Sari la conținut

Repara cineva stator pentru husqvarna ?


Postări Recomandate

incearca in localitatea ta atelierele auto care repara alternatoare - sunt electricienii vechi care bobineaza! Sau orice alt service care face bobinari - spui la ce ai nevoie s-o folosesti si sigur te pot ajuta! Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o husqvarna cr 250 din 2000 si mi' s'a ars o bobina de la stator....repara cineva asa ceva? ma pute'ti ajuta cu un numar de telefon, mail ceva? am atasat si o poza cu statorulpost-51960-0-84799400-1343825854_thumb.jpg

Vad ca esti din Buzau!

Eu am avut o problema similara la EN si am mers cu statorul spre iesirea catre Braila, in zona aia cu casele (vii dinspre Gorbaciov spre Braila) si undeva pe partea dreapta e un atelier de reparatii pompe de presiune. Intreaba acolo daca au lac rezistent la ulei pentru ca sa poti izola reparatia. Dupa ce ai facut rost de lac, desfa infasurarea bobinei pana in locul in care este intrerupt firul, lipeste-l cu cositor si dupa aceea infoasoara-l la loc si da cateva straturi de lac peste lipitura, avand grija sa nu faci scurt intre infasurari (trage un tub termocontractil peste zona cu lipitura eventual).

Da lac la greu peste, cel putin vreo 4 sau 5 straturi. Lasa fiecare strat sa se usuce bine bine, cateva ore sau mai bine.

Statorul meu a fost reparat asa si merge fara probleme de 4 ani!

Secretul e lacul folosit la pompele alea hidraulice sau ce naiba repara aia acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...