Sari la conținut

Votam in Burgas duminica ?


foxbat
 Share

Postări Recomandate

ca tot imi faceam probleme, cu votatul asta

 

BULGARIA BURGAS Consulat onorific

Str. Serdika nr. 2b, et.2 Burgas 00359 56 800995

840455 consonro@gmail.com

 

 

asa iminam utilul cu placutul, fiecare ce doreste:)

 

eu unul daca Doamne Doamne vrea, voi fi in zona.

 

sa curga berea ( Kamenitza cu lamaie ) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lma si tie mai ianachime mai

ai uita ca eu vara ( cand "intineresc" ) nu dorm ? :) sau mai corect, eu vara's bulgarofil.

hai, ia da o tura ca te astept cu berea receeeeee. si cum iti place tie , "drive and go": :)

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evreii aia tocmai au sarit in aer pe acolo si tu vrei sa dai o raita pe acolo? Ma astept ca bulgarii sa fie foarte paranoici cu tot ce nu are Lada si nr. de BG, as lua-o in alta directie.

ai fost vreodata in bulgaria in ultimii 4 ani?

on: Alex, eu prezent pt orice tip de bere, cu lamaie, fara, cu coacaze.........

oricum cu alcool sa fie

 

cu votul nu stiu inca.

in ro sau in bg(burgas) vedem la fata locului :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost vreodata in bulgaria in ultimii 4 ani?

In medie cam de 6 ori pe an. Au fost ani in care am dat pe la bulgari si deloc pe litoralul romanesc. Doar ca acum cu evreii si "iranianul" alb, pletos si cu permis american, e urata treaba pe acolo o perioada pana se uita lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lma si tie mai ianachime mai

ai uita ca eu vara ( cand "intineresc" ) nu dorm ? :) sau mai corect, eu vara's bulgarofil.

hai, ia da o tura ca te astept cu berea receeeeee. si cum iti place tie , "drive and go": :)

 

sunt in praga

4 zile

imi pare rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost vreodata in bulgaria in ultimii 4 ani?

on: Alex, eu prezent pt orice tip de bere, cu lamaie, fara, cu coacaze.........

oricum cu alcool sa fie

 

cu votul nu stiu inca.

in ro sau in bg(burgas) vedem la fata locului :friends:

 

nu esti intreg, sa o tunzi din Bg pt vot ;)

nu vezi ca a venit el la noi

pe ..curand then :)

 

sunt in praga

4 zile

imi pare rau

 

mitu

lasa ca la anu' schimb prefixu, tot pe vremea asta:)

ne vedem atunci

 

nu vrei mai bine la praga???

 

ehe..vise taica vi se mai scoala ?:) , as vrea eu dar nu e loc acum

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot imi faceam probleme, cu votatul asta

 

BULGARIA BURGAS Consulat onorific

Str. Serdika nr. 2b, et.2 Burgas 00359 56 800995

840455 consonro@gmail.com

 

 

asa iminam utilul cu placutul, fiecare ce doreste:)

 

eu unul daca Doamne Doamne vrea, voi fi in zona.

 

sa curga berea ( Kamenitza cu lamaie ) :)

 

Cam departe, in rest imi place ideea cu berile (putine, 1-2, ca trebuie dupa aia sa motociclesti), si cine dracu' mai gaseste consulatul ala care nu apare pe GPS dupa 1-2 beri, ca-ti scad abilitatile la vorbit limba Bulgara pe care oricum eu nu o cunosc "decat" la nivel de meniu de restaurant. Ma gandesc sa votez totusi in Veliko Tarnovo ca mancarea e mai buna si mai ieftina chiar daca acolo cred ca nu e nici un consulat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ce te bazezi cand spui ca mancarea e mai buna si mai ieftina la Veliko Turnovo ?

 

caer e legatura cu burgas?

:)

maincare in Bg este mai ok ca in Ro, vorbim la modul general

bulgaria o definimic de la cel putin 50 km in "sud" de varna, pana acolo este manelizarea romanteasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Votam in Burgas duminica ? ca tot s-a deshis inca o sectie de votare in afara de sofia, tot imi faceam probleme, cu votatul asta

 

 

sa curga berea ( Kamenitza cu lamaie ) :)

 

D A !

 

spuneti-i PA! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D A !

 

spuneti-i PA! :wave:

 

nu stiu despre ce vorbesti, presupun ca ceva politic gen :" pa ponta " , .

sunt de acord , jos curvele politice, dar este offtopic

iar daca era un "pa" pentru mine,ok, "pa" sa fie , si "ce "

 

duminica la vot , sambata bere rece:)

bggggggg

 

Doar pe litoral (Balcik, Nisipuri, etc). Prin munti (de la Veliko in jos) nu s-au virusat inca

 

 

 

e vorba de virusare pana la "varna ", veliko, de astea de unde a auzi meltennul roman :)

 

ca in Sinermorets sau ..tzareo, slaba miscare si bien ca e asa.

un prieten drag mi a explicat ca mai bine nu mai "imprastii" cand dau delocuri faine ca se manelizeaza, :)si asa fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre ce vorbesti, presupun ca ceva politic gen :" pa ponta " , .

sunt de acord , jos curvele politice, dar este offtopic

iar daca era un "pa" pentru mine,ok, "pa" sa fie , si "ce "

 

duminica la vot , sambata bere rece:)

bggggggg

 

Doar pe litoral (Balcik, Nisipuri, etc). Prin munti (de la Veliko in jos) nu s-au virusat inca

 

 

e vorba de virusare pana la "varna ", veliko, de astea de unde a auzi meltennul roman :)

 

ca in Sinermorets sau ..tzareo, slaba miscare si bien ca e asa.

un prieten drag mi a explicat ca mai bine nu mai "imprastii" cand dau delocuri faine ca se manelizeaza, :)si asa fac

 

Divulg aici ca merg iar peste 3-4 saptamani la Primorsko - o statiune specializata pe cehi, ieftina si libera de manele. Bine, trebuie sa stii ceva cuvinte bulgaresti sau cehesti ca altfel nu pricepi ce scrie in meniu.

 

Sinemoretz pare OK la prima vedere dar in rest sucks - e pe o fundatura unde se ajunge pe un drum pe jumatate rupt. Pana in Ahtopol inca e drum european.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre ce vorbesti, presupun ca ceva politic gen :" pa ponta " , .

sunt de acord , jos curvele politice, dar este offtopic

iar daca era un "pa" pentru mine,ok, "pa" sa fie , si "ce "

 

duminica la vot , sambata bere rece:)

bggggggg

 

 

Nu era bre pt tine... ce naiba, nu se intelege pt cine? E scris adanc :lol:

:cheers:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare (mai off-topic asa) pentru cine e mai familiar cu Bulgaria: am nevoie de o sugestie de varianta cat mai rapida de a traversa Bulgaria inspre Turcia. Cine m-ar putea indruma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

 

De unde se pleacă și cand ?

 

Merci

 

Foxu a plecat deja de azi dimineata (sau cel putin asa zicea aseara). Eu plec pe la 6-7 din Bucuresti. Am bagajul cu mine la servici si o sterg direct. Mai e cineva din Ploiesti, dar nu a mai dat nici un semn, nu stiu cand pleaca. De altii nu mai stiu, poate mai zice Foxu, daca mai intra pe aici.

 

O intrebare (mai off-topic asa) pentru cine e mai familiar cu Bulgaria: am nevoie de o sugestie de varianta cat mai rapida de a traversa Bulgaria inspre Turcia. Cine m-ar putea indruma?

 

N-am mai ajuns prin Bulgaria anu asta, deci nu stiu cum mai sunt drumurile. Dar din cunostintele de anul trecut, cel mai bun ar fi cam asa: Ruse-Veliko-Gurkovo-Maglizh-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Haskovo-Svilengrad-Edirne.Fii atent la ocolul prin Maglizh, ca daca ratezi iesirea din Gurkovo, prin Nova Zagora am inteles ca e drumul jalnic.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxu a plecat deja de azi dimineata (sau cel putin asa zicea aseara). Eu plec pe la 6-7 din Bucuresti. Am bagajul cu mine la servici si o sterg direct. Mai e cineva din Ploiesti, dar nu a mai dat nici un semn, nu stiu cand pleaca. De altii nu mai stiu, poate mai zice Foxu, daca mai intra pe aici.

 

 

O

N-am mai ajuns prin Bulgaria anu asta, deci nu stiu cum mai sunt drumurile. Dar din cunostintele de anul trecut, cel mai bun ar fi cam asa: Ruse-Veliko-Gurkovo-Maglizh-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Haskovo-Svilengrad-Edirne.Fii atent la ocolul prin Maglizh, ca daca ratezi iesirea din Gurkovo, prin Nova Zagora am inteles ca e drumul jalnic.

 

 

Bereea e rece.marea beton.scariletel la varadero polizate.si la pasager.a 5 bere zagorca e la ghkozdan.inca o baie in mare si ma duc:)

Vezi ca o bucTa de autostrada e in lucru si se ocoleste.drive safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si catzelul....? :scratch:

 

P.S. Ai grija cu Zagorcile alea, ca nu mai nimeresti sectia de votare. Hîc! :cheers: :grinbandit:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxu a plecat deja de azi dimineata (sau cel putin asa zicea aseara). Eu plec pe la 6-7 din Bucuresti. Am bagajul cu mine la servici si o sterg direct. Mai e cineva din Ploiesti, dar nu a mai dat nici un semn, nu stiu cand pleaca. De altii nu mai stiu, poate mai zice Foxu, daca mai intra pe aici.

 

 

 

N-am mai ajuns prin Bulgaria anu asta, deci nu stiu cum mai sunt drumurile. Dar din cunostintele de anul trecut, cel mai bun ar fi cam asa: Ruse-Veliko-Gurkovo-Maglizh-Stara Zagora-Dimitrovgrad-Haskovo-Svilengrad-Edirne.Fii atent la ocolul prin Maglizh, ca daca ratezi iesirea din Gurkovo, prin Nova Zagora am inteles ca e drumul jalnic.

 

Subscriu. Anul trecut am facut Gurkovo-Nova Zagora din greseala (mi-am pus way-point Nova Zagora in GPS ca asa credeam eu ca trebuie) si drumul ala e o porcarie cu nenumarate gropi la umbra partiala (astfel incat nu poti sa stii daca e groapa sau umbra de creanga) si chiar bucati de drum pavat cu pietre cu zeci de ani in urma. Dar Gurkovo - Kazanlak e perfect (testat de mine in iunie 2012 la intrunirea de la Kazanlak).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...