Sari la conținut

Trasee in Grecia


DragStar
 Share

Postări Recomandate

post-30763-0-90716300-1363336678_thumb.jpg
ultimii doi ani am fost in Thasos , cu masina, si iti recomand sa ocolesti Nova Zagora, desi e mai scurt drumul. Mergi prin Stara Zagora, daca hotarasti sa nu mergi prin Sofia. Cred ca traseul din poza e cea mai buna varianta, desi anul trecut pe vara se lucra la un pod si la strada , intr-un sat si a trebuit sa ne invartim putin (sper ca l-au reparat de atunci). si eu ma tot gandesc sa fac o vacanta pe motor prin Grecia. sper sa faci update , dupa ce te intorci.

PS: GPS e cam obligatoriu!

Editat de andrew72nd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifImage.2013.03.15_103238_001.jpg

ultimii doi ani am fost in Thasos , cu masina, si iti recomand sa ocolesti Nova Zagora,

 

PS: GPS e cam obligatoriu!

 

De ce e de ocolit Nova Zagora? SI de ce nu se poate fara GPS? Intreb pt ca sunt foarte interesat de o tura la sf lui iunie, inceputul lui iulie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez ca la sfarsitul lui iunie sa plec in Grecia cu motoreta 7-10 zile, m-ar interesa de la cei ce au fost niste trasee care as putea sa le fac pe acolo. Multumesc

 

cu ce moto vrei sa mergi ?

pasager sau fara?

e deja FFFF cald in perioada aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul meu Katana 750, cu pasagera, pt 7-10 zile, destinatia Sarti. Orice sfat e binevenit.

 

Mai devreme nu pot ca nu am mobra si echpamentul pt pasagera pregatit, mai tarziu de a doua jumatate a lui august iar nu pot ca se termina concediul.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La traversarea Bulgariei de la Haskovo poti sa o iei prin Khardjali (Khardazli) si apoi Zlatograd spre Xanthi . Dupa Zlatograd ai niste serpentine cum rar intalnesti . Ca sa scurtezi la maxim traversarea Bulgariei ar mai fi vama Makaza - Nymphea dar nu stiu daca i-au dat drumul . Sarti si imprejurimile sunt placute . Multe golfuri si plaje .

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa cu pasager. Pai cand nu e cald in Grecia poate iarna :-) daia am si zis sf lui iunie ca sa nu intru in iulie, august. Multumesc de sugestii.

cu ce moto vrei sa mergi ?

pasager sau fara?

e deja FFFF cald in perioada aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce e de ocolit Nova Zagora? SI de ce nu se poate fara GPS? Intreb pt ca sunt foarte interesat de o tura la sf lui iunie, inceputul lui iulie.

este drumul foarte nasap, stanga si dreapta stufaris, inainte si innapoi numai gauri de ~20 cm. Am fost cu un SX4 si a mers destul de greu...desi era cam drept drumul. GPS recomand deoarece sunt f multe lucrari pe drumuri si mai trebuie cate un ocolis

cel putin o harta a Bulgariei sa te scoata pe autostrada Greciei. In fine, noi am fost si noaptea, dar pe Stara Zagora e mai simplu si mult mai bun drumul. Asta daca nu cumva s-au apucat sa lucreze la drumul din stufaris si l-au reparat de acum 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Grecia se merge cel mai safe prin Sofia,spre Kulata, drum bun, fara evenimente. Ti-am mai spus, ti-a zis si Ianachim, o sa va blestemati zilele de la caldura ce va trebui s-o suportati. Grecia se face primavara si toamna. Vara, iei masina cu aer conditionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am traversat grecia din alexandropoli pana in lefkada

sf de iunie

am inebunit in masina

 

satul de aerul conditionat mai deschideam geamul

ai fi zis ca un urias feon dat la maxim pe cald sufla spre noi

 

ca sfat

cand ajungeti in grecia

puneti.va pe cap un braincap cu o bandana sub el

 

nu e 100% safe dar macar nu vomiti de caldura

eu car "oala" peste tot cu mine

politia nu zice nimic

nici nu mor de cald

 

bratul sidonia de la vurvuru in jos este demential

peloponezul pe care dor din auzite il cunosc iar prezinta interes prin peisaje si drumuri cu multe curbe

 

eu fac bucuresti -alexandropoli in max 6 ore

buc giurgiu veliko novazagora svilengrad intradevar nu prea e drum de vitezana insa am zone intinse unde stau la 140 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...