Sari la conținut

compatibilitate carene zx6r - zx9r


campers
 Share

Postări Recomandate

Sa ne intelegem, la orice ITP si RAR pe tot teritoriul tarii motocicleta este fotografiata din fata/spate/laterale.

Vad ca esti foarte sigur pe ce spui, adica tu poti face verificarea tehnica cu spaga 50 lei in conditiile in care motocicleta nu are carene? :)

Dupa tine asa, ce zici, se prind? :)

 

 

lol. eu "nu fac" nimic. nici macar legatura cu cineva. doar am spus unde se poate face, atata tot. :) ia zi, motoreta asta a luat rar+itp? :) recunosc, asta e din 2007. dar am prieteni care au facut si anul trecut. :)

post-71723-0-20565600-1359495718_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sincer nici nu-mi dau seama ce mobra este, dar pare un naked.

Daca este asa atunci il ia fara probleme, dar nu cred ca il poate lua daca este o carenata la care i-ai dat jos carenele.

Nu spun ca ar fi imposibil, dar imi este greu sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu spun ca ar fi imposibil, dar imi este greu sa cred.

Da poti sa crezi ca eu am facut ITP-ul la cateva motociclete fara sa dau spaga, fara sa am vreo legatura cu personalul statiei si fara sa verifice nimic, nici macar seriile de pe cadru.....?

Asta se intampla la o statie ITP din provincie inainte sa apara obligativitatea standului de franare moto, dupa ce au bagat faza cu standu, statia respectiva a renuntat sa mai faca ITP la moto.

Acum cateva luni cand m-am dus sa-mi fac ITP-ul la masina , tot in provincie, la alta statie, in timp ce masina mea era verificata a venit un nene cu o duba si si-a facut ITP-ul fara macar ca duba lui sa intre in hala. I-au facut doar poze si atat.

In disperarea asta dupa bani unii ITP-isti te trec si fara sa dai spaga chiar daca vehicolul e varza, doar sa incaseze taxa.

Chestiile astea nu se intampla numai in provincie ci si in Bucuresti, doar ca in Bucuresti sunt un pic mai greu accesibile pt oamenii obisnuiti. Pt cei mai "speciali" cred ca e f simplu, gandeste-te numai la cate scandaluri au fost cu masini de lux furate si inmatriculate fara probleme in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

.in timp ce masina mea era verificata a venit un nene cu o duba si si-a facut ITP-ul fara macar ca duba lui sa intre in hala.

I-au facut doar poze si atat.

Pai exact asta am subliniat si eu, ca le face poze.

Nu ma refer sa verifice serii, frane, etc.

Atata timp cit la RAR in baza de date apare o mobra carenata, culoare cutare si in poze apare o mobra fara carene cum se poate trece peste asta?

Adica cine se risca sa faca asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact asta am subliniat si eu, ca le face poze.

Nu ma refer sa verifice serii, frane, etc.

Atata timp cit la RAR in baza de date apare o mobra carenata, culoare cutare si in poze apare o mobra fara carene cum se poate trece peste asta?

Adica cine se risca sa faca asa ceva?

aia de la braila :crack: stii povestea cu orbul??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nici nu-mi dau seama ce mobra este, dar pare un naked.

Daca este asa atunci il ia fara probleme, dar nu cred ca il poate lua daca este o carenata la care i-ai dat jos carenele.

Nu spun ca ar fi imposibil, dar imi este greu sa cred.

nakedu' ala e un ij jupiter 4... in afara de motor nu mai are absolut nimic original pe el si nu seamana cu originalu' nici din avion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/91906-carene-kawasaki-ninja-zx6r-2002/?do=findComment&comment=483472

cele de la zx6r 2002 s-or potrivi , in mare ? ca par a avea cam aceleasi prinderi !

si la cele din 99 cam la fel par

 

oare se potrivesc ? o sa am probleme la identificare/itp ?

Editat de campers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...