Sari la conținut

SV 650 K7


xsebi
 Share

Postări Recomandate

Am vazut-o pe moto.it si mi-am placut din prima, 2 luni m-am tot uitat la anunt si speram sa nu dispara pana se aduna banii pentru ea. Acum e la mine si voi avea grija de ea la fel ca si fostul propietar.

E un Suzuki sv650 din 2007, oglinzi "carbon", bugspoiler, capac monopost oem, evacuare full system roads italia special si semnale care par no name, nu m-am uitat atent la ele.Placutele frana sunt noi, lantul si pinioanele noi iar gumele sunt din 2010, cel pe fata e foarte bun iar cel pe spate din spusele unui cunoscator imi ajunge sezonul asta. Pe langa am si seaua spate, evacuarea completa originala noua scarite spate si semnalele originale. Pe viitor incet, incet am sa-i iau ceva semnale rizoma sau barracuda, tire hugger, gume noi si inca astept un raspuns de la cineva de pe forum cu niste crash paduri puig.

Nu am mai mers cu V2 niciodata, ma surpride de fiecare data cand trag de acceleratie mai tare sau cand o las in frana de motor. In timp ma voi invata sa merg cu ea mai 'lin' dar fiind incepator imi va lua ceva vreme.

Aveam in cap alt titlu dra biancocelleste mi l-a furat :(

post-68410-0-72715400-1362922875_thumb.jpg

post-68410-0-03339200-1362922881_thumb.jpg

post-68410-0-26313600-1362922899_thumb.jpg

post-68410-0-80992600-1362922907_thumb.jpg

post-68410-0-09493900-1362922919_thumb.jpg

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut-o pe moto.it si mi-am placut din prima, 2 luni m-am tot uitat la anunt si speram sa nu dispara pana se aduna banii pentru ea. Acum e la mine si voi avea grija de ea la fel ca si fostul propietar.

E un Suzuki sv650 din 2007, oglinzi "carbon", bugspoiler, capac monopost oem, evacuare full system roads italia special si semnale care par no name, nu m-am uitat atent la ele.Placutele frana sunt noi, lantul si pinioanele noi iar gumele sunt din 2010, cel pe fata e foarte bun iar cel pe spate din spusele unui cunoscator imi ajunge sezonul asta. Pe langa am si seaua spate, evacuarea completa originala noua scarite spate si semnalele originale. Pe viitor incet, incet am sa-i iau ceva semnale rizoma sau barracuda, tire hugger, gume noi si inca astept un raspuns de la cineva de pe forum cu niste crash paduri puig.

Nu am mai mers cu V2 niciodata, ma surpride de fiecare data cand trag de acceleratie mai tare sau cand o las in frana de motor. In timp ma voi invata sa merg cu ea mai 'lin' dar fiind incepator imi va lua ceva vreme.

Aveam in cap alt titlu dra biancocelleste mi l-a furat :(

si cam cat ai adunat pentru ea?

din ce parte a Italiei ai luat-o?

 

Arata foarte bine. Sa ai numai bucurii cu ea

Editat de adir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut-o pe moto.it si mi-am placut din prima, 2 luni m-am tot uitat la anunt si speram sa nu dispara pana se aduna banii pentru ea. Acum e la mine si voi avea grija de ea la fel ca si fostul propietar.

E un Suzuki sv650 din 2007, oglinzi "carbon", bugspoiler, capac monopost oem, evacuare full system roads italia special si semnale care par no name, nu m-am uitat atent la ele.Placutele frana sunt noi, lantul si pinioanele noi iar gumele sunt din 2010, cel pe fata e foarte bun iar cel pe spate din spusele unui cunoscator imi ajunge sezonul asta. Pe langa am si seaua spate, evacuarea completa originala noua scarite spate si semnalele originale. Pe viitor incet, incet am sa-i iau ceva semnale rizoma sau barracuda, tire hugger, gume noi si inca astept un raspuns de la cineva de pe forum cu niste crash paduri puig.

Nu am mai mers cu V2 niciodata, ma surpride de fiecare data cand trag de acceleratie mai tare sau cand o las in frana de motor. In timp ma voi invata sa merg cu ea mai 'lin' dar fiind incepator imi va lua ceva vreme.

Aveam in cap alt titlu dra biancocelleste mi l-a furat :(

vezi ca bianco e un 'el'.

smechera moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam cat ai adunat pentru ea?

din ce parte a Italiei ai luat-o?

 

Arata foarte bine. Sa ai numai bucurii cu ea

2800 si ceva cu tot cu rar si inscris. E luata din nordul italiei.

vezi ca bianco e un 'el'.

smechera moto.

stiu ca e un el, in loc sa scriu dar am scris dra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am aflat ca avea si carte service numai ca a uitat sa mi-o trimita, urmeaza sa o primesc saptamana viitoare. Sa astept oare sa vad cand a mai fost schimbat uleiul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

schimbai uleiul ca asa e normal si bine pentru ea ...o mica revizie nu ii strica ...

sa o stapanesti sanatos asfalt uscat iar despre v-tvin cea mai tare motocicleta cuplul e de invidiat la multi kilometri ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7100 e mult mai bun ca 5100. E pacat sa nu ii iei si un ulei mai bun mai ales ca ai dat un car de bani pe ea sigur.

 

Sa o stapanesti sanatos fara incidente neplacute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiul e deja cumparat, am citit pe mai multe forumuri ca pt sv ar fi mai indicat 5100, cativa au zis ca la 7100 face figuri cutia de viteze intr-a 2a. Daca simt ca nu merge cum trebuie cu uleiul asta la 5-6000 am sa-l schimb cu 7100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de stilul de mers. pentru un mers touring, cred ca e suficient 5100, eu numai semisintetic am folosit mereu. e foarte frumusica. crashpad-uri, urgent ! nu stiu cum sumt semnalizarile, dar daca ti se pare nu sunt suficient de luminoase, ti-as recomanda sa le schimbi cu unele mai profi. e important sa se vada intentia de a depasi

Editat de pogor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ma dau prin oras si fara sa-l urc in ture. Semnalele se vad bine si ziua, cat despre crashpaduri le mai aman putin...



Astazi am montat si craspadurile si claxonul :)

post-68410-0-54744100-1364680679_thumb.jpg

post-68410-0-11092100-1364680736_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7100 e mult mai bun ca 5100. E pacat sa nu ii iei si un ulei mai bun mai ales ca ai dat un car de bani pe ea sigur.

 

Sa o stapanesti sanatos fara incidente neplacute!

 

Imi permit sa te contrazic. In SV am avut 5100, desi nu sunt fan Motul, apoi, pe pe principiul ca sintetic e mai bun decat semi am bagat full sintetic si, surpriza, nu am fost multumit deloc de cum schimba vitezele si de comportamentul ambreiajului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

xsebi: s-o stapanesti sanatos si fara incidente. Printre cele mai misto SV uri de la noi...

 

Apropos,daca mai esti in Iasi, da un semn , poate iesim la o miscare s-o admir live.

Mersi... Nu mai sunt in Iasi si sincer nici nu prea mai vreau sa dau pe-acolo pana nu se fac strazile. Dar poate ne vedem pe la adunari prin tara, cine stie...

 

Mi-am montat si alarma :)post-68410-0-21441200-1367307328_thumb.jpg

 

 

I-am pus si rimstripes-uri dar numa cate 3 pe o parte, nu imi place cand e pe toata roata.post-68410-0-76371600-1369205960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un amstaff dar motocicleta e singurul lucru de care nu se apropie cand este in curte scoasa ,stie ca nu are voie ,nici nu o miroase ,nu se apropie de ea

e super super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un amstaff dar motocicleta e singurul lucru de care nu se apropie cand este in curte scoasa ,stie ca nu are voie ,nici nu o miroase ,nu se apropie de ea

e super super

Pai nu se atinge de ea deloc, motocicleta o tin in garaj.

 

Frumoasa e motocicleta asta! Le cam au astia de la zuzuki cu desenu :)

Sunt naked-uri si mai frumoase dar in gama asta de preturi SV-ul a fost pe primul loc pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...