Sari la conținut

Ij Planeta 5


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

300 Euro sau 10 milioane de lei vechi.

Are unele mici probleme: arcul de le schimbator cateva mate electrice si schimbatorul avansat care lipseste.

Are fata (roata, frana disc, amortizoare si rezervor) de Honda Rebel.

Are acte ok (carte de identitate si talon).

Electrica pe 12 volti.

Motor' ok.

O dau pantru ca nevasta-mea nu o mai vrea. Vrea un Marauder.

Telefon 0722612717. Sau mailul din profil. Sau PM. Sau aici.

Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da noi suntem cei care te-au sunat azi ptr simbata ,azi tinem "sedinta " facem comisie

 

OK Ne vedem in week-end, daca va mai intereseaza. Daca nu v-as ruga sa-mi dati macar un telefon pe vineri-sambata ca m-a mai sunat un tip si i-am zis ca ii spun sambata seara daca mai am motoru.

 

fremos, da parca avea o problema cu actele, omologarea parca.

 

Nu stiu sigur cum e pentru ca are omologare individuala in cartea de identitate. Dar eu n-am fost cu ea la RAR si nu stiu daca omologarea aia individula a fost facuta dupa ce au fost facute toate modificarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super..pacat ca n-am bani...pana la urma cum sta cu omologarea aia? cred ca daca treci cu el pe la dinicuta sa ii faci itp-ul te ia la scandal, avand in vedere ca se ia de un cauciuc putin mai mare, fara ca macar sa testeze franele sau directia... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata e hotarita treaba la noi in gasca de la rosu , simbata va veni bici sa il vada iar duminica va veni pitacu care e mai mult decit stirnit sa o ia :cheers: . vorbim la telefon vineri seara sa ai actele aproape :friends: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super..pacat ca n-am bani...pana la urma cum sta cu omologarea aia? cred ca daca treci cu el pe la dinicuta sa ii faci itp-ul te ia la scandal, avand in vedere ca se ia de un cauciuc putin mai mare, fara ca macar sa testeze franele sau directia... :friends:

 

ITP faci la orice service autorizat. Trebuie sa fii ticnit sa-ti faci ITP la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ITP faci la orice service autorizat. Trebuie sa fii ticnit sa-ti faci ITP la RAR.

 

De exemplu la Braila La RAR nu se face ITP la motociclete. Numai la service-urile autorizate pentru asta. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru cine are nevoie eu stiu unu' in Bucuresti la Service Inscut pe Preciziei, pe langa Coca Cola.

 

merci mult ombre..am un amic care a fost cu ktm-u in voluntexas la renumitu dinicuta si a facut gat la cauciucuri, fara ca macar sa verifice franele sau directia :friends: nici n-a stat la discutii al req jegos....

 

si itp poti face doar la service autorizate dinc ate stiu...e bine ca se poate face si acolo unde zici...sa dau pontu amicului....motoru tau e in regula cu actele?e misto rau, vad ca deja s-a bagat lumea sa il cumpere

 

o intrebare am...cum schimbi vitezele? :cheers: vad ca ai pt picior sudate pe cadru, dar schimbatoru e la locul lui, fara locul unde tii piciorul :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult ombre..am un amic care a fost cu ktm-u in voluntexas la renumitu dinicuta si a facut gat la cauciucuri, fara ca macar sa verifice franele sau directia :friends: nici n-a stat la discutii al req jegos....

 

si itp poti face doar la service autorizate dinc ate stiu...e bine ca se poate face si acolo unde zici...sa dau pontu amicului....motoru tau e in regula cu actele?e misto rau, vad ca deja s-a bagat lumea sa il cumpere

 

o intrebare am...cum schimbi vitezele? :cheers: vad ca ai pt picior sudate pe cadru, dar schimbatoru e la locul lui, fara locul unde tii piciorul :drink:

 

Cu actele e ok (carte si talon).

Cu schimbatoru' e asa:I-am facut avansate dar materialul de la parghiile de la schimbator a fost de KaKa si s-a rup o tija. Acum i-am pus pedala originala ca sa poata oamenii care or veni sa-l vada sa probeze cutia. Personal la ultimele probe dupa ce am schimbat puntea de diode am schimbat a-ntaia si a doua cu mana. Mai mult nu m-am riscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult ombre..am un amic care a fost cu ktm-u in voluntexas la renumitu dinicuta si a facut gat la cauciucuri, fara ca macar sa verifice franele sau directia :friends: nici n-a stat la discutii al req jegos....

 

si itp poti face doar la service autorizate dinc ate stiu...e bine ca se poate face si acolo unde zici...sa dau pontu amicului....motoru tau e in regula cu actele?e misto rau, vad ca deja s-a bagat lumea sa il cumpere

 

o intrebare am...cum schimbi vitezele? :cheers: vad ca ai pt picior sudate pe cadru, dar schimbatoru e la locul lui, fara locul unde tii piciorul :drink:

 

Aia este IDENTIFICARE nu ITP. La identificare nu-ti verifica starea tehnica (ITP-ul este pentru asta) ci dc motocicleta corespunde cu datele din cartea de identitate si dc are omologari pt modificarile facute. Si da, Dinicutu face gat rau. La fel si Banoiu. Sunt niste jegosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia este IDENTIFICARE nu ITP. La identificare nu-ti verifica starea tehnica (ITP-ul este pentru asta) ci dc motocicleta corespunde cu datele din cartea de identitate si dc are omologari pt modificarile facute. Si da, Dinicutu face gat rau. La fel si Banoiu. Sunt niste jegosi.

 

pai req stie ce o fi vrut el sa ii faca....cert e ca tre sa inmatriculeze ktm-ul si a treb sa treaca pe la bunul dinicucuta...a facut gat la cauciuce... :friends:

 

stiu...la identificare o pune pe post de manechin...o pozeaza, iar itp-ul n-are nev de prezentare...inspectia tehnica periodica...mi se pare buna, ca tre sa fi nebun sa iesi cu motorul praf, cum fac eu :drink: e vb de viata ta pana la urma...dar sa nu ii verifici tu alte lucruri importante si sa faci gat cum ai vaz cauciucul, aiurea rau...tipul cu ktm e Hell_boy...daia am intrebat de omologare si acte, blablabla...ca ij-u omului e smecher rau :cheers:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu actele e ok (carte si talon).

de cand pana mea e ok cu actelezi dreak ca are cadru taiat unde are seaua aia si ca nu trece mama identificarii cu porcaria in cauza daca nu da o mare spaga :friends: .

restul de bricolaje se rezolva usor, te duci la rar cu piesele de pe motorul unui prieten, dar cu taietura aia pe cadru NICIODATA

 

p.s. ramasese vorba ca spui despre micile probleme, si nu e nevoie sa zic eu, nu?

 

 

 

pt cine nu stie, zona modificata e aia incercuita de mine cu rosu, iar cu albastru e trasata pozitia normala a cadrului. nici dreaq nu omologheaza asa ceva in ro pe bune. nu de asta stai si tu pe bara? astea nu sunt acte ok, altfel mergeai la mare pe el

post-351-1163200704_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand pana mea e ok cu actelezi dreak ca are cadru taiat unde are seaua aia si ca nu trece mama identificarii cu porcaria in cauza daca nu da o mare spaga :friends: .

restul de bricolaje se rezolva usor, te duci la rar cu piesele de pe motorul unui prieten, dar cu taietura aia pe cadru NICIODATA

 

p.s. ramasese vorba ca spui despre micile probleme, si nu e nevoie sa zic eu, nu?

pt cine nu stie, zona modificata e aia incercuita de mine cu rosu, iar cu albastru e trasata pozitia normala a cadrului. nici dreaq nu omologheaza asa ceva in ro pe bune. nu de asta stai si tu pe bara? astea nu sunt acte ok, altfel mergeai la mare pe el

 

frate da te pricepi la desen :blink: strici combinatia omului....eu unu ma pricep cat de cat la astea sa imi dau seama de modificare...de mers la mare cred ca poti mere, nu te opresc, sau daca o fac, nu cred ca se prind :cheers: ...la inmatriculare sunt belele...parerea mea...in rest..motoru e super :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate da te pricepi la desen :cheers: strici combinatia omului....eu unu ma pricep cat de cat la astea sa imi dau seama de modificare...de mers la mare cred ca poti mere, nu te opresc, sau daca o fac, nu cred ca se prind :drink: ...la inmatriculare sunt belele...parerea mea...in rest..motoru e super :friends:

fix de combinatia omului ma doare. tot inainte cu faze din astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fix de combinatia omului ma doare. tot inainte cu faze din astea

 

omuincearca sa isi vanda marfa...il inteleg...stii, prost e ala care da, nu cel care cere...pacat de decuparea aia ca in rest motoru merita...parerea mea... :friends:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omuincearca sa isi vanda marfa...il inteleg...stii, prost e ala care da, cu cel care cere...pacat de decuparea aia ca in rest motoru merita...parerea mea... :friends:

asta se face la targ si nici acolo si se cheama tzeapa. sper sa iei ca vad ca iti place :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...