Sari la conținut

Vulcanizare Moto?


Disturber
 Share

Postări Recomandate

Va salut! M-ar interesa si pe mine o vulcanizare prin Bucuresti sau prin imprejurimi, ce se ocupa si de moto, sau un atelier moto ce schimba si cauciucuri. Ma intereseaza sa fie ok baietii si nu in ultimul rand si pretul pentru ambele cauciucuri. Thx! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! M-ar interesa si pe mine o vulcanizare prin Bucuresti sau prin imprejurimi, ce se ocupa si de moto, sau un atelier moto ce schimba si cauciucuri. Ma intereseaza sa fie ok baietii si nu in ultimul rand si pretul pentru ambele cauciucuri. Thx! :)

Eu am schimbat pe soseaua chitilei pe strada minerva e un baiat care are un service motoruote ii zice.

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomand pe baiatul care aduce si cauciucuri de aici : http://anvelopemoto.eu/. Din ce am avut de-a face el este ok (montaj, echilibrat, etc, etc). Ca si pret undeva pe la 100 de lei cred ca este (demontat,schimbat,echilibrat,schimbat)

 

Multumesc de info, dar totusi...atat de mult pentru 2 cauciucuri?

 

Eu am schimbat pe soseaua chitilei pe strada minerva e un baiat care are un service motoruote ii zice.

Lucreaza ok? Cam cat ti-a luat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info, dar totusi...atat de mult pentru 2 cauciucuri?

 

 

Lucreaza ok? Cam cat ti-a luat? :)

Foarte profesionist mi-a luat 45 de lei acum 1 an ce e drept pt roata fata demontat+dejantat+jantat+echilibrat+montat. poti suna sa il intrebi, in Bucuresti mai peste tot este 50 de lei de roata. E bine sa faci lucrarea la un service, dai 100 de lei dar e o treaba de calitate. Eu ma dusesem la o vulcanizare aia, o rezolvam domne scoatem cu ranga dar o sa va coste ca e de munca, ca fapt divers imi cerusera si 70 de lei :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! M-ar interesa si pe mine o vulcanizare prin Bucuresti sau prin imprejurimi, ce se ocupa si de moto, sau un atelier moto ce schimba si cauciucuri. Ma intereseaza sa fie ok baietii si nu in ultimul rand si pretul pentru ambele cauciucuri. Thx! :)

 

Te pot ajuta.

 

Poate ca te intrebi de ce costa.... ei bine si asta depinde. Adica unde te duci sa platesti lucrarea.

Eu nu cunosc inca vulcanizare care sa faca toate operatiunile obligatorii la schimbul de cauciucuri:

Sa-ti zica daca ai rotile si/sau discurile descentrate.

Sa iti zica daca iti functioneaza franele in parametri - pistoane blocate, placute nasoale care duc la discuri distruse

Rulmenti - sunt buni, rai, trebuie schimbati, mai merg?

Cauciucul se pune cu punctul unde trebuie pe janta. La depresat guma de pe janta - atentie, se poate lasa cu lacrimi daca nu se face cum trebuie - mai ales roata fata ;)

Lantul - reglat cum trebuie in punctul de maxima tensiune.

 

Pretul poate (nu e obligatoriu) reflecta si calitatea lucrarii. Eu nu cunosc foarte putine locuri in Bucuresti unde sa se faca operatiunea cu tacam complet.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe plevnei vulcanizare auto-moto, iti ia cam 100 de lei pentru ambele roti. Nu e ca la masina demontatul rotii, se chinuie ceva, asa ca isi merita banii. Si mai e unul pe giulesti dupa capatul tramvaiului 11, acolo nu stiu cat costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte profesionist mi-a luat 45 de lei acum 1 an ce e drept pt roata fata demontat+dejantat+jantat+echilibrat+montat. poti suna sa il intrebi, in Bucuresti mai peste tot este 50 de lei de roata. E bine sa faci lucrarea la un service, dai 100 de lei dar e o treaba de calitate. Eu ma dusesem la o vulcanizare aia, o rezolvam domne scoatem cu ranga dar o sa va coste ca e de munca, ca fapt divers imi cerusera si 70 de lei :crack:

 

Anul acesta in primavara am schimbat eu la ei amandoua gumele. Pentru demomantat roti+dejantat+echilibrat+schimbat valvele+montat inapoi pe mobra m-a costat 100 lei si am fost foarte multumit de lucrare si de ei.

Editat de Bandit_Bora
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

http://www.autoagusta.ro/ asta e in comuna catelu si te costa tot 100 de lei (schimbat si echilibrat). Eu la ei am schimbat si am fost multumit.

...

 

Recomand si eu aceasta vulcanizare, oameni foarte de treaba, pret 20 lei montat demontat schimbat cauciuc + 20 lei echilibrat de roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...