Sari la conținut

Accident statia metrou Constantin Brancoveanu


a_diaconu
 Share

Postări Recomandate

Acum 30 de min veneam dinspre Piata Sudului spre Viilor si am obs o moto, Yamaha Thundercat cred ca era, cazuta in dreptul statiei de motrou Const. Brancoveanu.

Am oprit si am intebat un alt motociclist ce era acolo despre accident.

Acesta e relatat ca motociclistul venea dinspre Piata Sudului si in dreptul Mc Donalds a iesit o masina din parcare direct in el.

Motociclistul era ok, statea langa moto si astepta politia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu era sa am doua evenimente astazi, ambele pe banda 1, desi de obicei o evit.
Mai intai, pe Iuliu Maiu, 2 bosorogi stateau de vorba pe carosabil. Claxoane, frana de motor, fata, spate, abia abia s-au dat din calea mea ( mi a fugit un pic si spatele )

Apoi, pe bd. drumul taberei, in dreptul standului pentru cine stie, iar pe banda 1, unu cu o skoda fara semnal fara nimic schimba banda cu intentia de a parca. Iar claxoane, iar frana, iar imi fuge spatele, pana la urma s-a oprit.

Sa avem grija ca nu-i de joaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu era sa am doua evenimente astazi, ambele pe banda 1, desi de obicei o evit.

Mai intai, pe Iuliu Maiu, 2 bosorogi stateau de vorba pe carosabil. Claxoane, frana de motor, fata, spate, abia abia s-au dat din calea mea ( mi a fugit un pic si spatele )

Apoi, pe bd. drumul taberei, in dreptul standului pentru cine stie, iar pe banda 1, unu cu o skoda fara semnal fara nimic schimba banda cu intentia de a parca. Iar claxoane, iar frana, iar imi fuge spatele, pana la urma s-a oprit.

Sa avem grija ca nu-i de joaca.

 

vesi cauciucul ala spate sa nu fie prea obosit daca fuge asa usor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si te-ai trezit tu sa faci topic, sa ai activitate pa net.Lasa-l ma pe ala sa-si faca singur ca poate nu vrea sa fie public. Mor pe voi, motociclisti virtuali....ala ajunge sa-i dea sfaturi sa-si verifice cauciucul spate...cand discutia e alta. Ca dobitocii aia, unu spune ca ia fost furat motoru, si dobitocii.. "da' era legat cu lant?" sa aveti trafic nelimitat sa va da-ti pa net. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si te-ai trezit tu sa faci topic, sa ai activitate pa net.Lasa-l ma pe ala sa-si faca singur ca poate nu vrea sa fie public. Mor pe voi, motociclisti virtuali....ala ajunge sa-i dea sfaturi sa-si verifice cauciucul spate...cand discutia e alta. Ca dobitocii aia, unu spune ca ia fost furat motoru, si dobitocii.. "da' era legat cu lant?" sa aveti trafic nelimitat sa va da-ti pa net. ;)

Nu m-am apucat sa fac topic ca sa am activitate pe net, poti verifica numarul meu de postari si de topicuri deschise si o sa te lamuresti.

Am crezut ca este in interesul tuturor ca in momentul in care vezi un accident in care este implicata o motocicleta sa opresti, sa intrebi daca poti ajuta cu ceva si apoi, daca ai posibilitatea si doresti, sa postezi pe forum ca sa-nvatam(cel putin eu doresc sa-nvat din aceasta sectiune, poate tu esti perfectionist si nu doresti sa inveti).

 

Referitor la sfatul lui Cavaleru in legatura cu anvelope eu cred ca se referea la acest post:

 

Eu era sa am doua evenimente astazi, ambele pe banda 1, desi de obicei o evit.

Mai intai, pe Iuliu Maiu, 2 bosorogi stateau de vorba pe carosabil. Claxoane, frana de motor, fata, spate, abia abia s-au dat din calea mea ( mi a fugit un pic si spatele )

Apoi, pe bd. drumul taberei, in dreptul standului pentru cine stie, iar pe banda 1, unu cu o skoda fara semnal fara nimic schimba banda cu intentia de a parca. Iar claxoane, iar frana, iar imi fuge spatele, pana la urma s-a oprit.

Sa avem grija ca nu-i de joaca.

, dar poate tu intelegi mai bine de te agiti atat.

 

Toate cele bune-ti doresc, o zi buna si asfalt curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa dai cu cracii de asfalt, mai zdravan, ai sa vezi ca unele chestii nu sunt de postat aici ;) cat despre sfaturi care nu sunt cerute= calul moare de drum lung si prostul de grija altuia ;)

Parerea ta nu doresc sa o schimb si nu ar fi normal.

Nu am gasit nimic pe acest forum legat de clasificarea "chestiilor" care pot fi postate sau nu.

Banuiesc ca-l cunosti pe motociclistul implicat in accident de esti revoltat, daca el este deranjat de acest post imi cer iertare(daca asa este normal).

La o asa atitudine prefer sa nu mai opresc la accidente si nici nu ma postez anuntarea lui(am postat ce am vazut, nu ce am auzit).

 

O seara buna stimabile motociclist.

Editat de a_diaconu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...