Sari la conținut

propunere weekend 12/14 10/2012


vik55
 Share

Postări Recomandate

Pe aici nu prea se inghesuie lumea se vede............"deci dincolo halatul este mai ieftin " .....pai cred ca este cazul se ne bagam si noi atunci .

Acum tocmai setam navigatia pt Buc - Balcik [ am bagat balcic fiind mai important, la setat imediat ] a afisat 2 rute ,una rapida [ A2] si varianta scurta ,arata ceva pe la Silistra deci vreti varianta scurta .............? ma duc sa o resetez pe varianta scurta si cred ca varianta cu 2 grupuri s-a cam dus ,nu are rost sa plecam decat 2 pe [A2] din pacate fimiu nu mai merge si nici nu vreau sa fortez nota fiind si incepator .

 

Pe aici nu prea se inghesuie lumea se vede............"deci dincolo halatul este mai ieftin " .....pai cred ca este cazul se ne bagam si noi atunci .

Acum tocmai setam navigatia pt Buc - Balcik [ am bagat balcic fiind mai important, la setat imediat ] a afisat 2 rute ,una rapida [ A2] si varianta scurta ,arata ceva pe la Silistra deci vreti varianta scurta .............? ma duc sa o resetez pe varianta scurta si cred ca varianta cu 2 grupuri s-a cam dus ,nu are rost sa plecam decat 2 pe [A2] din pacate fimiu nu mai merge si nici nu vreau sa fortez nota fiind si incepator .

 

Bucuresti-Calarasi-Ostrov-(bac)-Silistra-Dobrich-Kavarna-Dalboka

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu e numai dupa mine. wink.gif

Noi tre' sa ne oprim sa mancam.... Sa admiram... etc

Plus ca avem si oameni cu probleme de "spinari" si pasagere, e mai nasol pentru ei sa mearga fara oprire si prea mult.

 

Presupunand ca se va ajunge la acest traseu in final < http://goo.gl/maps/eYxVG >, si vremea nu va fi f. rea as merge si eu cu voi , dar nu am auzit nimic cum vom face cu cazarea...!? Pe acest traseu in apropiere de Varna se poate vizita "Padurea de piatra" unica in Europa, de stiut ca taxa de vizitare e de 3 leva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici nu prea se inghesuie lumea se vede............"deci dincolo halatul este mai ieftin " .....pai cred ca este cazul se ne bagam si noi atunci .

Acum tocmai setam navigatia pt Buc - Balcik [ am bagat balcic fiind mai important, la setat imediat ] a afisat 2 rute ,una rapida [ A2] si varianta scurta ,arata ceva pe la Silistra deci vreti varianta scurta .............? ma duc sa o resetez pe varianta scurta si cred ca varianta cu 2 grupuri s-a cam dus ,nu are rost sa plecam decat 2 pe [A2] din pacate fimiu nu mai merge si nici nu vreau sa fortez nota fiind si incepator .

 

 

 

Bucuresti-Calarasi-Ostrov-(bac)-Silistra-Dobrich-Kavarna-Dalboka

Pai "pensionarii" nu erau aia de pe A2?

Ca daca e asa atunci din ce am inteles de la Beatrice vin si choperistii +ea si Miha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupunand ca se va ajunge la acest traseu in final < http://goo.gl/maps/e...l/maps/eYxVG >, si vremea nu va fi f. rea as merge si eu cu voi , dar nu am auzit nimic cum vom face cu cazarea...!? Pe acest traseu in apropiere de Varna se poate vizita "Padurea de piatra" unica in Europa, de stiut ca taxa de vizitare e de 3 leva.

 

http://goo.gl/maps/CLKHy - despre acest traseu vorbeam - am avut ceva pb. cu inserarea... o eroare tot aparea.

Editat de iulius59
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ati mai sta si voi p-acasa...!

off... n-am asigurare. Si in Ro ca in Ro, dar in Bg chiar nu vreau sa las permisul si talonu... Si sa platesc 6 luni de iarna doar pentru un wk...

prognoza zice ca ploaie...

what to do, what to do...?

 

o mai gandesc, dc e sa ma hotarasc si eu, dau un semn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Posibil sa vin si eu duminica, desi deja e cam frig si asfaltul rece, prin urmare e de mers "choppereste"..macar sa nu ploua.

 

@micla: nici eu nu am voie in afara tarii, dar in Bulgaria nu te opreste nici dracu' ;) asa ca nu stiu daca tre sa iti faci griji

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensionarii erau cei de pe drumul vechi mers mai domol cu mai multe opriri

 

in cazu' asta my bad :)

Atunci raman si eu cu pensionarii :) .

 

Sa stabilit unde e intalnirea si la cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Posibil sa vin si eu duminica, desi deja e cam frig si asfaltul rece, prin urmare e de mers "choppereste"..macar sa nu ploua.

 

@micla: nici eu nu am voie in afara tarii, dar in Bulgaria nu te opreste nici dracu' ;) asa ca nu stiu daca tre sa iti faci griji

 

la intrarea in tara mi-a verificat doar talonul si m-a pus sa-mi dau jos casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la intrarea in tara mi-a verificat doar talonul si m-a pus sa-mi dau jos casca.

 

depinde de vama

si de cat de aglomerat este

 

la vama veche la intrare in tara ne a intrebat daca suntem romani si nici nu s a uitat la acte

la giurgiu a verificat doar talon si numar cand am iesit si nimic cand am intrat

la silistra mai ciudatei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine-acuma io cuminte nu stau,

"iti poti da seama acum ca poza din buletin nu e o poza grozava, poti vede o diferenta, si-i trag un zambet fortat!"

ea:

"absolut, poza din buletin e mai tacuta...!"

 

apoi i-am zis ca fac pariu ca atunci cand o sa verifice motorul din spatele meu o sa incline capul,

 

a plecat la cel din spate si ala avea numarul pus vertical..

a inceput sa intoarca dovleacu' dar si-a adus aminte, s-a oprit, a bufnit in ras si s-a uitat daca o urmaresc.

deja faceam dojenitor cu degetul, :lol:

 

asta era la vama veche in romania

 

e clar ca sufar ca nu vorbesc cu nimeni in casca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor ...............nu vreau sa fiu un ipocrit ...ati vazut astazi progoza pe Romanica zona sud Constanta , Mangalia si evident [ Bg ] zona unde vrem sa mergem .Eu nu stiu ce sa mai cred despre aceste site-uri cu prognozele lor ,acum 4/5 zile alta era prognoza ,astazi pt weekend este altceva ,ploi pe zona Constanta ,Mangalia , Balcik pt vineri si sambata iar pt duminica cer inorat , rog daca nu este asa sa fiu combatut ,nu stiu ce sa mai zic cu plecarea asta poate mi-am dorit-o prea mult asa pt un sfarsit de sezon ........................

Astept parerile si optiunile voastre sa pot lua si eu o hotarare..................

 

Fratilor ...............nu vreau sa fiu un ipocrit ...ati vazut astazi progoza pe Romanica zona sud Constanta , Mangalia si evident [ Bg ] zona unde vrem sa mergem .Eu nu stiu ce sa mai cred despre aceste site-uri cu prognozele lor ,acum 4/5 zile alta era prognoza ,astazi pt weekend este altceva ,ploi pe zona Constanta ,Mangalia , Balcik pt vineri si sambata iar pt duminica cer inorat , rog daca nu este asa sa fiu combatut ,nu stiu ce sa mai zic cu plecarea asta poate mi-am dorit-o prea mult asa pt un sfarsit de sezon ........................

Astept parerile si optiunile voastre sa pot lua si eu o hotarare..................

 

* daca puteti cei care sunteti pe aici spuneti o vb ............ma suna aia de la banca ier am cerut sa cumpar niste leva si acum nu stiu ce sa fac ........Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A2 este AUTOSTRADA

si de e ai vrea sa mergi INCET pe zona unde poti tine moto la 130

 

nu te recunosc, raspunsul corect era, 139.5

 

dar fac pariu ca autostrada + drumul pe coasta dureaza mai mult decat as face le silistra - balcick si asta cu asteptare la ferry, si cele 3 curbe pana la kavarna

 

 

* daca puteti cei care sunteti pe aici spuneti o vb ............ma suna aia de la banca ier am cerut sa cumpar niste leva si acum nu stiu ce sa fac ........Ms.

 

n-ai nevoie de leva.

benzina poti lua cu cardul, vignetta n-ai nevoie, la restaurant platesti in lei.

cel mult ia niste euroi, ii schimbi acolo daca e cazul, daca nu...

sau folosesti cardul la atm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupunand ca se va ajunge la acest traseu in final < http://goo.gl/maps/e...l/maps/eYxVG >, si vremea nu va fi f. rea as merge si eu cu voi , dar nu am auzit nimic cum vom face cu cazarea...!? Pe acest traseu in apropiere de Varna se poate vizita "Padurea de piatra" unica in Europa, de stiut ca taxa de vizitare e de 3 leva.

Ne vom caza la Balcic sau in Dalboka, depinde unde gasim.

Daca tot mergem, intr-adevar ar fi frumos sa mai vizitam cate ceva.

 

n-ati mai sta si voi p-acasa...!

off... n-am asigurare. Si in Ro ca in Ro, dar in Bg chiar nu vreau sa las permisul si talonu... Si sa platesc 6 luni de iarna doar pentru un wk...

prognoza zice ca ploaie...

what to do, what to do...?

 

o mai gandesc, dc e sa ma hotarasc si eu, dau un semn

Pai nu-i clar ce sa faci? :P

 

Pana la urma, la mine e cu dus-si-ntors (sper sa nu fie si la propriu), ca eu inca nu mi-am schimbat talonul dupa ce m-am mutat si mi-am schimbat numele... Dar "ma" risc. :rusinica:

 

Salutare! Posibil sa vin si eu duminica, desi deja e cam frig si asfaltul rece, prin urmare e de mers "choppereste"..macar sa nu ploua.

 

@micla: nici eu nu am voie in afara tarii, dar in Bulgaria nu te opreste nici dracu' ;) asa ca nu stiu daca tre sa iti faci griji

Pai daca ne hotaram sa mergem, hai si tu!

 

Fratilor ...............nu vreau sa fiu un ipocrit ...ati vazut astazi progoza pe Romanica zona sud Constanta , Mangalia si evident [ Bg ] zona unde vrem sa mergem .Eu nu stiu ce sa mai cred despre aceste site-uri cu prognozele lor ,acum 4/5 zile alta era prognoza ,astazi pt weekend este altceva ,ploi pe zona Constanta ,Mangalia , Balcik pt vineri si sambata iar pt duminica cer inorat , rog daca nu este asa sa fiu combatut ,nu stiu ce sa mai zic cu plecarea asta poate mi-am dorit-o prea mult asa pt un sfarsit de sezon ........................

Astept parerile si optiunile voastre sa pot lua si eu o hotarare..................

 

 

* daca puteti cei care sunteti pe aici spuneti o vb ............ma suna aia de la banca ier am cerut sa cumpar niste leva si acum nu stiu ce sa fac ........Ms.

http://www.accuweath...-weather/283427

http://www.accuweath...d-weather/43350

http://www.accuweath...-weather/273310

Astia de mai sus spun ca ar ploua duminica... Eu tind sa nu-i prea cred, mai ales ca la ultima iesire cand am stat in tricou, ei spuneau ca ploua... Acuma, nah...

 

Pe de alta parte, astia spun ca e ok si ca doar prin Giurgiu o sa ne prinda ceva ploaie...

http://www.yr.no/pla...her/Vama_Veche/

http://www.yr.no/pla...brich/Baltchik/

http://www.yr.no/pla...iurgiu/Giurgiu/

 

Sincer, nu stiu ce sa zic, cum vreti voi.

Pe ploaie, intr-adevar e mai nasol, dar daca se cere, eu merg...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care nu se razgandesc baietii, maine la ora 08.00, la benzinaria Lukoil de pe Biruintei (44.447472,26.20862 in Google Maps).

O luam pe drumul vechi spre mare, apoi Dalboka, Balcic, si urcam spre Calarasi, trecem cu bacul, si apoi spre Bucuresti: link, cel postat si mai inainte...

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok .......Mihaela are dreptate in final de unde se pleaca ,la ce ora si daca se poate pt final sa confirme fiecare optiune da sau nu ...........

Victor .....................50 da /50 nu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care nu se razgandesc baietii, maine la ora 08.00, la benzinaria Lukoil de pe Biruintei (44.447472,26.20862 in Google Maps).

O luam pe drumul vechi spre mare, apoi Dalboka, Balcic, si urcam spre Calarasi, trecem cu bacul, si apoi spre Bucuresti: cel postat si mai inainte...

 

i'll be there.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parte din baietii care trebuiau sa vina au renuntat... Dan&Magda, Budu&Geta si cei care trebuiau sa mai vina din partea lor. Din cauza vremii probabil.

 

Am vorbit cu restul. Se pare ca ploaia i-a speriat pe majoritatea si s-a decis sa o lasam pe alta data... Daca vreti ne putem vedea maine seara cum am stabilit. Hard knot da- mi un beep daca poti pentru ca mi-am schimbat telefonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...