Sari la conținut

Accident Cheia 15.07.2012


Minu
 Share

Postări Recomandate

Sunt intr-un microbuz,acum 5min am trecut pe langa un accident pe Cheia,masina zburata in sant iar un motor rosu era sub masina,Smurd-ul,Salvarea si Politia erau pe drum,nu am oprit ca nu aveam cum dar cred ca accidentul e grav,care are mai multe informatii despre biker sa posteze aici va rog.

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am venit acum de pe cheia nu a fost nimic pe tot traseul

 

noi eram la ora 14:15 la valeni

 

cand ne intorceam majoritatea motociclistilor care treceau spre cheia erau neechipati ,pantaloni 3/4 si gagigile`n spate ,vai de capu lor

Doamne fereste

 

cred ca ce s-a intamplat a fost in urma noastra :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Racing,neracing,habar nu am.Cert este ca masina era pe sensul de Bv si in sant,iar mobra sub masina,accident frontal,pe sensul de PH,cei care erau cu mine in microbuz au spus ca sub masina s-ar fi vazut si motociclistul.Dupa mine,mobra a taiat curba si a intrat frontal in masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am venit acum de pe cheia nu a fost nimic pe tot traseul

 

noi eram la ora 14:15 la valeni

 

cand ne intorceam majoritatea motociclistilor care treceau spre cheia erau neechipati ,pantaloni 3/4 si gagigile`n spate ,vai de capu lor

Doamne fereste

 

cred ca ce s-a intamplat a fost in urma noastra :(

Daaa, niste tarani astia de umbla in blugi si tricou pe 40 de grade... Ma lasi?! M-ai auzit samaplang ca m-am julit din cauza ca am umblat in tricou? Atunci...papapapa!

Am mers si eu pe Cheia in curu gol, important e cum am facut-o... Mai terminati cu teoriile astea cretine.

 

PS Grecii, italienii, spaniolii... fara casca, fara echipament, fara...nimic. Da'i-ati vazut pe soferii lor cum merg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, niste tarani astia de umbla in blugi si tricou pe 40 de grade... Ma lasi?! M-ai auzit samaplang ca m-am julit din cauza ca am umblat in tricou? Atunci...papapapa!

Am mers si eu pe Cheia in curu gol, important e cum am facut-o... Mai terminati cu teoriile astea cretine.

 

PS Grecii, italienii, spaniolii... fara casca, fara echipament, fara...nimic. Da'i-ati vazut pe soferii lor cum merg?

chiar crezi ca te poti da cu KLE-ul racing? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va lamuresc eu, fiindca am fost acolo.

Baiatul, Katy, cum il mai stiu unii, a intrat in depasire, jeepul pe care il depasea la randul sau a iesit in depasire, neasigurandu-se. rideru a franat, a blocat roata, soferul jeepului l-a observat, a franat si el deasemenea, rideru nu a mai avut loc sa intre inapoi pe sensul sau de mers, a culcat motorul si s-a dus taras. Motorul s-a rasturnat si a lovit o masina parcata pe partea stanga a drumului(dinspre cheia spre ploiesti)si s-a oprit intre masina parcata si un damb mic de pamant. riderul s-a lovit de masina, si a alunecat sub ea.

Asta este ce am inteles de la baiat.

Cel mai important este ca rideru era constient cand am ajuns eu, astepta salvarea, lovit la umar si sold. mai departe nu stiu fiindca nu am fost la spital. a fost adus la judetean in ploiesti.

Bineinteles ca autorul moral, jeepul nu s-a oprit, nimeni nu a vazut nr de inmatriculare.

Sper ca riderul sa scape fara interventii complicate si spitalizari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vorbit acum un prieten de familie cu el si era cat de cat ok,nu stia sigur daca are ceva rupt,urma sa afle

sanatate multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar merita sa se caute prin gopro-uri cei care au fost azi pe cheia in zona si la ora accidentului, asa poate aflăm si numarul jeepanului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, niste tarani astia de umbla in blugi si tricou pe 40 de grade... Ma lasi?! M-ai auzit samaplang ca m-am julit din cauza ca am umblat in tricou? Atunci...papapapa!

Am mers si eu pe Cheia in curu gol, important e cum am facut-o... Mai terminati cu teoriile astea cretine.

 

PS Grecii, italienii, spaniolii... fara casca, fara echipament, fara...nimic. Da'i-ati vazut pe soferii lor cum merg?

vezi ca "te cauta" amon sa-ti spuna ceva in Accident 13.07.2012 iesire din Harsova, judetul Constanta poate reusesti sa te intelegi cu el,eu sunt un tampit ,cu mine nu reusesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pe motociclisti i-ai vazut?

Da, mai ales la greci...

 

chiar crezi ca te poti da cu KLE-ul racing? :blink:

Pai...fiecare martoaga are "reisingu" ei, nu?

 

vezi ca "te cauta" amon sa-ti spuna ceva in Accident 13.07.2012 iesire din Harsova, judetul Constanta poate reusesti sa te intelegi cu el,eu sunt un tampit ,cu mine nu reusesti

Vrei sa reformulezi? N-am inteles nimic...

 

Acum am vazut topicul si ti-am inteles ironia, gratuita dupa parerea mea. Pentru ca, asa cum am mai spus de o mie de ori, e fix treaba mea daca merg in curru gol, numai pielea mea e in joc, nu pun pe nimeni in pericol. Si nici nu ma plang daca ma aleg, cum s-a mai intamplat, cu cate o julitura, chestia asta mi-o asum de vreme ce e alegerea mea sa merg "nud". Deci nu vad ce freaca pe altii grija de pielea mea...

Pe de alta parte, niciodata nu am sfatuit pe nimeni sa faca cum fac eu. Tuturor le-am spus ca un strat de piele in plus e binevenit. Doar ca eu nu pot asa. Asta-i tot.

In cazul accidentelor altora, daca au fost echipati si au scapat mai usor decat daca ar fi fost in tricou, cu atat mai bine pentru ei, dar mie mi-e egal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va lamuresc eu, fiindca am fost acolo.

Baiatul, Katy, cum il mai stiu unii, a intrat in depasire, jeepul pe care il depasea la randul sau a iesit in depasire, neasigurandu-se. rideru a franat, a blocat roata, soferul jeepului l-a observat, a franat si el deasemenea, rideru nu a mai avut loc sa intre inapoi pe sensul sau de mers, a culcat motorul si s-a dus taras. Motorul s-a rasturnat si a lovit o masina parcata pe partea stanga a drumului(dinspre cheia spre ploiesti)si s-a oprit intre masina parcata si un damb mic de pamant. riderul s-a lovit de masina, si a alunecat sub ea.

Asta este ce am inteles de la baiat.

Cel mai important este ca rideru era constient cand am ajuns eu, astepta salvarea, lovit la umar si sold. mai departe nu stiu fiindca nu am fost la spital. a fost adus la judetean in ploiesti.

Bineinteles ca autorul moral, jeepul nu s-a oprit, nimeni nu a vazut nr de inmatriculare.

Sper ca riderul sa scape fara interventii complicate si spitalizari.

Ati fost la plimbare, sau sa va "dati" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati fost la plimbare, sau sa va "dati" ?

eu eram cu prietena la o plimbare spre cheia, si intamplator am oprit la ceva metri,

fara sa observ ce se intamplase. un om m-a intrebat daca sunt cu baiatul

de sub masina. realizand ca este vb despre un motociclist, mi-a stat 'ceasu'.

cand am ajuns la masina, nu-mi venea sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati fost la plimbare, sau sa va "dati" ?

Tu ce crezi?? In general lumea merge pe Cheia, "sa se dea", asta clar. Dar, nu vad care este sensul intrebarii! Conteaza?? NU! Conteaza ca un idiot cu gipan, iese in depasire fara a se asigura, ca asa este el obisnuit pe tarlaua lu' ma-sa! Ca doar de-aia si-a luat gipan, nu?? Si ca sa fie profilul "gipanistului" complet, fuge si de la locul accidentului, pe principiul "am eu vreun semn pe masina?? a existat coliziune intre motor si gipan? plm, dupa mine...potopul!"

Sanatate maxima biker-ului!

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce crezi?? In general lumea merge pe Cheia, "sa se dea", asta clar. Dar, nu vad care este sensul intrebarii! Conteaza?? NU! Conteaza ca un idiot cu gipan, iese in depasire fara a se asigura, ca asa este el obisnuit pe tarlaua lu' ma-sa! Ca doar de-aia si-a luat gipan, nu?? Si ca sa fie profilul "gipanistului" complet, fuge si de la locul accidentului, pe principiul "am eu vreun semn pe masina?? a existat coliziune intre motor si gipan? plm, dupa mine...potopul!"

Sanatate maxima biker-ului!

 

Bai baieti, NU VA MAI BAGATI SA DEPASITI masini care dau indicii ca vor la randul lor sa faca o depasire.

Care sunt indiciile? Simplu: masina care vrei sa o depasesti ruleaza f. aproape de masina din fata ei si se muta din cand in cand usor pe contrasens sa se asigure din fata.

Sunt 99% convins ca asa s-a intamplat si acest accident. Era sa mi-o fur si eu asa, dar am avut noroc si m-am invatat minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca, asa cum am mai spus de o mie de ori, e fix treaba mea daca merg in curru gol, numai pielea mea e in joc, nu pun pe nimeni in pericol.

cu asta nu prea sunt de acord si nici legea, ai obligatia sa porti casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...