Sari la conținut

Vand Ural Retro


Estremadura
 Share

Postări Recomandate

Bun, deci vand Ural Retro 750cc, an fabricatie 2002, 25.000 km.

 

Motocicleta are accesorii: bull bar cromat fata si spate atas, parbriz mare pilot, cutie depozitare inox cu stea rosie si suport montare pe botul atasului si canistra cu suport pe spatele atasului, portbagaj negru pe atas.

In plus, are distributie Herzog montata de 5.000 km, si alternator Denso. Toate cauciucurile sunt noi, necesita schimb ulei.

 

Motocicleta asta stie drumurile din jumatate de Europa, si a fost actor principal in cel putin 3 povesti de calatorie.

 

Unicul Retro din Romania in acest moment (dupa stiinta mea).

 

Pretul este de 7.500 euro

 

post-4462-0-29000400-1353612735_thumb.jpg

post-4462-0-03052400-1353612755_thumb.jpg

post-4462-0-21216400-1353612763_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e pretul de Black Friday?

Serios acum, pe mobile.de nu e nici unul la vanzare, numai Patrol la 7000 si este cunoscut faptul ca Retro este mai scump. Probabil o negociere la fata locului va permite stabilirea pretului de vanzare/cumparare.

@Sofeanu, fara sa o dam in chestii exclusiviste, Uralul e o marca pentru care trebuie sa te gandesti de doua ori inainte de a o cumpara, nu e un GS care dupa 3 luni sa ti se para mic (am luat modelul tau de motocicleta intamplator, puteam sa zic CB sau EL sau alte indicative), astfel ca si cercul de potentiali clienti este un pic mai restrans. Acum faci parte din clubul casatorit, cand o sa faci parte din clubul married with children, as paria ca o sa te gandesti la un Ural. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce o vinzi man? Imi pare mie rau de ea,mai ales ca ma leaga ceva sentimente si amintiri de ea!

Super motocicleta,am avut fericita ocazie sa merg cativa km cu ea. E cu totul alta senzatie decat pe o motocicleta solo!

Cu toate ca imi pare rau ca o vinzi,iti urez bafta la vanzare si sa speram ca ajunge pe mana unui om la fel ca tine!

Stima si respect!!!

post-45735-0-07213100-1353670842_thumb.jpg

post-45735-0-17711200-1353670918_thumb.jpg

post-45735-0-33774200-1353670950_thumb.jpg

post-45735-0-68972200-1353671012_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

NU. Se pare că (pe noi toți ne) costă projtia unora.

Că dacă n-ar fi Âşi proÂşti.... am trăi mai bine decît nemții.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce costa asa de mult, atajul?

 

Vezi asta e genul de postare pe care il intalnesc in toate domeniile atunci cand un om care nu stie despre ce vorbeste simte nevoia sa se bage in seama.

Motocicleta pe care o vand eu costa 13.000 euro noua, 8.000 euro la anii si kilometrii ei pe toate siteurile din Europa (daca o gasesti de vanzare), iar asta in particular are accesorii montate de 1.000 euro cel putin. Sigur ca nu esti obligat sa cumperi daca simti ca pretul nu reflecta realitatea.

 

Confuzia cred ca apare datorita faptului ca am postat la "Comuniste" zona dedicata unei anumite categorii de motociclete nu foarte apreciate de marea masa a "consumatorilor". Asta se datoreaza faptului ca nu exista o zona a motocicletelor cu atas indiferent de varsta pe acest forum.

 

Am vazut motociclete cu atas a caror valoare sare de 50.000 euro (nici una in Romania inca) care au viteza maxima +200 km/h si care in general seamana cu un OZN. Uralul este in categoria "entry level" la atase in ciuda pretului aparent ridicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce costa asa de mult, atajul?

 

Nenea....daca doar vrei sa te bagi in seama pe coltul asta....iti propun sa "canti la alta masa" - mai ales cand vine vorba de Ural-ul asta.

 

Vezi asta e genul de postare pe care il intalnesc in toate domeniile atunci cand un om care nu stie despre ce vorbeste simte nevoia sa se bage in seama.

Motocicleta pe care o vand eu costa 13.000 euro noua, 8.000 euro la anii si kilometrii ei pe toate siteurile din Europa (daca o gasesti de vanzare), iar asta in particular are accesorii montate de 1.000 euro cel putin. Sigur ca nu esti obligat sa cumperi daca simti ca pretul nu reflecta realitatea.

 

Confuzia cred ca apare datorita faptului ca am postat la "Comuniste" zona dedicata unei anumite categorii de motociclete nu foarte apreciate de marea masa a "consumatorilor". Asta se datoreaza faptului ca nu exista o zona a motocicletelor cu atas indiferent de varsta pe acest forum.

 

Am vazut motociclete cu atas a caror valoare sare de 50.000 euro (nici una in Romania inca) care au viteza maxima +200 km/h si care in general seamana cu un OZN. Uralul este in categoria "entry level" la atase in ciuda pretului aparent ridicat.

 

Omule..... nu mai da explicatii unor nestiutori. Cel ce va dori, cu adevarat, motocicleta asta si o va cumpara, garantez ca va sti ce anume sa intrebe despre ea. Spor la vanzare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pasionatilor de motociclete cu atas.Am un dnepr cu atas in care am investit si suflet in afara de bani si nu o sa renunt la genul acesta,moto retro cu atas vreodata.Senzatia si utilitatea sunt diferite si merita orice efort iar pasiunea exista sau nu.Este pacat ca anunturile sunt infectate de "ingineri" neintelesi de lume.Indiferent ca este vorba de o comunista veche sau de una tanara preturile reflecta munca si bani investiti.Am avut o data un musteriu la motorul din poza caruia i se parea firesc sa o dau ieftin deoarece este o ruseasca si astea sunt ieftine,ca le gasesti prin santuri moca insa nu s a sfiit sa se laude ca le da in Italia cu 2000 euro.Asa ca bafta la vanzare,o sa investesc candva si eu intr-un Ural Retro ca sa imi pot plimba sotia si fetita prin lumea mare... :).

post-48125-0-03984500-1353781897_thumb.jpg

Editat de john_moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mira faptul ca nu intreaba nimeni ce viteza prinde sau cat consuma...!Nu? :laugh:

140 km/h cu atasul gol (130 km/h cu nevasta si bagaje), consuma 6,5 l/100km :hug:

 

@john_moto, multumesc pentru urari. Si eu am in afara de atasul cu care merg un proiect de suflet pentru plimbari scurte de week-end. Dar pe distante lungi e mai comod sa poti avea incredere ca nu repari daca nu vrei. Am experimentat in trecut cum e sa faci chiuloase prin tari straine si nu mai vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere...Si eu sunt patit,am destule de povestit dar sunt si mai atras de genul asta.

Apropo,ai ceva aripi de dnepru sau de ural pentru motor si atas,amortizoare fata sau poate furca completa de sau compatibila cu dneprul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...