Sari la conținut

Sta sa se rupa lantu'


Postări Recomandate

Am o mica problema.. Pe principiul ca domnia si prostia se platesc,am mers cu lantul slabit si drept urmare mi s-au spart 2 butoiase din el.. Acum,stie cineva un mecanic bun care sa aiba o presa de nituit sau care sa repare lanturi? Ar trebui schimbate 2-3 zale..Lantul are 5000 de km,iar pinioanele sunt ca noi deci nu as avea de ce sa dau atatia bani pe un kit/lant nou..

Editat de hypnotech24
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a lasat deja..am fost vara trecuta pana la mare si ghici ce am descoperit in constanta..nu mai aveam sigurata de la zaua aia de legatura X-( noroc ca a fost deschis un service acolo si am cumparat o za.. mersi tuturor pt reply-uri!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inlocuieste-l .Te-a avertizat . Daca nu o faci o sa te lase in cel mai neplacut loc posibil .

Mult mai neplacut decat lasatul pe drum este ruperea totala care poate produce inclusiv spargerea blocului motor plus roata blocata tranta etc . Rolele nu se sparg pentru ca nu este intins lantul . toate rolele sunt uzate chiar daca nu s-au spart deci schimba lantul si pune unul de calitate . Si pe mine m-a tinut un lant nou 3000 de km. pentru ca nu era de calitate

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na klar ! Sau e posibil sa aiba lant fara o-ringuri , si atunci durata de viata ar fi normala . Daca a pierdut siguranta de lantz este posibil sa fi frecat lantzul de plasticele de protectie de pe bascula (protectia de sus sau cea de jos , depinde de felul de motocicleta) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba-l

Mai jos ai cateva poze ,asta cand doar motocicleta a suferit din cauza lantului care nu a fost schimbat la timp.

Sunt 3 poze de la motoare diferite..pozele cu posesori nu am dar uni dintre eu sau ales cu ceva urme...

post-15340-0-12999400-1363163969_thumb.jpg

post-15340-0-10313000-1363163988_thumb.jpg

post-15340-0-09693700-1363164007_thumb.jpg

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...