Sari la conținut

nou pe r6


myry99
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da este normal sa spune-ti asa...dar nu avea de ce sa ma minta..acum serios..deje este prea tarziu...si chiar mi-a spus orice l-am intrebat...acum nu stiu ! dar sper sa mearga macar anul asta asa !



cu tata inginer mecanic tu ceri ajutor aici pe forum?

pai nu aveam de ce sa ma pun in capul cutiei fara sa stiu...si am zis sa pun o intrebare aici..poate a patit cineva ceva asemanator pe aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu te intaleg oricat ash vrea....cum nu ar avea de ce sa te minta, daca ti-ar fi spus si de aceste probleme pe care evident le are motorul, pretul lui ar trebuii sa fie mult mai mic, care daca nu sunt prea curios , cat ai dat pe ea? nu de alta da si eu am una din 2002 care a fost la vanzare , si de curiozitate sa vad cu cat mai merg pe piata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul are r1 09' si asta statea pe bara de ceva luni...pretul cerea 1600negociabil si am ajuns la 1500! deci repet...daca accelerez la 70-80% urca foarte repede in ture dar nu "sare" dar la maxim "sare" usor de 2-3 ori...nu foarte tare dar e deranjant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i mai da "sa sara" pentru ca daca este numai o piesa stricata se strica si celelalte. daca-i o furca o schimbi doar pe aia, in functie de uzura pieselor conexe. daca mergi asa se duc si crabotii si selectorul. nu te juca aiurea. in plus e o amarata de motocicleta, nu o nava spatiala. mai ales daca taica-tu e inginer mecanic roaga-l sa te ajute sa o repari. nici nu costa vreo avere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat-o si eu.....vezi ma ca moto tau nu are nimik.asa fac toate r6 din 99-02(si r1 99-01lafel ).nu te mai lua dupa maimutele de pe aici.

am avut una ca a ta,iubeam exploziile alea,imi aduc aminte cu placere ca bagam mana in gaz pana la limitare,zici ca ieseau diavolii din ea.intradevar e un defect sau nu de fabricati dar o face mai fun.

 

ce abereaza astia cu cutia ei se gandesc la alta problem foarte comuna la modelul ala,cu timpul o sa iti sara treapta a2-a dar cand o sa ai problema asta o sa ai si motorul praf asa ca cu pretul reparatiei cutiei gasesti motoare complete sh foarte bune.

 

nu te mai lua dupa to chopper-istii care nu s-au urcat pe un ss in viata lor.

 

suturile-n poponeata de la 7000rpm si sa sara din treapta 2 sunt 2 lucruri diferite !!!

 

tre sa faci carburatia de 2xori pe an, de cele mai multe ori daca carburatoare se desincronizeaza e de uzura motorului.

 

nu umbla la furca daca nu curge.

 

citeste pe forumuri doar sa ai idee si nu mai zi ca esti incepator ca o sa te arda grav orice mecanik te prinde.

 

Am cazut cu un cbr125 cand eram incepator si era ceva stramb.150 pt. indreptat jamba...si ce crezi,a desfacut un surub,mi-a pus semighidon-ul la locul lui si l-a strans. 150ron.

 

mi-am schimbat releul la un r6....teapa max,mi-a schimbat doar mufa topita 450ron.

 

iti dau fb-ul meu in privat si te mai invat cate ceva ca m-am saturat de vulturii astia aka. mecanici !!!!

 

ps. nu iti vand nimik si sfaturile sunt gratis

Bai putifer....in cazul in care nu stii sa te exprimi fara jigniri, tin sa precizez ca tu asemeni "maimutele de pe aici" cu maimutele in prejma carora te tarai...

1 - esti cam PROST informat

2 - tinand cont de prostiile care le vorbesti, tind sa cred ca nu ai nici motor ci doar visezi la unul

3 - daca si tu esti competent sa dai sfaturi.... :tomato:

4 - mars

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai putifer....in cazul in care nu stii sa te exprimi fara jigniri, tin sa precizez ca tu asemeni "maimutele de pe aici" cu maimutele in prejma carora te tarai...

1 - esti cam PROST informat

2 - tinand cont de prostiile care le vorbesti, tind sa cred ca nu ai nici motor ci doar visezi la unul

3 - daca si tu esti competent sa dai sfaturi.... :tomato:

4 - mars

Din acest mototiv instalatorii ar trebuii sa primeasca prezervative gratis.

Alt incepator cu aspiratii de mecanic,cand aveam eu permis si motor te ducea mata de mana psiholog sa nu mai alergi gainile prin curte fara pantaloni.

Motorul tau l-am avut in 2008 si ca u ai cauciucuri TOURING pe SS imi spune tot de un priceput ca tine.

N-ai avut bani de R1 dar macar lumina albatra ti-ai pus in bord.U esti genul care se masturbeaza in parcarea de la Bikers pe langa motoarele nostre inainte sa intrii.

Esti alta maimuta cardita de mecanici care iti numara banii tai !!!!

Eu zic sa iti duci motorul inapoi ca au inceput aia de la Antipa sa intrebe de el.

U esti din grupul ala care la victoriei parcheaza ma in spate =)))

 

 

 

Editat de jhn05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din acest mototiv instalatorii ar trebuii sa primeasca prezervative gratis.

Alt incepator cu aspiratii de mecanic,cand aveam eu permis si motor te ducea mata de mana psiholog sa nu mai alergi gainile prin curte fara pantaloni.

Motorul tau l-am avut in 2008 si ca u ai cauciucuri TOURING pe SS imi spune tot de un priceput ca tine.

N-ai avut bani de R1 dar macar lumina albatra ti-ai pus in bord.U esti genul care se masturbeaza in parcarea de la Bikers pe langa motoarele nostre inainte sa intrii.

Esti alta maimuta cardita de mecanici care iti numara banii tai !!!!

Eu zic sa iti duci motorul inapoi ca au inceput aia de la Antipa sa intrebe de el.

U esti din grupul ala care la victoriei parcheaza ma in spate =)))

 

 

 

esti tampit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OP: felicitari. Ai luat teapa. De la un "prieten". Ti-as recomanda sa-l eviti pe viitor, daca acum n-ai boase sa te duci sa-i zici in fata ca a fost ori prost ori prost intentionat.

 

@PerformanceSolutions: Omul e chitit sa se carpeasca, de aia si-a luat motor vechi cu bani putini. Nu vrea sa repare, vrea sa lege cu sarma, poate merge si asa. Nu-i mai da sfaturi ca oricum nu o sa le asculte. Cat despre tembelul cu "asa fac toate", omul e un frustrat sexual cu un grav complex de superioritate si posibil tulburare bipolara. Ignora-l, omul are nevoie de ajutor de specialitate, nu pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@OP: felicitari. Ai luat teapa. De la un "prieten". Ti-as recomanda sa-l eviti pe viitor, daca acum n-ai boase sa te duci sa-i zici in fata ca a fost ori prost ori prost intentionat.

 

@PerformanceSolutions: Omul e chitit sa se carpeasca, de aia si-a luat motor vechi cu bani putini. Nu vrea sa repare, vrea sa lege cu sarma, poate merge si asa. Nu-i mai da sfaturi ca oricum nu o sa le asculte. Cat despre tembelul cu "asa fac toate", omul e un frustrat sexual cu un grav complex de superioritate si posibil tulburare bipolara. Ignora-l, omul are nevoie de ajutor de specialitate, nu pe forum.

 

ai dreptate, asa o sa fac! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...