Sari la conținut

BMW Motorrad vinde Husqvarna


Postări Recomandate

BMW Motorad vinde Husqvarna.

 

 

Cui ??

Pai nu e foarte clar inca. Initial se parea ca ar fi vorba de KTM dar se pare ca e vorba doar de CEO-ul de la KTM care ar cam vrea sa inceapa ceva pe cont propriu.

 

http://www.autoblog.com/2013/02/01/husqvarna-sold-to-ktm-ceo-stefan-pierer/

 

http://www.mediafax.ro/economic/bmw-vinde-divizia-de-motociclete-off-road-husqvarna-10536398

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu vinde catre KTM sau nu direct. Cumparatorul este "Pierer Industrie AG – the firm headed by Stefan Pierer who is currently boss of KTM."

Nuda este propulsata intr-adevar de un motor BMW dar multe alte mobre din gama au primit tehnologie BMW, a se vedea toate mobrele cu injectie [nici nu stiu daca a ramas vre una fara]. Daca adevaratul cumparator este KTM o sa aiba si ei la anul injectie pe mobrele de la Dakar in cazul in care au timp sa pregateasca schimbarile daca nu peste 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

injinerilor de la Huski, le era frica sa nu ramîna cu ochii-n soare ca-i cumpara talienii si-i lasa de izbeliste... si o pusara de un Husa

 

iacata cum se-ntîlnira vechile cunostinte la KTM :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vorbesc despre motoare de enduro adevarate. Eu am un dual sport si-un enduro touring.

In afara de G-ul 450 pe care nici nu-l mai produc si care oricum n-a prea avut succes, benveul face doar stradale. Sau in cel mai bun caz motoare enduro touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...