Sari la conținut

Ce planuri de calatorii aveti?


Vizitator ala cu F-ul
 Share

Postări Recomandate

Vizitator ala cu F-ul

Cred ca vin si eu, va intalniti in Radauti?

Esti bine venit! Da, in Radauti! Dar dupa cum se tem toti de drumurile de acolo, cred ca vom fi mai putini, 4 sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 327
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator ala cu F-ul

Pana la urma nu a mai venit nimeni, dar noi nu ne-am dezamagit. Din cauza ca de dimineata a plouat, am hotorat sa iesim putin mai tarziu. Am facut 290 km. Am plecat în jurul orei 12:00, ne-am întors la 22:00. Radauti - Siret - Dorohoi - Dragalina - Dorohoi - Botosani - Suceava - Granicesti - Siret - Mihaileni - iar din Mihaileni retur spre casa. ;)

A fost o plimbare placuta, cu multe peripetii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Eu intentionam sa ajung. dar intre timp a trebuit sa raman in Suceava (munca asta :( ) Poate data viitoare ne potrivim la program..,

Ne-am salutat la intrarea in Patrauti, mai pe seara. Te intorceai spre Suceava, cand noi mergeam spre Granicesti. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Si eu am de gand sa fac vara asta Transfagarasanul cu un prieten si poate se precizeze exact o data cand se pleaca. Si daca ne permite timpul si munca ne alaturam si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Din pacate pentru mine se anunta inca o vara ratata. De vineri plec la munca in Olanda :(

Am sa va urmaresc postarile si poate si pozele din plimbarile voastre.

 

Asfalt uscat si km foarte multi fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Daca tot nu a fost sa fie si m-am intors la domiciliu, macar sa ma plimb. Cateva poze de la plimbarea de astazi.

Galanesti - Palma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalt spart? pe Palma...

 

dealtfel, Tuturor va doresc Intalnire Frumoasa la Motoraliul National de la FAGARAS 5-7 Iulie!

e varza drumul as putea spune...degeaba au inceput sa carpeasca drumul...mai bine mergi la bureti ca e la fel...din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

e varza drumul as putea spune...degeaba au inceput sa carpeasca drumul...mai bine mergi la bureti ca e la fel...din pacate.

Intradevar, drumul este polog. Foarte multe gauri, nisip si petris in curbe, iar popasul este distrus tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicatia mea e ca drumul asta la altitudine este si umbrit pe deasupra, si ingust, mai mereu umed. In ultimii 2 ani am mers pe el de doua ori, asa de dor...

Dar prefer oricand Mestecanis-MureseniiB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicatia mea e ca drumul asta la altitudine este si umbrit pe deasupra, si ingust, mai mereu umed. In ultimii 2 ani am mers pe el de doua ori, asa de dor...

Dar prefer oricand Mestecanis-MureseniiB.

 

Dacă făceau și Palma cum este Mestecănișul era o treabă. Eu niciodată nu cobor pe Palma, tot timpul urc de la Sucevița și mă întorc pe la Moldovița.

 

În altă ordine de idei: mâine dimineață merg spre Iași. Evit Suceava și Fălticeniul prin Păltinoasa și Moțca spre Roman și e posibil să mă întorc prin Dorohoi, dar nu e nimic sigur. Plec în jur de 8 dimineață, mers moșnegește. Dacă cineva are drum încolo să dea un semn.

 

Aloha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare frumoasa Ciprian!

 

eu merg marti dimineata la Cluj, Miercuri pe 1Mai returul-ma intorc cu pasager.

Alcineva doritor de plimbare?



Eu niciodată nu cobor pe Palma, tot timpul urc de la Sucevița și mă întorc pe la Moldovița.

poti sa detaliezi?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare frumoasa Ciprian!

 

eu merg marti dimineata la Cluj, Miercuri pe 1Mai returul-ma intorc cu pasager.

Alcineva doritor de plimbare?

 

poti sa detaliezi?

Pai e simplu. Urc Palma de la Sucevița și ca să ajung înapoi la Rădăuți cobor la Moldovița, fac stânga și intru pe european, trec prin Humor și apoi spre casă.

 

Am băgat duminica 432 km, Rădăuți - Iași dus - întors, i-am făcut plinul în Rădăuți, iar când am ajuns în Iași și am pus benzină am constatat că a consumat ,,dăcât” 9,99 litri, deci o medie de sub 5%. Mi se pare foarte puțin pt o motocicletă de 30 de ani care, ce-i drept, astă vară a suferit modificări esențiale: segmenti noi, simeringuri de chiuloasă, garnituri, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai f. bine, pe carburatie...

Eu am scos 5.64 incarcat full 3 cutii+pasager+pana la 180 tot spre Iasi, numai ca e injectie.

Și mai e și motocicleta destul de nouă. Mie cu pasager ar trebui sa îmi sară puțin peste 5. Poate ne întâlnim într-o zi să dăm o tură pe undeva, poate urcăm pe Rarău într-o zi cu soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și mai e și motocicleta destul de nouă. Mie cu pasager ar trebui sa îmi sară puțin peste 5. Poate ne întâlnim într-o zi să dăm o tură pe undeva, poate urcăm pe Rarău într-o zi cu soare.

ma bag si eu pe Rarau....acu cateva zile era zapada sus...nu puteam urca la hotel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...