranta e mic.

2. cand sunt +50 de grade la nivelul asfaltului, plusul ala e depasit cu mult de nivelul disconfortului. cand nu esti catusi de putin confortabil...faci greseli. si oricum, ar trebui sa calaresti motocicleta de placere si nu din masochism.

 

 

Nu instig la nepurtarea echipamentului, din partea mea mergeti toti robocop indiferent de zi. Eu consider ca daca merg relax in bermude si tenisi dar fara sa ma manance in poponeata sunt de 10 ori mai safe decat unu echipat complet, incins si la propriu si la figurat.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spui ca nu conteaza ca ati fost sa va dati? Spui ca doar ala cu masina e vinovat?

Eu cred ca se intampla prea putine accidente la cati idioti cu motocicleta sunt pe cheia in fiecare sfarsit de saptamana. Va consider asa pe 80%. Toti meritati sa o patiti, baiatul asta a fost doar mai ghinionist ca voi, alta diferenta nu este. Ii injurati pe altii ca din cauza lor tara e asa cum e, ii injurati pe altii ca nu stiu sa conduca sau ca va pun viata in pericol? Voi sunteti aia, numai ca niciodata nu o sa vedeti asta. Nici tiganul cu bmw care depaseste cu toate ca ii vine masina pe contrasens, nu isi vede vina, este la fel ca voi si voi sunteti la fel ca el.

 

"avea 200 dar masina e de vina ca nu l-a vazut"...sunteti idioti e putin spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca in toate topicurile exista pareri pro si contra, numai ca eu zic ca nu este necesar sa ne jignim.

era de asteptat ca in momentul in care s-a zis Cheia, unii sa se gandeasca probabil la Serres sau

ceva de genul. daca faci o tura pe Cheia nu este neaparat nevoie sa rupi cablul de acceleratie.

 

@Andrei D Replica asta "Toti meritati sa o patiti" mi se pare cam nepotrivita, daca ar fi s-o iei asa

nu-mi spune ca nu ai depasit niciodata in viata asta de motociclist viteza max legala sau nu ai incalcat

o alta regula de circulatie. Adevarat ca am vazut si eu multi inconstienti dupa ghidon, dar nici sa

aruncam cu replici d-astea.

Cat despre baiatul din accident, nu se incadreaza printre cei enumerati mai sus, ci pur si simplu a avut

ghinionul sa pice la locul nepotrivit in momentul nepotrivit.

Din fericire riderul este ok.

Asfalt uscat tuturor! :moto:

Editat de eclipsaus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...