Sari la conținut

ACCIDENT LIVIU REBREANU SECTOR 3


steliadis
 Share

Postări Recomandate

Nu credeam, si nu -mi doream sa ajung sa scriu despre 2 accidente intr-o singura zi. Dupa ce dimineata am vazut accidentul d ela Marasesti, acum pe seara ma intorceam acasa si in fata magazinului LIDL de la capatul lui 335, am vazut al 2lea accident. O babatie cu un renault twingo parca, venea dinspre TITAN si a facut brusc stanga spre Lidl chiar daca din fata venea un motociclist. Riderul am inteles ca avea pielea julita pana la os. L-a luat salvarea. Daca nu are oase rupte probabil ca in 2 saptamani o sa fie ca nou. Problema este ca parca sunt din ce in ce mai multe accidente cu mosi si babe care fac stanga sau dreapta fara sa se asigur. Nr motorului B- - NIG (sau MIG)

 

Mare grija in trafic

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a povestit un coleg de serviciu de dimineata cum a vazut el aseara LIVE un accident de la balconul unui prieten.

Motociclistul era echipat full cu slapi si bermude, si parea ca face o liniuta cu un altul.

Dupa impact s-a ridicat, a injurat soferita, a dat cu casca de pamant si s-a asezat pe bordura, probabil incepea sa simta.

Ambulanta se pare ca a ajuns destul de greu (juma de ora zicea colegu').

Nasol cu soferii aiuriti, dar si noi o ardem aiurea.

 

Asfalt uscat.

 

PS. Daca nu asa s-au intamplat faptele, my bad, asta mi s-a povestit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!

Sunt zile negre uneori. Si mie mi-a intors in fata, efectiv uitandu-se la mine, unul cu un animal de Q7, negru. Nu am vazut numerele, dar parea ca este un sofer cu un boss in spate. Amandoi priveau la mine si abia au oprit sa ma lase sa trec. In timp ce franam ma gandeam daca va opri pana la urma. Treaba s-a intamplat exact in fata magazinului Kronau. Probabil ca iesise din pasaj si an intors sa reintre in pasaj. Atentie si la mosi si babute. In general se pot recunoaste dupa palarie si pozitia crispata de la volan. Nu mai au o atentie distributiva eficienta. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pilotul era un baiat cumpatat si atent. MOARTE CONSERVARULUI.

 

Recap: SQUID fara echipament care facea liniuta, si tot el e nervos ca nu l-a vazut soferul de masina? Incep sa cred ca Tsunami avea dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei daca e unul din indivizii care fac galagie(cu ale lor motoare turate) noaptea prin zona Rebreanu/Grigorescu , sa ii fie de bine , eu nu pot sa dorm cu fereastra deschisa din primavara.

Editat de pstefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam, si nu -mi doream sa ajung sa scriu despre 2 accidente intr-o singura zi. Dupa ce dimineata am vazut accidentul d ela Marasesti, acum pe seara ma intorceam acasa si in fata magazinului LIDL de la capatul lui 335, am vazut al 2lea accident. O babatie cu un renault twingo parca, venea dinspre TITAN si a facut brusc stanga spre Lidl chiar daca din fata venea un motociclist. Riderul am inteles ca avea pielea julita pana la os. L-a luat salvarea. Daca nu are oase rupte probabil ca in 2 saptamani o sa fie ca nou. Problema este ca parca sunt din ce in ce mai multe accidente cu mosi si babe care fac stanga sau dreapta fara sa se asigur. Nr motorului B- - NIG (sau MIG)

 

Mare grija in trafic

 

Motocicleta cu nr. B- -NIG (Busa) nu a fost implicata in accident. A ajuns primul la fata locului si a dat o mana de ajutor. Motocicleta implicata in accident este un 600RR cu nr. CL- -BOX (detalii aflate de la proprietarul Busei). In rest, ai dreptate. Conducatorul auto a virat la stanga neacordand prioritate motociclistului. Multa sanatate rider-ului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta cu nr. B- -NIG (Busa) nu a fost implicata in accident. A ajuns primul la fata locului si a dat o mana de ajutor. Motocicleta implicata in accident este un 600RR cu nr. CL- -BOX (detalii aflate de la proprietarul Busei). In rest, ai dreptate. Conducatorul auto a virat la stanga neacordand prioritate motociclistului. Multa sanatate rider-ului!

 

greseala mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniuta de la capat la 335 spre mega???,plm e si statie de tramvai,si ies multi de pe strada aia din dreapta,nu vad de ce ai face liniuta acolo.de ce nu a asteptat 400 m pana pe grigorescu de la metrou titan spre policlinica ca nu sunt pericole mari acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , sa o arda toti pe grigorescu cum dracu , ca e "safe", ia mai bine sa astepte pana iese din Bucuresti macar.

decat sa o arda spre diham,unde e trecere de pietoni, mai bine acolo...de cate ori nu eram la intrunire la metrou titan 2 si vedeam vecinii nostri de cartier cu blana pe zebra......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...