Sari la conținut

Accident Barcanesti DN1 08.03.2013


cmd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 159
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

salut. loganul nu a intors de pe banda1, era stationat doar cu rotile din stanga pe carosabil, si s-a pus in miscare fara sa se inscrie macar pe banda1, dupa care a intors direct. eu mergeam cum merg intotdeauna pe dn1 cu 78-79 pe pilot, marian a venit din spate, a lasat-o mai moale cand am trecut de radar, dupa care a accelerat pe langa mine, si la 2-3 sute de m in fata s-a intamplat accidentul. avea viteza, clar, dar ala cu loganul n-a vazut nici un pic ce s-a intamplat. apucase sa intoarca aproape complet cand a intrat motorul in el si tot nu s-a uitat decat la sensul celalalt. si nu poti sa zici ca nu auzi un motor care vine spre tine. sau cand franeaza.

 

daca ajungeti vreunul pe la spital sa-i urati multa sanatate din partea mea. eu sunt ala care il tinea de mana stanga ca sa nu se ridice de jos si mi-a zis la un moment dat:"ba, care ma tii de mana? lasa-ma dracu ca ma doare!" imi venea sa-l bat cat am stat cu el pana a venit ambulanta. dar eu zic ca a avut noroc ca a supravietuit. MULTA SANATATE inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, daca am inteles bine, accidentul s-a petrecut asa cum am facut eu desenul ?

 

Banuiesc ca motociclistul cand a vazut Loganul ca vireaza stanga, a incercat sa evite prin fata lui, daia s-a dus pe contrasens. Si asta e singura explicatie pentru pozitia motocicletei de dupa accident.

post-43378-0-30865500-1364401271_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, doar ca impactul a avut loc pe banda2 de mers dinspre ploiesti spre bucuresti, nu pe prima, cum ai desenat. cred ca ala cu loganul a ramas si dupa impact cu piciorul pe acceleratie si cu rotile virate stanga, ceea ce a facut ca loganul sa isi continue traiectoria si sa se "incadreze" pe banda2 complet. asa cum e in poze.asta explica si de ce numarul de pe bara fata, imediat dupa accident, era in spatele masinii

 

motorul nu a sarit peste masina, ci a fost proiectat in stanga, marian a sarit peste masina, iar loganul si-a continuat traiectoria pana a intrat pe banda si s-a oprit dupa locul accidentului

post-73831-0-44130100-1364406651_thumb.jpg

Editat de tzorrro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar varianta in care se luase la intrecere cu un amic (nu stiu daca tu erai amicul sau altcineva), l-a luat radarul, s-a luat politia dupa el si avea cam 180 km/h nu este buna?

 

Insanatosire grabnica

Editat de djmo79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, doar ca impactul a avut loc pe banda2 de mers dinspre ploiesti spre bucuresti, nu pe prima, cum ai desenat. cred ca ala cu loganul a ramas si dupa impact cu piciorul pe acceleratie si cu rotile virate stanga, ceea ce a facut ca loganul sa isi continue traiectoria si sa se "incadreze" pe banda2 complet. asa cum e in poze.asta explica si de ce numarul de pe bara fata, imediat dupa accident, era in spatele masinii

 

motorul nu a sarit peste masina, ci a fost proiectat in stanga, marian a sarit peste masina, iar loganul si-a continuat traiectoria pana a intrat pe banda si s-a oprit dupa locul accidentului

exact asa a fost cum zice tzorrro ,se vedea si pe urmele de pe carosabil

 

ce se mai stie de baiat? e ok ?

sanatate multa

Doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar varianta in care se luase la intrecere cu un amic (nu stiu daca tu erai amicul sau altcineva), l-a luat radarul, s-a luat politia dupa el si avea cam 180 km/h nu este buna?

 

Insanatosire grabnica

imediat dupa accident au venit un logan de politie cu un singur politist (cred ca era masina pe langa care trecusem si care am crezut ca e radar), si o ambulanta de buzau care intamplator era in trecere.

 

eu nu am motor, mi-am facut cont doar sa scriu despre accident, pentru ca l-am vazut. atat a durat pana mi-a fost validat contul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna ziua

Numele meu este Dumitrache Marian si sunt cel care a avut acest accident despre care se vorbeste pe acest forum.

Vreau sa va spun ca am terminat toate operatiile (maini, picior, femur si sold).Acum sunt mai bine desi am avut si am in continuare dureri insuportabile. Inca sunt in spital si nu se stie cand imi vor da drumul.

Multumesc tuturor celor care mi-au dorit insanatosire grabnica.

Vreau sa lamuresc pe toata lumea si sa explic toate afirmatiile gresite despre accident:

Megeam pe DN1 in directia Bucuresti Ploiesti, eram singur, nu eram urmarit de politie si nu am avut viteza mare.

Accidentul in sine este descris foare bine de cel care a postat pe numele Tzorrro, caruia vreau sa ii multumesc pe aceasta cale pentru tot ce a facut pentru mine si as vrea sa iau legatura cu el daca se poate (adresa mea de e-mail este dumymar@yahoo.com si numarul de telefon este 0724008688).

Tzorrro te rog frumos sa ma contactezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...