Sari la conținut

Accident Barcanesti DN1 08.03.2013


cmd
 Share

Postări Recomandate

asta inseamna ca esti suficient de dobitoc(nu matale bre, cel descris in caz :D ) incat sa stai lipit de ala din fata, in regulament scrie sa pastrezi distanta... plm...

 

SI EU SUNT idiot IN MOMENTELE MELE frumoase si de liniste

 

DAR

 

oricat distanta ai pastra fata de cel din FATA una e cand franezi pe 4 roti alta e cand te surprinde ceva si blochezi pe 2

 

ia de exemplu un INCEPATOR

 

pleaca la plimbare , soare , liniste, DN1 liber

ii pune frana un dobitoc.....NU CREZI CA SE VA PANICA, MAI ALES DACA ARE IN DREAPTA LUI MASINA SAU IN STG?

 

NU MAI GANDI DIN PCT TAU/MEU DE VEDERE

 

DE MULTE ORI MERG SI MA GANDESC DACA NU AS AVEA CEVA EXPERIENTA SI O MOTO BUNA SUB CU..R CAM UNDE MI S AR FI SFARSIT ..TRASEUL

 

PROBLEMA NU E LA NOI AICI....CI LA LEGE SI LA CEI CARE O APLICA...DECE SA MI IA MOTO CA AM DEPASIT VITEZA LEGALA SI ASTUIA CARE PUNE VIATA IN PERICOL LA N PARTICIPANTI LA TRAFIC NU???????????????????????????

 

CATI OAMENI MORTI DIN VINA MOTOCICLISTIOR AU FOST ANUL TRECUT SI CATI MOTOCICLISTI AU MURIT DIN VINA PARTICIPANTILOR LA TRAFIC , CHIAR SI PIETONI CARE SAR CA IEPURII PE CAROSABIL.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

problema este alta

 

poti sa mergi legal cu 70

esti in spatele unei masini

motor de viteza/naked etc pozitie joasa

in fata masinii din fata ta un prost se gandeste sa treaca peste liniile continue ca acola sta masa"

cel din fata ta din masina ii vede semalul si pune frana sau il ocoleste TU nu mai ai timp sa reactionezi sau blochezi frana......

 

ce ai rezolvat ca MERGI LEGAL.......A CA NU MORI......BAGATI LA CAP ...MAI BINE MORI DECAT LEGUMA

 

Nu sustineam neaparat condusul legal, nici eu nu o fac de multe ori. Degeaba conduci legal, cu 50 km/h pe o straduta ingusta si-ti iese unu brusc in fata. E destul de clar ca impactul o sa te sifoneze binisor. Ideea e ca ar trebui sa adoptam un stil de mers corespunzator drumului pe care circulam.

Cred ca iti e destul de clar ca daca esti pe banda doi si-l iei in plin pe ala cu dacia, tu esti vinovat, nu? Se cheama nepastrarea distantei corespunzatoare fata de auto care circula in fata ta. Nici n-ai respectat legea, nici nu ti-ai ferit curu. in final, fiecare merge cum crede de cuvinta.

Nu am nimic personal cu nimeni. Insa vreti s-o ardeti cu 200 pe centru sa faceti impresie? Dati sa sune! Dar daca o mierliti, sa nu va asteptati sa am nici cea mai mica urma de compasiune pt voi. Asta se cheama "cautat cu lumanarea".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceiasi miscare mirobolanta o facea in fata mea si nenea de la min 8:05 . eu l-am ghicit din timp si l-am depasit prin dreapta

eu zic ca fara parapeti nu o sa ii opreasca nimeni sa opreasca in mijlocului drumului si sa intoarca pe linie dubla continua.

faza cea mai tare e ca la 8:14 se vede si masina politiei care statea cu radarul dar ii durea la basca ca ala intorcea aiurea :) . prostii astia de politisti stau la agatat pur si simplu...daca azi e zi de radar...atat fac...radar...nu se leaga si de alte chestii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sustineam neaparat condusul legal, nici eu nu o fac de multe ori. Degeaba conduci legal, cu 50 km/h pe o straduta ingusta si-ti iese unu brusc in fata. E destul de clar ca impactul o sa te sifoneze binisor. Ideea e ca ar trebui sa adoptam un stil de mers corespunzator drumului pe care circulam.

Cred ca iti e destul de clar ca daca esti pe banda doi si-l iei in plin pe ala cu dacia, tu esti vinovat, nu? Se cheama nepastrarea distantei corespunzatoare fata de auto care circula in fata ta. Nici n-ai respectat legea, nici nu ti-ai ferit curu. in final, fiecare merge cum crede de cuvinta.

Nu am nimic personal cu nimeni. Insa vreti s-o ardeti cu 200 pe centru sa faceti impresie? Dati sa sune! Dar daca o mierliti, sa nu va asteptati sa am nici cea mai mica urma de compasiune pt voi. Asta se cheama "cautat cu lumanarea".

SA TI MAI EXPLIC INCA O DATA ...ARDELENESTE....

 

nu eu sunt de vina daca tu te opresti brusc !!!!!!! scrie in lege ca nu ai voie sa te opresti

daca eu intram in dacie si aveam viteza legala si il si filmam ca sa arat ca era stationat pe banda doi EL ERA DE VINA

 

dar el era de VINA si eu eram leguma, sau in caz fericit cu roata varza

 

CRETINII DIN ZONA FAC ASTA FOARTE FRECVENT...... CA SUNT LA EI ACASA

 

SI NIMENI NU LE SPARGE BUZUNARUL.............DE CE????????????

 

PREGATESC BILELE DE RULMENT

LA URMATORUL II REZOLV LUNETA SI SA L VAD ATUNCI ............

 

aceiasi miscare mirobolanta o facea in fata mea si nenea de la min 8:05 . eu l-am ghicit din timp si l-am depasit prin dreapta

eu zic ca fara parapeti nu o sa ii opreasca nimeni sa opreasca in mijlocului drumului si sa intoarca pe linie dubla continua.

faza cea mai tare e ca la 8:14 se vede si masina politiei care statea cu radarul dar ii durea la basca ca ala intorcea aiurea :) . prostii astia de politisti stau la agatat pur si simplu...daca azi e zi de radar...atat fac...radar...nu se leaga si de alte chestii

 

oooo super lejer

 

pozitie ok pe moto

nu aveai masina intre voi

omul ...CHIAR A FOST CORECT...A DAT SI SEMNAL.....SA L VAD LA MASA" IN GARD INFIPT

 

M AM UITAT F ATENT LA FILM

LA MIN 9.20 AI AJUNS INTR\O ZONA UNDE FACEA DREAPTA SI PUTEA SA INTOARCA ............LEGAL

DECI PENTRU 1 MINUT ..MAI BINE OMARA .......ASTA E PENAL.......NU EU CA MERG CU 200 LA ORA

 

O BETONIERA SA FI AVUT SI CAND PUNEA PICIORUL PE FRANA SA DUCI 1 KM .....SA L CAUTE 2 ZILE PRINTRE FIARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachin esti genul de om care dupa ce arata semne obscene blocheaza portierele,nu ?=)))



" terminati cu prostiile "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io n-am vazut nicaieri ca ar scrie ca n-ai voie sa opresti. daca e un copil ce-i facï?

sau o vaduva tanara?

pai sa vedem ...

 

daca maicasa e frumoasa ... ma chinui sa i fac unu la loc... nu ca mi ar iesi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de idei pe aici.... mai bine mort decat leguma. Pai mai bine mergi cum trebuie si ai sanse mai mici de accident. Nu spune nimeni ca nu e si ceasul rau, pisica neagra, dar daca iti mai si fortezi norocul aiurea chiar ca esti pe buna dreptate numit donator de organe ca motociclist.

 

Concluzie: mersul pe motocicleta este oricum periculos datorita mai multor factori ce pot aparea ce nu tin de motociclist ( dara de ulei, nisip, pietris pe partea carosabila...) dar daca iti mai si fortezi norocul aiurea chiar ai foarte multe sanse sa o mierlesti...

 

P.S. O spune unul care din prea multa prudenta a stat si a observat ce face conservarul pe care urma sa il depaseasca, a tot stat... si cand in sfarsit a accelerat sa depaseasca i-a facut stanga in nas fara semnalizare fara nimic... rezultatul "Doamne am murit", blocat frana fata, dat peste cap si mers taras vreo 22 de metri atat el cat si motorul pana cand motorul a lovit masina... urmarea, o rana urata la genunchi de vreo 7 cusaturi si un cot care a urmat un program de fizioterapie de vreo 2 luni ca sa refaca desi nu a fost rupt, fracturat sau altceva... in rest nici o zgarietura datorita costumului, genunchiera costumului fiind totodata si cea care i-a facut rana la genunchi. Da, era distanta suficienta ca sa nu blochez frana, judecand la rece e altceva, atunci insa obosit dupa ce ma plimbasem vreo 10 ore toata ziua nu am mai gandit cum trebuie. Si acest accident putea fi evitat foarte usor daca mi-ar fi fost luat carnetul la inceputul plimbarii pentru mers cu 170 in afara localitatii in loc de o amenda pentru o viteza mai mica... dar de, politia e de vina ca sta la panda, politia e de vina pentru nu stiu ce, politia e de vina ca te alearga, dup-aia tot politia e de vina....end of story.

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachin esti genul de om care dupa ce arata semne obscene blocheaza portierele,nu ?=)))" terminati cu prostiile "

nu mosule ... eu fug

ca la motor nu mi am pus portiere

 

tu iar te superi " ca esti din zonaDN1 da astia sunt vecinii tai....

 

ianachin esti genul de om care dupa ce arata semne obscene blocheaza portierele,nu ?=)))" terminati cu prostiile "

revin special pentru tine

 

sunt genul care sta mai mult in sa si deloc la sala

deci m ai ghicit nu ies bine in pozele in oglinda... nu am fizicul necesar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA TI MAI EXPLIC INCA O DATA ...ARDELENESTE....

 

nu eu sunt de vina daca tu te opresti brusc !!!!!!! scrie in lege ca nu ai voie sa te opresti

daca eu intram in dacie si aveam viteza legala si il si filmam ca sa arat ca era stationat pe banda doi EL ERA DE VINA

 

dar el era de VINA si eu eram leguma, sau in caz fericit cu roata varza

 

CRETINII DIN ZONA FAC ASTA FOARTE FRECVENT...... CA SUNT LA EI ACASA

 

SI NIMENI NU LE SPARGE BUZUNARUL.............DE CE????????????

 

PREGATESC BILELE DE RULMENT

LA URMATORUL II REZOLV LUNETA SI SA L VAD ATUNCI ............

 

Ok, prin absurd consideram ca n-ai fi tu de vina ca el opreste brusc (desi poate omu ramane fara benzina, ii apare un prunc in fata, un caine, Moise, etc).

Acuma...te rog sa-mi raspunzi sincer: preferi sa ramai in scaunul cu rotile doar pentru simplul fapt ca tu ai avut dreptate si el a incalcat legea?

Zici ca cei din zona fac asta tot timpul, deci esti perfect constient ca poti fi pus intr-o situatie periculoasa in orice moment. Ce faci TU ca sa eviti lucrul asta? Mergi cu 200+ prin zona respectiva? Banuiesc ca nu, de-aia te afli inca printre noi. Deci iti pazesti curu'.

Oare de ce nu vrei sa recunosti ca in 95% din timp TU esti singurul responsabil de ce ti se intampla?

 

Si intrebai mai devreme cati oameni mor din cauza motociclistilor - dupa o cautare rapida am gasit o statistica pe 2010 (pt 2012 n-am gasit, dar mai caut). Statistica nu e prea imbucuratoare:

"15% din accidentele rutiere produse in 2010 in Romania au implicat motociclisti si mopedisti, iar peste 50% dintre acestea s-au petrecut din vina celor ce conduceau respectivele autovehicule.

In urma tuturor acestor incidente peste 200 de persoane au murit si aproape 1.300 au fost ranite

Cauzele cele mai frecvente sunt:

- viteza prea mare

- conducerea imprudenta a autovehiculelor

- nerespectarea distantei in trafic.

Vulnerabilitatile principale ale motocicletelor, biciletelor si mopedelor:

- echilibrul precar

- sensibilitatea fata de conditiile meteo

- protectia limitata a sistemelor si echipamentelor de siguranta

- starea proasta a drumurilor

- inclinatia spre viteza excesiva a soferilor

- carentele de educatie rutiera ale automobilistilor si pietonilor.

(Directia Rutiera din IGPR)"

 

Alta sursa de luat in seama:

http://www.iihs.org/news/2007/iihs_news_091107.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei-rusu

 

mopedisti care nu au carnet si nici macar nu stiu regulile??? nu mai citi statistici...

uita te pe net si analizeaza accidentele MORTALE in care au fost implicate MOTOCICLETE

cati au murit ca au au avut viteza ... o sa mi spui ... toti.... ok ... dar care a fost motivul pentru care s au oprit BRUSC????????

 

militati in continuare pentru mersul LEGAL.

pana nu vor pune PARAPETI o sa tot MURIM .... mergand LEGAL SAU ILEGAL

 

si acum sincer ..... multi doar comentam si prea putini ne plimbam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa ne pazim singuri,nu sa incercam sa aratam cu degetu` pt ca nu rezolvam nimic,eu fac acelasi lucru ca si ei,tai liniile continue de 10 ori/zi ,prietenii mei,rudele mele,mata,tata,politia,toti facem aceleasi tampenii (am spus intr-un post mai sus),te asigur cum mergi ca melcu o sa se gaseasca un nebun dupa ce ii arati semnele sa vina dupa tine sa intre in poponeata tau ,el primeste o amenda iar tu patesti de 1000 de ori mai rau decat el si nu poti fi sigur ca mai ai cu ce sa arati dupa aceea

sunt multi tampiti pe strada,multi au probleme

Doamne fereste

numai bine

Doamne ajuta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei-rusu

 

mopedisti care nu au carnet si nici macar nu stiu regulile??? nu mai citi statistici...

uita te pe net si analizeaza accidentele MORTALE in care au fost implicate MOTOCICLETE

cati au murit ca au au avut viteza ... o sa mi spui ... toti.... ok ... dar care a fost motivul pentru care s au oprit BRUSC????????

 

militati in continuare pentru mersul LEGAL.

pana nu vor pune PARAPETI o sa tot MURIM .... mergand LEGAL SAU ILEGAL

 

si acum sincer ..... multi doar comentam si prea putini ne plimbam

 

Motivul...Am zis undeva mai sus...selectie naturala.

 

 

In ceea ce ma priveste : sezonul meu inseamna 10 luni/an de mers pe moto. In fiecare zi (soare, ploaie, ceata) naveta la birou, traversez orasul. Asta pe langa turele de weekend (pe care incerc sa le fac cat mai multe si lungi, ma limiteaza doar buzunarul). Deci...ma plimb. Si pana acum m-am descurcat si fara parapeti, eu nu stiu cum e sa cazi cu moto, sper sa nu aflu niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei-rusu

 

mopedisti care nu au carnet si nici macar nu stiu regulile??? nu mai citi statistici...

uita te pe net si analizeaza accidentele MORTALE in care au fost implicate MOTOCICLETE

cati au murit ca au au avut viteza ... o sa mi spui ... toti.... ok ... dar care a fost motivul pentru care s au oprit BRUSC????????

 

militati in continuare pentru mersul LEGAL.

pana nu vor pune PARAPETI o sa tot MURIM .... mergand LEGAL SAU ILEGAL

 

si acum sincer ..... multi doar comentam si prea putini ne plimbam

NU, te inseli amarnic. Cand politia te va arde sa nu te vezi cand te va prinde cu viteza, cand politia il va arde sa nu se vada p-ala care intoarce pe dunga continua atunci se va schimba ceva. Ne trebuiesc legi dure, gen cum e in US de ti se mareste costul la asigurare in anul urmator daca ai luat vreo amenda de radar, nici nu zic de mai multe si oameni care sa aplice acele legi. Pana atunci in tara asta e El Dorado, scapa cine poate.. Eu unul sunt pe picior de plecare.

 

Si pana acum m-am descurcat si fara parapeti, eu nu stiu cum e sa cazi cu moto, sper sa nu aflu niciodata.

Eh... caz concret, om de 59 de ani pe o Honda Shadow prin US, tocmai spunea ca in 29 de ani de cand conduce motociclete nu a avut niciun incident vreodata si... pe la inceput de an s-a franat in fata lui pana la oprire pe autostrada, a franat si el si din spate a venit un destept cu un SUV, dracu stie ce marca era, de l-a aruncat direct in parapet si a murit pe loc. Doar destinul te scapa de unele accidente, ca nu ai avut niciunul nu e ceva relevant din pacate, oricat de corect si preventiv ai merge cand ti-e dat sa o patesti, o vei pati din pacate. :(

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU, te inseli amarnic. Cand politia te va arde sa nu te vezi cand te va prinde cu viteza, cand politia il va arde sa nu se vada p-ala care intoarce pe dunga continua atunci se va schimba ceva. Ne trebuiesc legi dure, gen cum e in US de ti se mareste costul la asigurare in anul urmator daca ai luat vreo amenda de radar, nici nu zic de mai multe si oameni care sa aplice acele legi. Pana atunci in tara asta e El Dorado, scapa cine poate.. Eu unul sunt pe picior de plecare.

 

Eh... caz concret, om de 59 de ani pe o Honda Shadow prin US, tocmai spunea ca in 29 de ani de cand conduce motociclete nu a avut niciun incident vreodata si... pe la inceput de an s-a franat in fata lui pana la oprire pe autostrada, a franat si el si din spate a venit un destept cu un SUV, dracu stie ce marca era, de l-a aruncat direct in parapet si a murit pe loc. Doar destinul te scapa de unele accidente, ca nu ai avut niciunul nu e ceva relevant din pacate, oricat de corect si preventiv ai merge cand ti-e dat sa o patesti, o vei pati din pacate. :(

 

Nah, si daca nu era parapetul? Scapa omuletul? Scapa :-P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost alergat de nici o politie!

Baiatul mergea cam cu 140(cam foarte tare pt localitate) cand domnu cu loganul de pe banda 1 s-a gandit ca tre sa intoarca fara sa se asigure!

Toata lumea isi da cu parerea fara sa stie!

Poate tu, cel care stii, imi explici si mie cum se pupa explicatia ta cu poza nr. 1.

Am facut un chelcășoz in paint care ar descrie situatia dupa explicatia ta: moto + logan se deplasau in aceeasi directie de mers si loganul da sa intoarca fara sa se asigure

 

post-52708-0-56938600-1363172081_thumb.jpg

 

Acum atasez poza nr.1

post-52708-0-43133900-1363172128_thumb.jpg

 

Daca accidentul s-a petrecut asa cum spui, ce magie a facut ca motocicleta sa ramana in urma autoturismului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

aceiasi miscare mirobolanta o facea in fata mea si nenea de la min 8:05 . eu l-am ghicit din timp si l-am depasit prin dreapta

Vezi, tocmai asta se cheama experienta, conducere preventiva si simt de anticipatie.

Daca ai toate astea nu esti scutit de accident 100%, dar sansele sa scapi intreg cresc mult..

 

SA TI MAI EXPLIC INCA O DATA ...ARDELENESTE....

 

nu eu sunt de vina daca tu te opresti brusc !!!!!!! scrie in lege ca nu ai voie sa te opresti

Daca te ghidezi numai dupa ce scrie la regulament ai sanse sa o iei in freza..lasa naivitatea si casca ochii la trafic.

Nu cred ca iti convine sa mori cu dreptatea in brate, cu toata experienta si talentul tau..

 

Imi amintesc de o intamplare petrecuta acum multi ani, prin anii 97, ajunsesem prima data in Germania cu masina, eram pe autostrada, noapte basca ploaie torentiala, mergeam destul de stresat nefiind obisnuit cu autostrazi, traficul si vitezele de acolo, cea cu care eram in masina imi spunea ca nu am treaba, sa stau relaxat, in Germania nu-ti sare nimic in fata, toate autostrazile sunt securizate prin garduri..dupa un ceas traversez o padure si la un moment dat trece prin fata mea ditamai iepurele!

Daca ma pierdeam cu firea si franam brusc, sau trageam de volan, relaxat fiind ca "in Germania autostrazile sunt securizate cu garduri" ce puteam pati?

 

Am un prieten, sofer profesionist, om la 60 ani, cu milioane de km.la activ si cind l-am intrebat odata cum merge de relaxat la experienta lui mi-a raspuns" coane, merg exact ca si tine sau altul de atent, pentru ca strada iti ofera ceva nou cu fiecare metru parcurs"

Interesant, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi, tocmai asta se cheama experienta, conducere preventiva si simt de anticipatie.

Daca ai toate astea nu esti scutit de accident 100%, dar sansele sa scapi intreg cresc mult..

 

Daca te ghidezi numai dupa ce scrie la regulament ai sanse sa o iei in freza..lasa naivitatea si casca ochii la trafic.

Nu cred ca iti convine sa mori cu dreptatea in brate, cu toata experienta si talentul tau..

 

Imi amintesc de o intamplare petrecuta acum multi ani, prin anii 97, ajunsesem prima data in Germania cu masina, eram pe autostrada, noapte basca ploaie torentiala, mergeam destul de stresat nefiind obisnuit cu autostrazi, traficul si vitezele de acolo, cea cu care eram in masina imi spunea ca nu am treaba, sa stau relaxat, in Germania nu-ti sare nimic in fata, toate autostrazile sunt securizate prin garduri..dupa un ceas traversez o padure si la un moment dat trece prin fata mea ditamai iepurele!

Daca ma pierdeam cu firea si franam brusc, sau trageam de volan, relaxat fiind ca "in Germania autostrazile sunt securizate cu garduri" ce puteam pati?

 

Am un prieten, sofer profesionist, om la 60 ani, cu milioane de km.la activ si cind l-am intrebat odata cum merge de relaxat la experienta lui mi-a raspuns" coane, merg exact ca si tine sau altul de atent, pentru ca strada iti ofera ceva nou cu fiecare metru parcurs"

Interesant, nu?

luv man

 

in 2005 imediat dupa refugiu de tranvai UNDE NU AI voie sa intorci un taximetrist a pus frana

masina din spatele lui a degajat frumos si eu m am infipt in el

meniscul stang nu l mai am

motorul nou de 4 -5 luni

7500 pret de achizitie

4600 reparatia

 

de aia am atata ura cand ii vad pe astia cum opresc unde nu au voie.....

 

de el cand imi ia permisul ca am depasit cu 50 limita legala nu e TOT DUPA REGULAMENT???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este ,numai eu stiu de cate ori tai liniile continue sa intru pe strada mea + ceilalti locuitori din zona... daca mergi unde sunt dungile discontinue te loveste unu din spate ca nu stiu ca exista asa ceva in localitati ,ii surprinzi stationand pe banda de langa ax cat timp le acorzi prioritate celorlalti ,nu exista benzi de preselectie sau ceva,daca mai e si intre 17:00-19:00 cand se insereaza e nebunie curata ,in zona Barcanesti orice claxon de orice natura aduce dupa sine o injuratura ,mint... mai multe

e grav daca gandesti asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce autostrada e aia care nu are sensurile de mers separate? :)

hai ma ca era gluma :)

 

luv man

 

in 2005 imediat dupa refugiu de tranvai UNDE NU AI voie sa intorci un taximetrist a pus frana

masina din spatele lui a degajat frumos si eu m am infipt in el

meniscul stang nu l mai am

motorul nou de 4 -5 luni

7500 pret de achizitie

4600 reparatia

 

de aia am atata ura cand ii vad pe astia cum opresc unde nu au voie.....

 

de el cand imi ia permisul ca am depasit cu 50 limita legala nu e TOT DUPA REGULAMENT???????

 

Ei, asa se explica multe. De ce a pus frana ? A vrut sa intoarca? Daca da, ar fi avut partea lui de vina (ca daca te-ai infipt in el inainte sa efectueze manevra, ura si la gara). Dar daca iti pune frana brusc in fata pentru ca sare un copil de pe trotuar, nu tot aia e? Tot tu te infigi in el, nu? Pai cine-i vinovat aci? Copilu care sare in strada sau tu ca esti cu capu-n nori?

Plm, deschideti ochii si uitati-va pe unde circulati.

Ianachime, nu te supara pe mine, nu am nimic personal cu tine, insa judecata ta nu mi se pare chiar sanatoasa. Ura fata de ei te va macina pe tine si-atat. Ei tot acolo vor parca si tot acolo vor intoarce pe dubla continua.

Editat de andrei_rusu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e grav daca gandesti asa

eu zic ca are partea lui de dreptate...daca autoritatile nu amenajeaza nimic, oamneii nu prea au de ales. ca locuitor al zonei, pierzi timp si bani pe combustibil

 

nu stiu cati dintr voi nu au fortat macar odata un semafor, nu au acordat cel putin odata prioritate..de viteza nu mai zic nimic. nu cred ca toti sfintii ipocriti forumisti nu au mers mai mult de 130 macar odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati prostiile si mergeti mai incet, nu ii cad coitele nimanui din asta. si eu ma plang constant ca 100 de cai sau cat o avea mobra sunt prea putini, imi place sa ii dau in gura si ma dau in vant dupa reprizele alea de acceleratie. dar nu pe dn1 cand e plin de masini.

vad ca multi se plang ca la romanica e jale, e un fel de iad, nu exista mai rau de-atat.

vazand cum se circula prin unele tari asiatice, ma simt privilegiat aici. si ca pieton, si cu mobra si cu orice :)

 

nu parapetii o sa ne tina in viata, sincer ma mir ca unii dintre voi ganditi asa. o combinatie intre bunul-simt, ceva inteligenta, respect pentru viata (a ta si-a vecinului) si frica de amenzi e solutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma ca era gluma :)

 

 

Ei, asa se explica multe. De ce a pus frana ? A vrut sa intoarca? Daca da, ar fi avut partea lui de vina (ca daca te-ai infipt in el inainte sa efectueze manevra, ura si la gara). Dar daca iti pune frana brusc in fata pentru ca sare un copil de pe trotuar, nu tot aia e? Tot tu te infigi in el, nu? Pai cine-i vinovat aci? Copilu care sare in strada sau tu ca esti cu capu-n nori?

Plm, deschideti ochii si uitati-va pe unde circulati.

Ianachime, nu te supara pe mine, nu am nimic personal cu tine, insa judecata ta nu mi se pare chiar sanatoasa. Ura fata de ei te va macina pe tine si-atat. Ei tot acolo vor parca si tot acolo vor intoarce pe dubla continua.

A PUS FRANA SA INTOARCA!!!!!!!

PLECASEM DE LA SEMAFOR CU 50 - 80 DE M IN SPATE

ERAM PE UN BMW DAKAR 650

DECI NU AVEAM NICI MACAR 60 LA ORA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...