Sari la conținut

Brutal Assault 2013 7-10 august


robertd
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

 

http://brutalassault.cz/en/bands/

 

Lineup-ul de anul asta e absolut genial, cel putin mie asa mi se pare :D. As fi vrut sa vad si Down, pentru ca se afla in turneu european, dar nu apuc doua festuri anul asta, asa ca prefer Opeth, Primordial, Dying Fetus etc.

 

Cine se baga?

 

Eu as pleca cu cateva zile inainte sa ma plimb mai mult :D, mi-am luat deja concediu toata saptamana respectiva, asa ca ar fi pacat sa nu profit de weekend. Mi-ar place sa vad si Praga pe parcurs. Plec din Iasi, dar ne putem intalni pe undeva spre granita.

 

Benzina ar ajugne maxim 1500 ron la un consum exagerat de 7% pt 3000 de km, biletul pentru o persoana e 60 de euro la pret redus pana in aprilie, baietii ofera facilitati faine pentru cazare/camping pazit, dar nu stiu inca de motoare nimic.

 

Cum e primul meu drum mai lung si prima iesire din tara pe doua roti, in caz ca nu gasesc prieteni de betie si rockareala, accept orice fel de sfat si sugestie care ar putea fi in folosul intoarcerii mele in siguranta acasa.

 

Sa ne auzim de bine !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine trupe. Multe le-am vazut deja dar m-ar incanta sa le vad din nou. Sa mor ca m-as fi bagat dar numa' ce vin in 5 august de la W.O.A.

 

http://www.wacken.com/en/woa2013/

 

Plus ca 9-10-11 august e Artmania si daca nici noi, localnicii, nu mergem, atunci cine?

 

:rock: Ai grija la drum. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe :D Eu sunt virgin in legatura cu festurile internationale de metale, doar ce-am prins prin dulcea noasta tara. Mi-ar fi placut sa prind WOA, dar nu am fost pe faza cu biletele si-s deja sold out + cam departe pentru mine . Ramane un plan pe viitor insa. Mi-ar fi placut Haggard si Orphaned land la artmania, dar poate cu alta ocazie :D.

 

Bafta si distractie placuta la Wacken !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine trupe. Multe le-am vazut deja dar m-ar incanta sa le vad din nou. Sa mor ca m-as fi bagat dar numa' ce vin in 5 august de la W.O.A.

 

http://www.wacken.com/en/woa2013/

 

Plus ca 9-10-11 august e Artmania si daca nici noi, localnicii, nu mergem, atunci cine?

 

:rock: Ai grija la drum. Bafta.

 

Ne vedem fără discuții la Artmania, biletul deja l-am luat și o șansă mică să ajung la Wacken.

Poți să-mi dai detalii de cazare, pază moto? Am văzut un camping în Cisnădioara dar știu că nu mă lasă cu ceaunul în timpul festivalului și nu am unde să o las. Preferabil ar fi să stau cu cortul, dar dacă sunt pensiuni ok prin oraș și cu o curte unde să las motorul în siguranță mă bag.

 

Aștept un sfat. Danke

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem fără discuții la Artmania, biletul deja l-am luat și o șansă mică să ajung la Wacken.

Poți să-mi dai detalii de cazare, pază moto? Am văzut un camping în Cisnădioara dar știu că nu mă lasă cu ceaunul în timpul festivalului și nu am unde să o las. Preferabil ar fi să stau cu cortul, dar dacă sunt pensiuni ok prin oraș și cu o curte unde să las motorul în siguranță mă bag.

 

Aștept un sfat. Danke

Pensiuni OK gasesti la 100+ camera destul de lejer. Majoritatea au si curte. Va fi un pic de aglomeratie in perioada aia dar daca faci rezervare esti asigurat. Oricum, stai linistit ca Sibiul nu-i Bucuresti; n-am mai auzit de nici o furaciune de mult. Chiar am un prieten endurist, care are o pensiune maricica: www.pensiunecarmen.ro , destul de aproape de centru.

Cat despre camping, in perioada aia,in fiecare an, s-a organizat unul in padurea Dumbrava, la vreo 2 km de Sibiu. Am fost acum vreo 2 ani p-acolo pentru ca aveau si scena si cantau trupe mai mici dupa ce se termina galagia in Piata Mare. Vino linistit ca nu ramai necazat.

Cum adica " ... si o sansa mica sa ajung la Wacken."?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensiuni OK gasesti la 100+ camera destul de lejer. Majoritatea au si curte. Va fi un pic de aglomeratie in perioada aia dar daca faci rezervare esti asigurat. Oricum, stai linistit ca Sibiul nu-i Bucuresti; n-am mai auzit de nici o furaciune de mult. Chiar am un prieten endurist, care are o pensiune maricica: www.pensiunecarmen.ro , destul de aproape de centru.

Cat despre camping, in perioada aia,in fiecare an, s-a organizat unul in padurea Dumbrava, la vreo 2 km de Sibiu. Am fost acum vreo 2 ani p-acolo pentru ca aveau si scena si cantau trupe mai mici dupa ce se termina galagia in Piata Mare. Vino linistit ca nu ramai necazat.

Cum adica " ... si o sansa mica sa ajung la Wacken."?

Mulțam mult de informație. Abia aștept să revin în Sibiu. Cât despre Wacken îți explic acum: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091661551346&set=a.132556696804846.21699.132556613471521&type=1&theater

În fiecare an se organizează semifinală și finală pt trupa care va reprezenta România la Wacken. Acum doi ani a câștigat Maanu cu Bucovina, anul ăsta vom vedea ce va fi.

 

Tu ai licență de parapantă?

 

 

sau asa ... e mai interesant! http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/313070_480640938657570_445542622_n.jpg . daca reusesc sa imi iau liber in acea perioada acolo fug.

 

Pomo, succes la Wacken! Sa canti frumos! :10:

 

Mulțumesc Maanu. Eu o să cânt frumos, acum doar juriul să fie obiectiv :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțam mult de informație. Abia aștept să revin în Sibiu. Cât despre Wacken îți explic acum: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091661551346&set=a.132556696804846.21699.132556613471521&type=1&theater

În fiecare an se organizează semifinală și finală pt trupa care va reprezenta România la Wacken. Acum doi ani a câștigat Maanu cu Bucovina, anul ăsta vom vedea ce va fi.

 

Tu ai licență de parapantă?

Aaaaa ... n-am stiut cacanti (ca sa zic asa). Aaaaa ... si tu esti d-aia cu GOD-ul. M-am bagat la iutub sa vad ce cantati; nu suna deloc rau dar se aude cam nashpa ce-am gasit. Asa ca tre' sa astept pana veniti la finala ca sa vad daca va votez. Normal ca stiu de semifinale si finala de la Sibiu. Anul trecut au mers Gothic. Anu' asta s-aveti bafta voi!

 

Aaaaa ... si da, am licenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaa ... n-am stiut cacanti (ca sa zic asa). Aaaaa ... si tu esti d-aia cu GOD-ul. M-am bagat la iutub sa vad ce cantati; nu suna deloc rau dar se aude cam nashpa ce-am gasit. Asa ca tre' sa astept pana veniti la finala ca sa vad daca va votez. Normal ca stiu de semifinale si finala de la Sibiu. Anul trecut au mers Gothic. Anu' asta s-aveti bafta voi!

 

Aaaaa ... si da, am licenta.

 

Păi acum doi ani am fost GOD, Bucovina și Gothic în finala din Odysseus Pub (așa-mi aduc aminte). Vedem pe 14 mai cine merge din nou în finala de la Sibiu.

Am să te caut să vorbim puțin de parapantă, dar mai încolo. O să îți trimit un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Păi acum doi ani am fost GOD, Bucovina și Gothic în finala din Odysseus Pub (așa-mi aduc aminte). Vedem pe 14 mai cine merge din nou în finala de la Sibiu.

Am să te caut să vorbim puțin de parapantă, dar mai încolo. O să îți trimit un PM

:10: Bravo tata. Ati ajuns la finala. Pai v-asteptam p-acilea si, daca bagati cum trebe, poate mereti si voi la WOA - rain or shine :rock: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: Bravo tata. Ati ajuns la finala. Pai v-asteptam p-acilea si, daca bagati cum trebe, poate mereti si voi la WOA - rain or shine :rock: .

 

Mulțumesc mult. Urma să te anunț eu dar nu am deschis forumul până azi.

 

Ne vedem la Sibiu.

 

Asfalt uscat și vânt din față.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mulțumesc mult. Urma să te anunț eu dar nu am deschis forumul până azi.

 

Ne vedem la Sibiu.

 

Asfalt uscat și vânt din față.

... deci ne-am vazut la Sibiu ... si-a-ti luat metalbetalu'. Brava taticule. N-am cuvinte ca sa "ecsplic" de ce. Muzica a fost de mare calitate. Sunetul mai putin. Vocea principala s-a auzit prea cam tare. In fine, sunteti championi. Nu mai conteaza nimic altceva. Nu-s eu cel mai bun metal-judecator. Asa ca: FUCK Eurovizion ... Long live WACKEN ... see U there, RAIN or SHINE!!!!!!!! Pai ce pielea mea? NU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...