Sari la conținut

Accident Vrancea Tisita


mikita
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva detalii despre accidentul de la Tisita din Vrancea?

 

Am inteles ca un motociclis/scuteristt a fost calcat pe cap de un microbuz. Din cele intelese de la prieteni era un motor negru.

 

http://www.monitorul...5_2_132896.html

 

Am gasit mai multe detalii:

 

http://www.vranceamedia.ro/foto-accident-mortal-la-garoafa-un-motociclist-si-a-pierdut-viata/

 

 

Numele lui era Adrian Cătălin Grosu.Odihneasca-se in pace :rose:

 

 

Editat de mikita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, trist....

Abia astept 2013, sa dea legea cu permisele si sa mai salveze de prin inconstientii (majoritatea) sinucigasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterist/motociclist,tot 2 roti a avut. Dar ce scuter sa fi fost de ''avea viteza mare'' ? Daca era de 50 nu stiu ce viteza mare putea sa fi avut.

 

Dumnezeu sa-l ierte. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mare angajament ambele link-uri.

vranceamedia ar putea concura cu timesnewroman, insa din pacate nu apare nicaieri un disclaimer de pamflet pe site-ul ala, deci aia chiar au o parere buna despre ei...

 

rip pentru scuterist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterist/motociclist,tot 2 roti a avut. Dar ce scuter sa fi fost de ''avea viteza mare'' ? Daca era de 50 nu stiu ce viteza mare putea sa fi avut.

 

Dumnezeu sa-l ierte. :rose:

 

Scuterele de 50cmc se pot modifica, setul motor poate fi inlocuit cu unul de 125 si atunci toata jucaria de 120 de kg devine o bomba pe roti. O spun din proprie experienta, detin un maxi scooter de 200cmc ( schimbat set motor cu unul mai performant ), acceleratie si cuplu marit, raspuns mai rapid in acceleratie etc. Eram in pasaj la Unirea, aveam cam 110-120 la ora cand pe langa mine a trecut un scuter de 50 cmc modificat, am crezut ca stau pe loc, ma gandeam sa ma dau jos si sa-l pun pe cric....asa ca, cei care detin scutere de 50cmc le modifica schimband set motor, variator, ambreiaj, transmisie etc.

 

Subscrius la ce a scris cryss, asteptam legea din 2013, prea multi inconstienti pe strada si din pacate atrag dupa ei si vatamarea/moartea altor persoane total nevinovate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mare angajament ambele link-uri.

vranceamedia ar putea concura cu timesnewroman, insa din pacate nu apare nicaieri un disclaimer de pamflet pe site-ul ala, deci aia chiar au o parere buna despre ei...

 

rip pentru scuterist.

 

in primul rand RIP pentru scuterist si Dumnezeu sa il odihneasca.

 

In al doilea rand, scuze, dar nu m-am putut abtine, am ras cu voce tare cand am citit cum au redactat idiotii aia articolul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...