Sari la conținut

deja vu accident rares la unirii acum 2 ani


foxbat
 Share

Postări Recomandate

copy paste...scuter, interesectie mega mare si in plina zi...

 

veneam de la Obor si ma opresc la semaforul de la Doaman Ghica cu Colentina.

 

ditamai interrsectia, benzin cacalau, soare cat casa, cald afara..

 

stau si se face verde. ( pe banda 2 din cele 4 - 5 cate sunt,. flancat de masini , fiecare corect pe banda lui ) . eu tinand o intreaga banda ..

 

ma asigur ca nu trece vreun intarziat ep galbne si plec. ma asigur inca odata ,in timp ce acceleram Doamne multam. SI ...trece unul in graba. Mega rosu, taie toate intersectia ( sunt , repet, 4 - 5 benzi). Clacsoane, alea alea.

aia de langa mine, masini, deja ma intrecusera si se infipsesesere si ei in frane.

 

ok, plec de pe loc inca o data, si ..iar ma asigur. Si ..un mare logan visinu trece...cu cel putin 50 km / h ca prin ...branza. milimietric de TOATE masinile care si ele plecasera.

si trece ..ca pe camp, peste liniile de tramvai , printre masinile de pe partea celallte unde iar sunt 4 benzi....

 

 

NICI MACAR NU A FRANAT!!! evidnet ca se auzeau claxoane cred pana al buzau, de calendarul ortodox nu mai zic..

 

 

exact ca la accidentul lui Rares ...dupa primul nebun care a trecut pe rosu...mi s a aprins beculetul si i-am multumit lui Dumnezeu ca Rares e ( Cat de cat) bine si...asta m-a salvat - nu ma mai uitam inca odata in dreapta, cu toate masinile care plecasera deja a II a oara..daca nu mi aminteam ..

 

 

fara nici o remuscare, a fost din seria aia cu Sergiu Nicolaescu, se lasa cu mega carambol...ala daca aveam cum , il ...linsam...

 

 

atentie, sunt ..nu stiu ce sa spun, dincolo de cuvinte, chiar asa situatia n-am mai vazut....

 

 

din dinamica situatiei sa nu aud pe cineva ca " era galben" ...sau a " fortat un pic rosul.."

 

au fortat 2 imbecili ROSU , dupa ce TOATA interesectia era goala si noi ( toti , 4 benzi plecasem pe verde),

 

 

daca primul a fost criminal. cu acte in regula.... al II lea nu stiu cum sa ii spun, e ca n videoclipul ala cu rusii care asta fac, trec pe rosu..in jocul gen ' puiul"

 

 

aslfalt uscat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Similar un accident ieri pe Rahova, motociclistul a plecat pe verde, un ametit a trecut pe rosu, moto a franat cand l-a vazut pe ala ca vine si din spate a fost lovit f usor de o masina. Faza buna a fost ca de abia plecau de la semafor, deci viteza ioc. Ghici cine era cu gura mare? Exact marlanul care a trecut pe rosu.

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe stirileprotv cu "accident ferrari china" sa vezi acolo "distractie"... La noi de ce sa nu se poata?!?!

 

Bine ca ai postat, poate asa mai baga vreun incepator la cap ca nu e bine sa pleci ghiulea de la semafor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot colentina pana la mosilor, daca nu ii dai tare, ai conserve-n fund, taximetristi grabiti care vor sa imparta banda cu tine. Am vazut acolo unirii... MARTI eram 4, urcam spre universitate si a facut slalom printre noi unul cu un gipan Audi. Am scapat nr inmatriculare, nu se mai merita sa te misti fara camera la tine. Sa zic ca mergeam legal si ca-l puteam face pe fraier la liniuta? E de prisos...

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...